Uygun Uçak Bileti Ara, Ucuz Uçak Biletleri
Tek Yön Gidiş Dönüş
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi - Dönüş +
Gidiş Tarihi Dönüş Ekle+
Yolcu Detayları
1 Yolcu (1 Yetişkin, 0 Çocuk)
Yetişkin
- +
Çocuk (2-12 Yaş)
- +
Bebek (0-2 Yaş)
- +
UCUZ BİLET ARA
ANASAYFA Washington Uçak Bileti

Washington Uçak Bileti

Washington Uçak Bileti

Washington Uçak Bileti Genel Bakış

 

Washington Şehir Rehberi

Amerika Birleşik Devletleri’nin başkentine ucuz Washington uçak bileti satın alarak uçmaya ne dersiniz? Araştırmalarınızı yaparken Biletivo ayrıcalıklarından faydalanırken ve Washington şehir rehberi adlı yazımızı da inceleyerek Amerika’da neler yapabileceğinize bir göz atın istedik!

 

Washington Hakkında

Dünyanın en önemli şehirlerinden bir tanesi olan ve idari açıdan ABD’nin başkenti olması yönü ile dikkat çeken Washington’a uçak bileti almadan önce şehre şöyle bir göz atmak hiç de fena bir fikir değil! İnsanların ziyaret etmek için can attığı Washington, bir idari merkez olmasının yanı sıra sosyal açıdan da oldukça gelişmiş bir şehir. Dünyanın en önemli markalarının merkezi olarak bilinen şehirde kültürel zenginliklerin de çok ciddi düzeylerde olduğu bilinir. Amerika yerlilerinin uzun bir dönem yerleşim birimi olan Washington’da Koloni Savaşları döneminde kalan eserlerin de bulunduğu bilinir. ABD’de herhangi bir eyalete bağlı olmayan ve kendine has yönetim özellikleri taşıyan Washington’daki gezilecek yerleri sizler için derledik. Bu harika şehre uçak bileti satın almadan önce sizleri gezilecek yerleri araştırmaya davet ediyoruz!

 

Washington Gezilecek Yerler

ABD’ye uçak bileti alırken Washington’un sadece bir başkent olduğunu düşünerek seyahat planı yapıyorsanız yanılıyorsunuz demektir. Çünkü Washington sanılanın aksine turistler için pek çok gezilecek yere sahip bir şehirdir. Yaklaşık 3-4 gün ayırmanız gereken bu şehirde gezilecek mekanları aşağıdaki şekilde sıralamak mümkün olur.

 

Beyaz Saray

Washington dendiğinde akla gelen ilk yerlerden bir tanesi ABD Başkanı’nın ikamet adresi olan Beyaz Saray’dır. Dünyada ‘the White House’ adı ile de bilinen bu görkemli yapı ABD siyasetinin yönlendirildiği merkez olarak kabul edilir. 1792 ila 1800 yılları arasında inşa edilen ve yaklaşık 220 yıldır ABD Başkanları’nın evi özelliği taşıyan Beyaz Saray zaman içinde yeni eklemelerle bugünkü halini almıştır. Turistler açısından mutlaka görülmesi gereken yerler arasında yer alan Beyaz Saray’ı ziyaretçilerin kabul edildiği saatlerde görmenizi öneriyoruz.

 

Pentagon

11 Eylül saldırılarından bu yana adını çok daha sık duymaya başladığımız Pentagon aslında bir askeri merkezdir. Potomac Nehri’nin hemen yanı başında bulunan Pentagon; 1941 ila 1943 yılları arasında inşa edilmiştir. 1943 yılından beri Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı binası olarak kullanılan Pentagon, oldukça devasa bir yapıya sahiptir. 600 bin m2 üzerine kurulu olan yapıda 30 bine yakın personel çalışmaktadır. 11 Eylül saldırıları sonrasında inşa edilen Pentagon Anıtı nedeniyle ziyaretçilere açılan Pentagon’u ziyaret etmenizi öneririz. Ancak burayı ziyaret etmek için 14 ile 90 gün arasında değişen sürelerde rezervasyon yaptırmanız gerekir. Bu uzun süre Pentagon’a olan talebin de apaçık göstergesidir.

 

Washington Anıtı

Washington Anıtı; şehre adını veren ve Özgürlük Mücadelesi esnasında ordu komutanı olan George Washington anısına dikilmiş bir anıttır. 1848 yılında yapımına başlanan ve tam anlamıyla 1888 yılında tamamlanan Washington Anıtı, kendi döneminin en yüksek yapısı olarak kabul ediliyordu. Değişik kaynaklara göre yapının uzunluğu yaklaşık 169 metredir. Dev bir dikilitaş özelliğindeki bu anıt tıpkı Beyaz Saray gibi bembeyaz bir görüntüye sahiptir. ABD’ye gelenlerin mutlaka ziyaret ettiği Washington Anıtı’nı siz de Washington uçak bileti aldıktan sonra listenize eklemelisiniz.

