Uygun Uçak Bileti Ara, Ucuz Uçak Biletleri
Tek Yön Gidiş Dönüş
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi - Dönüş +
Gidiş Tarihi Dönüş Ekle+
Yolcu Detayları
1 Yolcu (1 Yetişkin, 0 Çocuk)
Yetişkin
- +
Çocuk (2-12 Yaş)
- +
Bebek (0-2 Yaş)
- +
UCUZ BİLET ARA
ANASAYFA Tekirdağ Uçak Bileti

Tekirdağ Uçak Bileti

Tekirdağ Uçak Bileti

Tekirdağ Uçak Bileti Genel Bakış

Tekirdağ Uçak Bileti

Doğu Trakya Bölgesinde yer alan Tekirdağ çok sayıda tatil beldesine sahiptir. Denize kıyısı olması ve güneşi güzel alması nedeniyle yaz mevsiminde gidilen vazgeçilmez yerler arasındadır. Savaş zamanlarından bu yana Tekirdağ stratejik önem taşıyan bir bölgedir. Tekirdağ’ın iç taraflarında yer alan toprakları verim açısından zengindir. Akdeniz iklimi gören şehirde zeytinyağlı yiyecekler popülerdir. Tekirdağ’ın iç kısımları kara iklimi altındadır ve kışları kıyı kesimlere nazaran soğuk geçer. İlin büyük çoğunluğunda bozkır bitki örtüsü hakimdir. Deniz ve karayollarındaki stratejik coğrafi konumu sayesinde uzak coğrafi bölgeler ile kültür ilişkileri açısından zengindir. Tekirdağ’ın tarihi Neolitik Çağa kadar uzanır. Yapılan kazı çalışmalarında Tekirdağ’da Neolitik Çağa ait eserler bulunmuştur. Kazı çalışmalarında topraktan yapılmış olan Ana Tanrıça Figürü Tekirdağ Müzesinde sergilenir. Tekirdağ Çorlu Havalimanı 1998 yılında uluslararası sivil havayolu ulaşım hizmetine açılmıştır. Tekirdağ Çorlu Havalimanı havayolu yoğunluğunu azaltmak için açılmış ve halen hizmette olan bir havalimanıdır. Tekirdağ Çorlu Havalimanı’nın şehir merkezine olan uzaklığı 15 kilometredir.  Havayolu yoğunluğunu azaltmak için açılan havalimanı Çorlu ilçesinin doğusunda yer alır.

Biletivo En Uygun Fiyatlı Tekirdağ Uçak Biletini Sunar!

Tekirdağ uçuşlarınızda en uygun fiyatlı uçak biletini Biletivo'dan satın alırsınız! En iyi seçimi yapmak için fiyatlarımıza göz atın!

Biletivo İptal Garantisi (Çok Yakında!)

Uçuş tarihinizden 1 hafta öncesine kadar biletinizi iptal etme garantisi Biletivo’da! Seyahat planınızı değiştirmeniz mi gerekti? Biletivo sizin için en uygun fiyat seçeneklerinin yanı sıra bilet iptal garantisi de sunar.

Tekirdağ Çorlu Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Ulaşırsınız?

Tekirdağ Çorlu Havalimanı, Çorlu ilçesinin doğusunda yer almakla birlikte şehir merkezine ulaşabilmeniz için otobüs, taksi ve araç kiralama seçenekleri sunar. Tekirdağ Çorlu Havalimanı Trakya Bölgesinin aktif havalimanıdır. Tekirdağ tatil beldeleriyle Türkiye’nin en çok ziyaret edilen tatil bölgeleri arasındadır. İstanbul ile Tekirdağ arasında kısa mesafesi nedeniyle yaz mevsiminde birçok insan tatil için Tekirdağ’a gider. Tekirdağ ilinin denize kıyısı olması nedeniyle ekonomik açıdan gelişmiş bir şehirdir. Tekirdağ limanı ile dış ülkeler ile ithalat, ihracat yapılır. Tekirdağ’ın tarihi boyunca stratejik önemi yüksek olmuştur. Coğrafi konumu nedeniyle birçok medeniyet sınırları içerisine Tekirdağ ilini dahil etmek istemiştir. Bir dönem Bizans hakimiyeti altında olan Tekirdağ’da Bizanslılara ait yapıları günümüzde görmek mümkündür.  Tekirdağ Çorlu Havalimanı ulaşım seçenekleri taksi, otobüs ve araç kiralamadır. Tekirdağ Çorlu Havalimanı’nın şehir merkezine uzaklığı 15 kilometre olmasından dolayı çeşitli ulaşım araçlarını değerlendirmek uygun bir seçenek olur.

