Uygun Uçak Bileti Ara, Ucuz Uçak Biletleri
Tek Yön Gidiş Dönüş
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi - Dönüş +
Gidiş Tarihi Dönüş Ekle+
Yolcu Detayları
1 Yolcu (1 Yetişkin, 0 Çocuk)
Yetişkin
- +
Çocuk (2-12 Yaş)
- +
Bebek (0-2 Yaş)
- +
UCUZ BİLET ARA
ANASAYFA Ucuz THY Uçak Bileti

Ucuz THY Uçak Bileti

Ucuz THY Uçak Bileti

Ucuz THY Uçak Bileti Genel Bakış

thy

 

Türk Hava Yolları

Resmi adı Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı olan THY; ülkemizin uluslararası arenada temsil edilmesine katkı sağlayan en önemli değerlerden bir tanesidir. 1933 yılında Hava Yolları Devlet İşletmesi adı ile Atatürk Havalimanı merkezli kurulan THY zamanla hem isim hem de kalitesinde ciddi bir dönüşüm gerçekleştirmiştir. 2000lii yıllarda ciddi bir dönüşüm ile uçak bileti konusunda müşterilerini memnun ederken Star Alliance üyeliği ile uluslararası seferlerde iş birliklerini güçlendirmiştir.

 

2020 yılı itibarı ile dünyanın en büyük havayolu şirketleri arasında bulunan THY; 350’den fazla uçağa sahip çok geniş bir filo ile seyahat severlere hizmet verir. Dünyanın hemen her noktasına uçuş seferleri bulunan THY hem lüks sınıfta hem de ekonomi sınıfında uçuş hizmeti sağlar.

 

Türk Hava Yolları Check-in İşlemleri

Türk Hava Yolları; check-in işlemlerinde online ve kontuardan check-in olmak üzere iki farklı seçenek sunar. Yolcuların bu sayede diledikleri şekilde check-in yapmalarına imkân tanınırken bazı havalimanlarında self check-in adı verilen işleme de fırsat sunulur.

 

Türk Hava Yolları’ndan uçak bileti satın aldığınızda online check-in yapmak için ister iç hat ister dış hat seferi olsun check-in ekranı uçuş saatine 24 saat kala açılır. Bu ekranda uçak bileti bilgilerinizi girdikten sonra gerekli adımları takip ederek uçak biniş kartını almanız sağlanır. Size verilen biniş kartı ile eğer bagajınızı yoksa direkt uçağa binebilirsiniz. Kontuardan check-in yapmak istediğinizde iç hat uçuşlarında uçuştan 1 saat önce; dış hat uçuşlarında ise uçuştan 2 saat önce havalimanında bulunmanız yeterlidir.

 

Havalimanlarının belirli bir kısmında bulunan self check-in kısımları uçak kalkışından 12 saat önce aktif hale gelir. İç hat uçuşlarında uçuşa 45 dakika kalana kadar dış hat uçuşlarında ise 60 dakika kalana kadar bu kısımlardan check-in işlemlerini ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

 

Türk Hava Yolları Bagaj Hakkı ve Ücretler

Türk Hava Yolları uçuş seferleri için farklı bagaj uygulamaları sunar. İç ve dış hatlarda kilo ve boyutlar değiştiği gibi EcoFly, ExtraFly ve PrimeFly olarak 3 sınıf için de farklı sınırlamalar sunulur.

 

İç hat seferlerinde kayıtlı bagajın boyutlarının toplamı 158 cm limitini aşamaz. Ağırlık konusunda ise EcoFly 15 kg, ExtraFly 20 kg ve PrimeFly 25 kg olarak sınırlandırılmıştır. Kabin bagajı için bütün uçuş sınıfları için 55 x 40 x 23 cm boyutlarını aşmayan bir adet çantaya izin verilir. Bu çanta için ağırlık sınırı 8 kilogramdır.

 

Dış hat seferlerinde Türk Hava Yolları bagaj konusunda her yolcuya 20 kg ve boyutları 158 cm limitini aşmayan kayıtlı bagaj hakkı tanır. Kabin bagajında ise sınır 8 kg ve 55 x 40 x 23 cmdir.

 

Hem iç hem de dış hat uçuşlarında yolcular ekstra bagaj hakkı satın alabileceği gibi Türk Hava Yollarının Miles&Smiles kartları ile fazladan bagaj hakkı elde edilebilir.

 

Türk Hava Yolları Koltuk Seçimi

Türk Hava Yolları koltuk seçiminde çok yakın bir tarihe kadar ücretsiz seçenekler sunarken yapılan yeni düzenlemelerle iç ve dış hat seferlerinde koltuk seçimi ücretli hale gelmiştir. Koltukların cam kenarı, çıkış kapısı veya koridor tarafında olmalarına göre değişen ücret politikaları ile seçimi mümkündür. Ücret vermek istemeyen yolcular için otomatik atanan koltuklarda seyahat etme imkanı vardır.

 

Türk Hava Yolları Diz Mesafesi

Türk Hava Yolları diz mesafesinde sunduğu konfor ile dünyanın en çok tercih edilen uçuş şirketleri arasında yer almayı başarmıştır. Uçak seferi ve uçak bileti sınıfına göre değişen özelliklere sahip olsa da Türk Hava Yolları ile bir seyahat gerçekleştirdiğinizde diz mesafesinin ortalama 80 cm düzeyinde olduğunu göreceksiniz. Nitekim bu diğer pek çok havayolu şirketinin yaklaşamayacağı bir değerdir.

 

Türk Hava Yolları Yiyecek ve İçecek İkramı

Türk Hava Yolları; Türk misafirperverliğini yerden binlerce metre yukarıda da göstermeyi başarıyor. Pek çok havayolu şirketinin uçuşlarda yemek ve içecek ikramını para ile yapmasının aksine Türk Hava Yolları hem iç hem de dış hat seferlerinde yiyecek ve içecek ikramını ücretsiz yapar. Klasik menüler dışındaki tercihleri ücreti karşılığında sunan THY; özel beslenme alışkanlıkları için ise uçuştan 24 saat önce bildirilmesi kaydıyla özel menüler hazırlar.

 

14/04/2020 Tarihinde Güncellenmiştir

Biletivo Yurtdışı Popüler Uçuşlar

Biletivo Yurtiçi Popüler Uçuşlar

Biletivo Popüler Uçuşlar