Uygun Uçak Bileti Ara, Ucuz Uçak Biletleri
Tek Yön Gidiş Dönüş
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi - Dönüş +
Gidiş Tarihi Dönüş Ekle+
Yolcu Detayları
1 Yolcu (1 Yetişkin, 0 Çocuk)
Yetişkin
- +
Çocuk (2-12 Yaş)
- +
Bebek (0-2 Yaş)
- +
UCUZ BİLET ARA
ANASAYFA Ucuz SunExpress Uçak Bileti

Ucuz SunExpress Uçak Bileti

Ucuz SunExpress Uçak Bileti

Ucuz SunExpress Uçak Bileti Genel Bakış

SunExpress Hakkında

Türkiye’den Avrupa’ya gerçekleştireceğiniz seyahatlerinizde uçak bileti satın alarak konforlu bir yolculuk deneyimi yaşayabileceğiniz havayolu şirketleri arasında SunExpress gelir.

 

1989 yılında Antalya merkezli şekilde ortak bir girişim olarak kurulan SunExpress; Türk Hava Yolları ve Alman havayolu şirketi Lufthansa’nın eşit ortaklığa sahip olduğu bir uçuş şirketidir. Kuruluş amacı Türkiye’nin önemli tatil noktalarından Avrupa’nın önemli şehirlerine uçak seferleri düzenlemek olan SunExpress; Antalya dışında İstanbul, Ankara ve İzmir’de de merkezlere sahiptir.

 

Dünyanın en önemli havayolu şirketlerinin ikisi tarafından kurulan SunExpress bu özelliğini uçuş filosu ve uçuş gerçekleştirdiği destinasyonlarla ortaya koymayı başarır. 70’ten fazla uçağı ve 100’ü aşkın uçuş noktası ile Türkiye’nin ve Avrupa’nın önemli bir havayolu şirketi olan SunExpress; 2018 ve 2019 yıllarında dünyanın en iyi beşinci havayolu şirketi olmayı başarmıştır.

 

SunExpress Check-in İşlemleri

SunExpress uçak bileti satın aldıktan sonra uçağa biniş öncesinde check-in işlemlerini kaçırmamanız gerekir. Bu havayolu şirketi yolcularına kontuardan ve online check-in olmak üzere 2 tür check-in yapma olanağı sağlar. Kontuardan check-in yapmak isteyen yolcular için uçuş saatinden en az 2.5 saat önce havalimanında bulunmak gerekir. Dış hatlarda yapacağınız uçuşlarda uçağın kalkış saatinden 45 dakika önce işlemlerinizi tamamlamış olmanız gerekir. İç hat uçuşlarında ise bu süre 30 dakika olarak belirlenmiştir.

 

SunExpress online check-in işlemleri yapmak istediğinizde bazı sınırlandırmaların olduğunu görebilirsiniz. Türkiye’den kalkan uluslar arası uçuşlarda ve iç hat seferlerinde online check-in imkanı varken diğer uçuşlarda online check-in işlemlerine olanak tanınmaz.

 

Bahaj Hakkı ve Ücretler

SunExpress ayrıcalıkları ile uçak deneyimi yaşamak istediğinizde bagaj ile ilgili size tanınan hakları merak etmeniz oldukça doğaldır. SunExpress yolcusu olarak bagaj hakkı ile alakalı bilmeniz gereken kabin bagajınız için sınırın 8 kg diğer kabul edilen bagaj için ise sınırın 20 ila 40 kg arasında değişkenlik gösterdiğidir. Burada temel kural kabin bagajının 55 x 40 x 23 sınırlarını geçmemesi gerekliliğidir.

 

Kabul edilen bagajda uçuç sınıfınıza ve varış noktanıza göre farklı bagaj haklarına sahip olursunuz. SunEco, SunClassic ve Sun Premium sınıfları için uluslar arası uçuşlarda sınır sırasıyla 20, 25 ve 30 kg iken Türkiye varışlı uçuşlarda sırasıyla 30, 35 ve 40 kgdir. Türkiye’de bunun istisnaları Antalya, Alanya, Bodrum ve Dalaman’dır.

 

Koltuk Seçimi

SunExpress ile gerçekleştireceğiniz uçuşlarda bilet alırken bir koltuk seçimi yapmadıysanız uçuş öncesinde check-in yaparken rastgele bir koltuk atanacağını bilmeniz gerekir. Özellikle kalabalık bir grupla seyahat ederken farklı sıralarda oturmak sizin için can sıkıcı olacaksa bilet alırken ücreti karşılığında koltuk rezervasyonu da yaptırmanız önerilir. Dış hat uçuşlarında 10 Euro karşılığında koltuk rezervasyonu yapabilirken iç hat seferlerinde koltuk rezervasyonu için 10 TL ödemeniz gerekir. Koltuğunuzun daha geniş ve konforlu olmasını istediğinizde ödeyeceğiniz ücret dış hatlar için 20 Euro iç hatlar için ise 40 TL olur.

 

SunExpress Diz Mesafesi

SunExpress ile seyahat gerçekleştirdiğinizde farklı uçak tipleri ile yolculuk yapma olasılığınızdan ötürü diz mesafesinde farklılıklar gözlemlenebileceğini vurgulamak gerekir. Bu durum göz ardı edildiğinde SunExpress’in diz mesafesi konusunda ortalama değerler sunduğunu ifade edebiliriz. Ancak konfor konusunda talepleri yüksek olan bireyler için XLeg olarak ifade edilen koltuklar ile çok daha geniş seçeneklerin sunulduğunu da vurgulamak gerekir. Koltuk seçimi kısmında da ifade edildiği üzere XLeg olarka ifade edilen koltuklar için ekstra ücret talep edildiği bilinmelidir.

 

SunExpress Yiyecek ve İçecek İkramı

Uçuş sırasında harika bir deneyim yaşamanıza olacak sağlayan SunExpress; uçak içerisinde sunulan yiyecek ve içeceklerle de kalitesini ortaya koymayı başarır. İç ve dış hatlar seferlerinde sıcak, soğuk, alkollü ve alkolsüz içecekleri siz değerli yolcuların beğenisine sunarken damak tadınıza hitap edecek bu lezzetler karşısında ücret talep edilir.

 

İçeceklerin yanı sıra yiyecek ve tatlı ikramını da başarı ile gerçekleştirmeyi arzu eden SunExpress hem Türk mutfağı hem de dünya mutfağından en özel tatları siz değerli yolcularına ikram eder. Üstelik beslenme alışkanlıkları farklı olan ve çeşitli besinlere alerjisi olan yolculara özel menüler de sunulmaktadır. SunExpress uçuşlarında sunulan bütün yiyecekler ücretlendirmeye tabi olup özel yiyecekler ekstra ücretlendirilir.

 

17/04/2020 Tarihinde Güncellenmiştir

Biletivo Yurtdışı Popüler Uçuşlar

Biletivo Yurtiçi Popüler Uçuşlar

Biletivo Popüler Uçuşlar