Uygun Uçak Bileti Ara, Ucuz Uçak Biletleri
Tek Yön Gidiş Dönüş
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi - Dönüş +
Gidiş Tarihi Dönüş Ekle+
Yolcu Detayları
1 Yolcu (1 Yetişkin, 0 Çocuk)
Yetişkin
- +
Çocuk (2-12 Yaş)
- +
Bebek (0-2 Yaş)
- +
UCUZ BİLET ARA
ANASAYFA Şırnak Uçak Bileti

Şırnak Uçak Bileti

Şırnak Uçak Bileti

Şırnak Uçak Bileti Genel Bakış

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alan Şırnak, Suriye ve Irak sınırında yer alır. Şırnak rivayetlere göre Nuh tufanı öncesinde kurulmuş bir şehirdir. Nuh tufanı sonrasında Şırnak’ın Nuh ve oğulları tarafından yeniden kurulurken* kızgın sıcaktan korunmak için yazlık ve yaylak olarak inşa edildiği rivayetler arasındadır. Nuh’un Gemisinin son durağının Şırnak sınırlarında bulunan Cudi Dağı olduğu söyleniyor. Şırnak tarihi boyunca sayısız medeniyeti topraklarında barındırmış ve sayısız olaylara tanıklık etmiştir.

Karasal iklime sahip olan Şırnak’ın geçim kaynağı hayvancılıktır. Hz. Nuh’un türbesinin bulunduğu Cizre’nin surları gemi şeklindedir.  Şırnak sınırlarında sayısız medeniyetler kurulmuştur. Bu medeniyetler arasında tekerleğin ve yazının bulunduğu ve kullanıldığı medeniyetlerde yer alır. Babil, Med, Asur, Pers, Sasani İslam İmparatorluğu, Emevi, Abbasi medeniyetlerine de ev sahipliği yapmıştır. Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı 2013 yılında havayolu ulaşımına açılmıştır. Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı sivil nitelik taşır. Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı’nın şehir merkezine olan uzaklığı 2 km, Cizre’ye olan uzaklığı ise 10 kilometredir. Şırnak’a yapacağınız seyahatlerinizde en uygun Şırnak uçak bileti Biletivo’da.

Biletivo İptal Garantisi (Çok Yakında!)

Uçuş tarihinizden 1 hafta öncesine kadar biletinizi iptal etme garantisi Biletivo’da! Seyahat planınızı değiştirmeniz mi gerekti? Biletivo sizin için en uygun fiyat seçeneklerinin yanısıra bilet iptal garantisi de sunar.

 

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Ulaşırsınız?

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak oldukça kolaydır. Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı’nın şehir merkezine olan uzaklığı 2 kilometredir. Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı’ndan Cizre’ye ulaşmak 10 kilometre kadar uzaklıktadır. Şırnak Havalimanı’ndan taksi ve otobüs seçeneklerini değerlendirerek gideceğiniz yere kolayca varırsınız. Şırnak şehri trafik yoğunluğunun az olduğu bir il olmasından dolayı havalimanından istediğiniz ilçeye kısa sürede varmanız mümkündür. Şırnak yüz ölçümü bakımından hacmi azdır. Suriye ve Irak’a komşu olan Şırnak ilinden yakın illere ve komşu ülkelere geçiş sağlayabilirsiniz.

Taksi

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile çok kısa bir süre içerisinde varabilirsiniz. Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı’nın şehir merkezine olan mesafesi oldukça kısadır bu nedenle ulaşım kolayca sağlanır. Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı’nın Cizre’ye olan uzaklığı 10 kilometredir. Havalimanının Cizre’ye olan mesafesinden dolayı havalimanından kolayca Cizre’ye ulaşabilirsiniz. Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı’nda hizmet veren taksiler gitmek istediğiniz her noktaya kadar konforlu yolculuk sağlar.

Şerafettin Elçi Havalimanı’nda taksi ücretleri başlangıç ücreti üzerine km fiyatı eklenerek hesaplanır. Gece gündüz tarifesi bulunmayan taksilerde günün her saatinde aynı ücret ile seyahat edebilirsiniz. Taksiler 24 saat boyunca hizmet verirler. Günün hangi saatinde Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı’na ulaşırsanız ulaşın taksi bulmakta zorlanmazsınız. Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmenin en uygun ve konforlu seçeneği taksilerdir.

Otobüs

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı’nda bir diğer ulaşım aracı otobüslerdir. Havalimanının terminal binası yakınlarında yolcularını bekler. Günün erken saatlerinden geç saatlerine kadar hizmet veren otobüsler yolcular için uygun fiyatlı ulaşım seçeneği sunar. Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı’nda hizmet veren otobüsler yolcular için akşamın geç saatlerine kadar hizmet vermesiyle birlikte uçak seferlerine uygun seferler düzenlenir. Otobüs seçeneğini değerlendirerek daha kısa süre içerisinde şehir merkezine varabilirsiniz.

Şırnak’ta Gezilecek Tarihi Mekanlar

Şırnak tarihi, doğal güzellikleri, yemekleriyle önemli bir şehrimizdir. Şırnak tarihi boyunca birçok medeniyetin uğrak noktası olmuştur. Şehr-i Nuh ismiyle kurulmuş şehir sırayla Şerneh ve Şırnak ismini almıştır. Nuh Gemisinin kalıntıları bulunan şehirde pek çok tarihi eser bulunur. Cudi Dağı, Kasrık Boğazı, Hz. Nuh Türbesi, Cizre Ulu Camii, Finik Ören Yeri, Mir Abdal Camii, Mushafireş Camii, Kırmızı Medrese, Meryem Ana Kilisesi, Babil Ören Yeri Şırnak’ın tarihi dokusunu koruyan mekanlardan birkaçıdır. Şırnak sınırları içerisinde bulunan tüm tarihi mekanları görmeniz uzun sürebilir bunun için seyahat planı yapmanız vaktinizi tasarruflu harcamanıza yardımcı olur. Şırnak kendine özgü güzellikleri, yemek kültürü ve yaşamıyla farklı bir güzellik doğurur.

Şırnak’ta bulunan nice tarihi mekanlar vardır. Her tarihi mekânın kendine has bir geçmişi bulunur. Birbirinden değerli eserler büyük bir özenle korunarak ziyaretçilere açılmıştır. 17. Yüzyılda Evliya Çelebi’nin yazmış olduğu Seyahatnamenin öncesinde kurulmuş olan Şırnak şehri doğal tarihi örtüsünü o dönemlerden bu yana korumuştur. Farklı din ve kültürleri de bünyesinde barındırmış olan şehir de çeşitli tarihi kiliseler bulunur. Dera Kilisesi, Maraday Kilisesi, Çağlayan Kilisesi Şırnak sınırları içerisinde bulunan tarihi kiliselerdir. Farklı dinlerin bir arada hoşgörü ve saygı içerisinde yaşadığını gösteren bu kiliseler günümüze kadar gelmeyi başarmışlardır.

 

Biletivo Yurtdışı Popüler Uçuşlar

Biletivo Yurtiçi Popüler Uçuşlar

Biletivo Popüler Uçuşlar