Uygun Uçak Bileti Ara, Ucuz Uçak Biletleri
Tek Yön Gidiş Dönüş
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi - Dönüş +
Gidiş Tarihi Dönüş Ekle+
Yolcu Detayları
1 Yolcu (1 Yetişkin, 0 Çocuk)
Yetişkin
- +
Çocuk (2-12 Yaş)
- +
Bebek (0-2 Yaş)
- +
UCUZ BİLET ARA
ANASAYFA Şanlıurfa Uçak Bileti

Şanlıurfa Uçak Bileti

Şanlıurfa Uçak Bileti

Şanlıurfa Uçak Bileti Genel Bakış

Peygamberler şehri olarak anılan Şanlıurfa’nın tarihi Paleolitik zamana kadar dayanır. Şehrin İdris Peygamber veya Nuh Tufanından sonra Nuh Peygamber tarafından kurulduğu rivayetler arasındadır. Şanlıurfa tarihi boyunca pek çok topluluk yaşamını bu topraklarda sürdürmüştür. Sümer, Akat, Hitit, Babil, Kalde, Hurri, Mittani, Aram, Asur, Med, Pers Şanlıurfa topraklarında yaşamını sürdürmüş medeniyetler arasındadır. Şanlıurfa tarih boyunca farklı isimler ile anılmıştır. Ur, Kalde Ur`u, Harran Ur`u, Orhei, Orhay, Vurhai, Edessa, Diyar Mudar, Ruha, Reha ve Urfa, Şanlıurfa’nın geçmişinde almış olduğu isimlerdir. Coğrafi özellikleri nedeniyle pek çok medeniyetin bağımsız devlet ve beyliğin kurulmuştur. Şanlıurfa çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yaptığı için farklı kültürlerin yer aldığı bir şehirdir. Şanlıurfa GAP Havalimanı 2007 yılında sivil hava hizmetine açılmıştır. Her taşı tarih kokan Şanlıurfa’ya yapacağınız seyahatlerinizde en uygun uçak biletleri Biletivo’da.

 

Biletivo İptal Garantisi (Çok Yakında!)

Uçuş tarihinizden 1 hafta öncesine kadar biletinizi iptal etme garantisi Biletivo’da! Seyahat planınızı değiştirmeniz mi gerekti? Biletivo sizin için en uygun fiyat seçeneklerinin yanısıra bilet iptal garantisi de sunar.

 

Şanlıurfa GAP Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Ulaşırsınız

Şanlıurfa’nın peygamberler şehri olarak anılması pek çok peygamberin orada yaşamış olmasından kaynaklanır. Paleolitik çağdan başlayan tarihi ile günümüze kadar pek çok olaya şahitlik etmiş olan Şanlıurfa, tarihi eserleriyle insanları büyüler. Şanlıurfa’da yaşamış olan her peygamberin yaşadıkları yerleri günümüzde ziyarete açıktır. Şanlıurfa tarihi öğrenmek için yalnızca okumak yetmez. Gezip görmek Şanlıurfa’nın havasını çekmek gerekir. Şanlıurfa doğal güzellikleri, tarihi ve eşsiz lezzetleriyle Anadolu Bölgesinin önemli bir şehridir. Askeri hizmet vermeyen Şanlıurfa GAP Havalimanı, 2007 yılında sivil hava hizmetine açılmıştır. Şanlıurfa GAP Havalimanı’nın şehir merkezine olan uzaklığı otuz beş kilometredir. Şanlıurfa GAP Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için ulaşım aracı kullanmak şarttır. Şehir merkezinin havalimanına olan uzaklığı düşünüldüğünde çok kısa bir sürede havalimanına varmak pek mümkün değildir. Şanlıurfa GAP Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi, araç kiralama, havaş otobüsleri ve belediye otobüslerini değerlendirerek gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Şanlıurfa GAP Havalimanı farklı ulaşım seçeneklerine sahiptir. Belediye otobüsleri bu seçeneklerden biridir. Belediye otobüsleri hizmetlerini belli saatler arasında sağlamaktadır. Uçak seferlerine uygun olarak düzenlenen otobüs saatleri Şanlıurfa Havalimanı’nda hizmete açıktır. Belediye otobüsleri tek güzergâh arası hizmet vermezler. Şanlıurfa GAP Havalimanı’ndan başlayıp çeşitli ilçelerde mola vererek şehir merkezine ulaşır. Şehir merkezinden hareket eden çeşitli belediye otobüsleri Şanlıurfa GAP Havalimanı’na ulaşım sağlar. Belediye otobüsleri yolcu kapasitesi göz önünde bulundurulduğunda toplu halde şehir merkezine varabilirsiniz. İnternet sitesi üzerinden belediye otobüslerinin bilet fiyatları, güzergahları ve otobüs hareket saatleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Havaş Otobüsleri

