İstanbul-Roma Uçak Bileti Ara

Uygun Uçak Bileti Ara, Ucuz Uçak Biletleri
Tek Yön Gidiş Dönüş
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi - Dönüş +
Gidiş Tarihi Dönüş Ekle+
Yolcu Detayları
1 Yolcu (1 Yetişkin, 0 Çocuk)
Yetişkin
- +
Çocuk (2-12 Yaş)
- +
Bebek (0-2 Yaş)
- +
UCUZ BİLET ARA
ANASAYFA ROMA UÇAK BİLETİ

En Ucuz ROMA UÇAK BİLETİ Uçak Biletleri

ROMA UÇAK BİLETİ Genel Bakış

Roma Şehir Rehberi

Roma, İtalya’nın eşsiz güzelliğe sahip olan şehirlerinden bir tanesidir. İtalya’nın başkenti olan Roma, yıl içerisinde milyonlarca turiste de ev sahipliği yapmaktadır. Hem doğal hem de tarihsel zenginliği Roma’nın turistler tarafından yoğun bir şekilde talep görmesini sağlamaktadır. Ülkemizden Roma’yı ziyaret etmeye gidecek olan kişilerin ise çeşitli sorulara cevap bulmaları gerekmektedir. Bunları Roma uçak bileti fiyatları ne kadar, Roma’ya direkt uçuşu bulunan uçuş şirketleri nelerdir, Roma’da gezilecek yerler nerelerdir şeklinde özetleyebiliriz. Sizler için hazırladığımız Roma şehir rehberi yazısı ile Roma hakkında bilmeniz gereken çeşitli detaylara kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Gelin Roma şehir rehberini hep birlikte inceleyelim.

 

Roma Hakkında

Yukarıda da bahsedildiği gibi Roma, İtalya’nın başkentidir. İtalya yarımadası üzerinde konumlanmış olan Roma, yedi tepe üzerinde kurulmuştur. Roma, oldukça köklü bir tarihe sahiptir. Aniane ve Tiber nehirleri arasında yer alan kenti Lazio bölgesinin de başkentidir. Vatikan’ın da bu bölgede yer almasından dolayı Roma, Vatikan’ın da başkenti olarak bilinmektedir. Bu nedenle Roma, iki devletin başkenti olan son derece önemli bir şehirdir. Roma, Roma İmparatorluğu döneminde dünyanın en büyük şehriydi. Günümüzde ise kentin nüfusu 2.7 milyondur. Bu doğrultuda Roma günümüzde de dünyanın en kalabalık şehirleri arasında yer aldığını ifade edebiliriz.

Roma, tarihi boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış bir kenttir. Bu nedenle Roma’da pek çok antik yapıya da rastlamak mümkündür. Roma, modern bir devlet anlayışına sahiptir. Hukuk ilkelerinin doğduğu kent olarak bilinen Roma’ya gelen turistlerin de ziyaret edeceği çeşitli alanlar yer almaktadır. Peki, kente gelen turistlerin gezebileceği yerler nelerdir? Gelin inceleyelim.

 

Roma’da Gezilecek Yerler

Roma’da gezilecek eşsiz yapıları ve güzellikleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

 

Kolezyum

Roma’da gezilecek yerlerin başında Kolezyum yer almaktadır. Milattan Sonra 71 yılında yapılan Kolezyum’un inşa 10 yıl sürmüştür. Şehirde meydana gelen depremlerden dolayı harap olan Kolezyum, ismini ise girişte bulunan heykelden almaktadır. Kolezyum, her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği bir yerdir. 2007 yılında ise UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne girmiştir.

 

Roma Forumu

Roma’da gezilecek yerler listesinin ikinci sırasında yer alan Roma Forumu, dünyanın en büyük arkeolojik alanları arasında yer almaktadır. Kolezyum’un yakınlarında yer alan bu tarihi yapı, şehre gelen turistlerin yoğun bir şekilde ilgisini çekmektedir. Siz de Roma geziniz sırasında Roma Forumu’nu tercih edebilirsiniz.

 

Trevi Çeşmesi

Roma’da gezilecek yerler listesinde mutlaka yer alması gereken yerlerden bir tanesi de Trevi Çeşmesi’dir. Trevi kelimesi üç yol anlamına gelmektedir. Bu doğrultuda çeşme ismini, Nicola Salvi tarafından almıştır. Siz de Trevi Çeşmesi’ni Roma’da gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz.

 

Pantheon

Pantheon, İmparator Hadrian tarafından yapılan bir yapıdır. Tüm tanrıların tapınağı olarak bilinen Pantheon, Roma’da ki en eski ve en iyi korunan yapıdır. Pantheon girişindeki yazı ise Marcus Agrippa’ya ithafen yazılmıştır.