Taksi

Tekirdağ Çorlu Havalimanı’ndan şehir merkezine hizmet veren ulaşım araçlarından biride taksilerdir. Tekirdağ bölgesindeki trafik göz önünde bulundurulduğunda yarım saat gibi bir sürede şehir merkezine varmanız mümkündür. Tekirdağ Çorlu Havalimanı’nda ulaşım hizmeti veren taksiler günün 24 saati hizmet verirler. Günün her saatinde hizmet veren taksiler tek tarifeye tabiidirler. Gece gündüz tarifesi bulunmaz. Bu sayede günün her saatinde aynı ücretler ile seyahat edersiniz. Tekirdağ Çorlu Havalimanı’nda taksiler istediğiniz her noktaya ulaşım hizmeti sağlar.

Yalnızca şehir merkezine değil çevre ilçelere de taksiler ile rahatlıkla gidebilirsiniz. Taksiler yolculuk için konforlu hizmet sağlar. Taksi ücretleri göz önünde bulundurulacak olursa başlangıç fiyatı üzerinde km başına ücret eklenerek toplam fiyat belirlenir. Bu nedenle gideceğiniz noktaya olan uzaklığınız ödeyeceğiniz tutar üzerinde önemli rol oynar. Günün her saatinde hizmet veren taksiler sayesinde Tekirdağ Çorlu Havalimanı’nda rahatlıkla taksi bulabilirsiniz.

Otobüs

Tekirdağ Çorlu Havalimanı’nın bir diğer ulaşım aracı otobüslerdir. Otobüsler uygun fiyata ulaşım hizmeti sağlar. Otobüslerin yolcu kapasitesi fazladır. Kalabalık aile iseniz otobüsler ile rahatlıkla Tekirdağ Çorlu Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Otobüsler belirli saatler ile hizmet sağlar. Otobüs saatleri uçak seferlerine uyumlu olarak hazırlanır. Yolcuların kolayca yolculuk edebilmesi için otobüsler gündüz erken saatlerden akşam geç saatlere kadar hizmet verir. Akşam geç saatlere kadar ulaşım hizmeti sağlayan otobüslerden dolayı kolayca otobüs bulabilirsiniz.

Araç Kiralama

Tekirdağ Çorlu Havalimanı’nda konforlu ulaşım seçeneklerinden birisi de araç kiralamadır. Tekirdağ Çorlu Havalimanı iç hatlar ve dış hatlar kısmında yer alan rent a car firmaları ile araç kiralama hizmeti sağlanır. Tekirdağ’da geçireceğiniz zamanınızda günlük, aylık ve yıllık olarak araç kiralayabilirsiniz. Rent a car firmaları ile görüşüp istediğiniz aracı en uygun fiyata kiralayabilirsiniz. Araç kiralama seçeneği sayesinde istediğiniz kadar seyahat edip araç kiralamanın konforunu yaşayabilirsiniz.

Tekirdağ Çorlu’da Gezilecek Yerler

Tekirdağ sınırları içerisinde gezilecek pek çok yer vardır.  Çorlu kalesi, Rakoczi Müzesi, Eriklice, Çamlıkoy Kastro Sahili, Tekirdağ Şehitler Abidesi, Namık Kemal Evi Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde yer alan görülmesi gereken yerler arasındadır.  

Biletivo Yurtdışı Popüler Uçuşlar

Biletivo Yurtiçi Popüler Uçuşlar

Biletivo Popüler Uçuşlar