Havayolu ulaşıma hizmet eden Havaş otobüsleri Şanlıurfa GAP Havalimanı’nda da ulaşım hizmeti sağlar, Havaş otobüsleri Şanlıurfa GAP Havalimanı’ndan başlayıp belli duraklarda yolcu indirerek şehir merkezine varır. Şehir merkezine varmadan önce uğradığı duraklar yolcuların en çok yolculuk ettiklerine yerlere göre düzenlenmiştir. Şanlıurfa GAP Havalimanı’nda Havaş otobüslerine tek tek güzergâhlarını sorabilir ya da Havaş internet sitesi üzerinden detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Şanlıurfa GAP Havalimanı’nın şehir merkezine olan uzaklığından dolayı Havaş otobüsleri güzel bir seçenek olur. Havaş otobüsleri farklı toplu taşıma araçları göz önünde bulundurulduğunda daha konforlu bir seçenektir.

Araç Kiralama

Şanlıurfa GAP Havalimanı’nda ulaşım seçeneklerinden bir diğeri ise araç kiralamadır. Araç kiralama opsiyonu ile Şanlıurfa GAP Havalimanı’ndan başlayarak istediğiniz noktaya kadar gidebilir ve istediğiniz gün sayısınca gezebilirsiniz. Araç kiralama opsiyonu sayesinde uygun fiyata istediğiniz model araç ile istediğiniz süre zarfı kadar yolculuk yapabilirsiniz. Kiraladığınız araç ile yakın illeri de ziyaret edebilirsiniz. Anlaştığınız rent a car servisinin başka bir şehirde daha ofisi bulunuyorsa o servise teslim etme imkanınızda bulunur.

Taksi

Şanlıurfa GAP Havalimanı iç hatlar ve dış hatlar yolcu bekleme kısımlarında taksilere kolaylıkla rastlayabilirsiniz. Taksiler yirmi dört saat hizmet verirler. Gece ve gündüz tarifesi bulunmayan taksiler günün her saatinde aynı tarife üzerinden ücretlendirirler. Şanlıurfa’da taksi ücretleri açılış ücretinin üzerine km başı ücret eklenerek hesaplanır. Şanlıurfa GAP Havalimanı şehir merkezine otuz beş km uzaklığında yer alır. Bundan dolayı taksi ücreti uygun olmayabilir. Taksilerin günün her saatinde hizmet vermesinden dolayı uçağınız saat kaçta inerse insin kolaylıkla taksi bulabilirsiniz. Taksiler havalimanından şehir merkezine kolay ve konforlu yolculuğun adresidir. Şanlıurfa GAP Havalimanı’ndan bindiğiniz taksiyle yolculuğunuz sırasında Şanlıurfa manzarasını seyretme imkanı elde edersiniz.

Biletivo Yurtdışı Popüler Uçuşlar

Biletivo Yurtiçi Popüler Uçuşlar

Biletivo Popüler Uçuşlar