 

İspanyol Merdivenleri

İspanyol Merdivenleri, Trevi Çeşmesi’ne oldukça yakın bir konumda bulunmaktadır. İspanyol Merdivenleri’nde alışveriş yapılabilecek çeşitli alanlar ve halkın toplanma alanı bulunmaktadır. Bunun yanı sıra İspanyol Merdivenleri, dünyanın en meşhur merdivenleri arasında yer almaktadır. Roma’da gezilecek yerler listenize mutlaka İspanyol Merdivenleri’ni de eklemelisiniz.

 

Vatikan

Vatikan, İtalya’dan ayrı bir devlet olmasına rağmen Roma’da gezilecek yerler listesinde yer almaktadır. Çünkü Roma’nın bulunduğu bölgenin küçük bir ülkesi Vatikan’dır. Özellikle dini açıdan çok önemli bir konuma sahip olan Vatikan, Roma’da gezilecek yerler listesinin en önemli yerlerinden bir tanesidir.

 

Castel Sant Angelo

Roma dendiği zaman Castel Sant Angelo akla gelmektedir. Tarihi yapıların en önemlilerinden biri olan Castel Sant Angelo, Fatih Sultan Mehmet’in oğlu Cem Sultan’ın mahkum edildiği yerdir. Castel Sant Angelo adını Papa Büyük Gregorius’tan almıştır.

 

Santa Maria Maggiore Bazilikası

Santa Maria Maggiore Bazilikası, en büyük Roma bazilikalarından bir tanesidir. Yapımında altınlar kullanılan Santa Maria Maggiore Bazilikası, Roma’da mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır.

 

Yukarıda bahsedilen gezilecek yerlerin yanı sıra aşağıdaki yerleri de ziyaret edebilirsiniz.

  • Piazza Venezia
  • Piazza del Popolo
  • Konstantin Takı
  • Piazza Navona Meydanı
  • Palatino Tepesi
  • Capitolino Tepesi
  • Villa Borghese

 

Roma’da Nerede Kalınır?

Turizmin merkezi olarak kabul edilen Roma; turist yoğunluğunun aşırı olmasından dolayı farklı tarz otellere sahip bir şehirdir. Her talebe uygun konsept sunan Roma otellerinde hem lüks hem de ucuz seçenekler bulabilirsiniz. Roma’da konaklayacağınız otellerin fiyat ve konforu genellikle otelin bulunduğu konuma göre farklılık gösterir. Bu anlamda aşağıdaki bölgelerden bir tanesini seçerek otel konusunda bir tercihte bulunabilirsiniz. Roma’da popüler bölgeler; Spagna, Rione Monti, Via Veneto ve Merkez İstasyon’dur.

 

Roma’ya Nasıl Gidilir?

İtalya’nın başkenti Roma’ya Türkiye’den gitmek için pek çok havayolunun direkt uçuşunu kullanabilirsiniz. Türkiye’nin pek çok ilinden Roma’ya uçabileceğinizi ifade etmek mümkündür. İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere pek çok şehirden direkt seferin bulunduğu Roma’ya uçuş süresi yaklaşık olarak 2 saat 30 dakikadır. Lüks ve konforlu uçuş için Biletivo uçak bileti tercihinizi doğru tarihlerde gerçekleştirmeniz ucuz uçak bileti satın almanıza da imkân sağlar. Roma’ya ulaştıktan sonra havalimanında araç kiralama ayrıcalıklarından faydalanarak şehir merkezine doğru konforlu bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

 

Roma’ya Ne Zaman Gidilir?

Akdeniz ikliminin hâkim olduğu Roma’da yılın her döneminde turist hareketliliğine rastlamak mümkündür. Bu nedenle bir Roma seyahati planlıyor ve ucuz uçak bileti satın almak istiyorsanız sonbahar veya kış aylarında bir planlama yapabilirsiniz. Ancak ucuz uçak biletini önemsemiyor ve Roma’yı sıcak havada gezmek istiyorsanız yaz ayları sizin için oldukça iyi bir tercih olacaktır.

 

Roma Uçuş Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Roma’nın eşsiz tarihi yapılarını görmek ve Roma’nın tadını çıkartmak isteyen kişiler en uygun uçak biletlerini satın alarak seyahatlerini gerçekleştirebilir. Bunun için uçak bileti kampanyalarını düzenli bir şekilde takip etmeniz gerekir. Çünkü havayolu şirketlerinin ve Biletivo’nun çeşitli zamanlarda düzenlediği çeşitli uçak bileti fırsatları bulunuyor. Söz konusu Roma uçak biletine en uygun fiyatlar ile sahip olarak tatilinizi en uygun uçuş fiyatları ile gerçekleştirebilirsiniz. Biletivo’nun Roma uçuş arama butonundan tatilinizi gerçekleştirmek istediğiniz en uygun tarihleri ve gitmek istediğiniz havaalanlarını seçerek Roma uçak bileti fırsatlarını yakalayabilir ve erken uçuş rezervasyonu yaptırabilirsiniz. Erken rezervasyon fırsatları ve ucuz Roma uçak bileti fırsatları için acele etmeniz gerektiğini unutmayın!

 

ROMA UÇAK BİLETİ İlgili İçerikler