 

Ulusal Havacılık ve Uzay Müzesi

Ulusal Havacılık ve Uzay Müzesi ya da diğer adı ile NASM; Washington’da bulunan en dikkat çekici müzelerden bir tanesidir. Dünyadaki en eski uzay ve hava araçlarının sergilendiği bu müze uzay ile ilgilenen ziyaretçilerin akınına uğrar. 2014 yılında müze idaresince paylaşılan verilere göre 365 gün içerisinde 6,7 milyon ziyaretçiyi ağırlayan NASM bu alanda rekor kırmıştır. Dünyanın en çok ziyaretçi ağırlayan müzesi olarak bilinen Ulusal Havacılık ve Uzay Müzesi’ni ziyaret ederken herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Rehberler eşliğinde ücretsiz turlara katılabilirsiniz.

 

Washington’a Ne Zaman Gidilir?

ABD’nin en önemli şehri kabul edilen Washington’a uçak bileti satın almak istediğinizde seyahat planlamanızı mutlaka ideal bir mevsimde yapmanız gerekir. Turistik bir seyahat için Washington’u ziyaret ederken şehrin size hava sıcaklığı noktasında sunduğu avantajlardan faydalanmalısınız.

Washington; konumu itibarı ile okyanus iklimi ile karasal iklimin etkisi altındadır. Bu nedenle şehirde farklı zamanlarda çok farklı sıcaklık değerlerini gözlemlemek mümkün olur. Yazların çok sıcak geçtiği Washington’da Batı’ya gidildikçe hava sıcaklıklarının düştüğü bilinir. Burada en önemli faktör Batı kısmının daha dağlık olmasıdır. Okyanus ve Karasal iklimin hakimiyeti şehri ziyaret için farklı dönemlerin ideal aylar olmasına zemin hazırlar. Bu anlamda Washington uçak bileti almak için Ekim, Kasım, Mart ve Nisan aylarını tercih etmenizi öneriyoruz.

 

Washington’a Nasıl Gidilir?

Türkiye’den oldukça uzakta olan Washington’a gitmek için saatlerce uçmanız gerektiğini ifade edebiliriz. Türkiye’den hem direkt hem de aktarmalı uçuş seferlerinin bulunduğu Washington’a direkt uçuşların ortalama 12 saat sürdüğü ifade edilebilir. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi şehirlerimizden direkt Washington seferi düzenlenebilmektedir. THY ve diğer uçuş şirketleri vasıtası ile ucuz uçak bileti satın alabileceğinizi unutmamalısınız. Washington’a vardığınızda Ronald Reagan Wahington Ulusal Havalimanı’na iniş yapacak ve şehri gezmeye başlayabileceksiniz.

 

Washington’da Nerede Kalınır?

ABD’nin başkenti Washington’da konaklayacak yer konusunda sorun yaşamayacağınızı ifade etmek gerekir. Dünyanın en lüks otellerinin merkezi olan Washington’da bütçenize uygun konaklama seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Burada ücretleri belirleyecek olan temel faktör şehrin merkezinde mi yoksa daha uzak bölgelerde mi konaklayacağınızdır.

 

Washington Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

ABD’ye gelmek için ucuz uçak bileti almak ve kültürel açıdan sizi tatmin edecek olan Washington gezinize başlamak için öncelikle seyahat planınıza bir göz atın. Ardından planlamanıza uyacak şekilde uçak bileti arama işlemlerine koyulun. Ancak uçak bileti satın almadan önce bazı dönemlerde gerçekleşen kampanya ve indirimlerin ödeyeceğiniz ücreti oldukça düşüreceğinden haberdar olmanız gerekir. Biletivo ve uçuş şirketleri tarafından gerçekleştirilen kampanyalar ile uçak bileti fırsatları sizlerle olur. Bu fırsatlardan faydalanarak bilet alışverişi yapmak için Biletivo uçuş formunu doğru bilgilerle doldurup gerekli aramaları gerçekleştirin. Size en uygun uçak biletini seçerek kaliteli alışverişin tadını çıkarmaya başlayın! Uçak bileti satın alma işlemlerinizi Biletivo aracılığı ile yaparken erken uçuş rezervasyonu yaptırmanın bütçenizi koruyacağını da ifade etmek gerekir. İyi uçuşlar!

Biletivo Yurtdışı Popüler Uçuşlar

Biletivo Yurtiçi Popüler Uçuşlar

Biletivo Popüler Uçuşlar