İstanbul-Paris Uçak Bileti Ara

Uygun Uçak Bileti Ara, Ucuz Uçak Biletleri
Tek Yön Gidiş Dönüş
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi - Dönüş +
Gidiş Tarihi Dönüş Ekle+
Yolcu Detayları
1 Yolcu (1 Yetişkin, 0 Çocuk)
Yetişkin
- +
Çocuk (2-12 Yaş)
- +
Bebek (0-2 Yaş)
- +
UCUZ BİLET ARA
ANASAYFA PARİS UÇAK BİLETİ

En Ucuz PARİS UÇAK BİLETİ Uçak Biletleri

PARİS UÇAK BİLETİ Genel Bakış

Paris Şehir Rehberi

Paris, dünyanın en romantik şehri olan kabul edilen ve eşsiz güzelliklere sahip olan muhteşem bir kenttir. Aynı zamanda Fransa’nın başkenti olan şehir, yıl boyunca dünyanın pek çok yerinden milyonlarca turiste ev sahipliği yapmaktadır. Paris’e seyahat edecek olan kişiler Paris’te gezilecek yerler, Paris’e nasıl gidilir, Paris’e ne zaman gidilir, Paris uçak bileti fiyatları, Paris uçuş şirketleri, Paris uçuş rezervasyonu gibi çeşitli konular ile ilgili bilgi sahibi olmak ister. Biletivo olarak Paris hakkında detaylı bilgilere sahibi olmanız için sizlere Paris Şehir Rehberi yazısını hazırladık. Bu yazı doğrultusunda Paris’e gitmeden önce bilmeniz gereken her detay hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Şimdi gelin Paris Şehir Rehberini hep beraber inceleyelim.

 

Paris Hakkında

Dünyanın en ünlü şehirlerinden biri olan Paris’in nüfusu günümüzde 12 milyon civarındadır. Şehir merkezinde ikamet eden kişilerin sayısının ise 2,3 milyon olduğu bilinmektedir. Paris, Sen Nehri’nin çevresinde kurulmuştur. Paris’in çeşitli özelliklere ve güzelliklere sahip olması Paris’i Avrupa’nın en ünlü şehirlerinden bir tanesi haline getirmiştir. Bunun yanı sıra Paris’te yer alan pek çok yapı da UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Şehre gelen turistlerin pek çoğu Paris’in bir açık hava müzesine benzediğini düşünmektedir. Çünkü Paris, birbirinden farklı ve ilgi çekici özelliklere sahip olan tarihi yapılardan oluşmaktadır.

 

Paris’te Gezilecek Yerler

Paris seyahatiniz sırasında gezebileceğiniz pek çok yer bulunuyor. Söz konusu yerleri aşağıdaki gibi detaylandırabiliriz.

 

Eyfel Kulesi

Eyfel Kulesi, Paris dendiği zaman aklı ilk gelen yerdir. Dünyaca ünlü olan Eyfel Kulesi’ni Paris’te gezilecek yerler listenizde ilk sıraya almalısınız. Adeta Paris’in sembolü haline gelen Eyfel Kulesi, her yıl 6 milyondan fazla turisti ağırlıyor. Eyfel Kulesi, Fransız Devrimi’nin yüzüncü yılı anısına inşa edilmiştir. Gustave Eiffel tarafından 1889 yılında inşa edilen kulenin yapımında 7800 ton demir ve 18 bin ton çelik kullanılmıştır. Eyfel Kulesi’nin inşası 2 yıl 2 ay sürmüştür. Kulenin boyanması ise yaklaşık 4 yıl sürmüştür. Eyfel Kulesi 3 bölümden meydana gelmektedir. Eyfel Kulesi’ni ziyaret eden kişiler bu 3 bölümü asansörle ya da yürüyerek keşfedebilmektedir. Kulenin ilk bölümünde kulenin tanıtımının yapıldığı müze yer alıyor. İkinci bölümde restoran yer alırken son bölümünde ise seyir terası bulunmaktadır.

 

Louvre Müzesi

Paris’te gezilecek yerler listesinde yer alması gereken noktalardan bir tanesi de Louvre Müzesi’dir. Louvre Müzesi dünyanın en büyük ve en önemli müzeleri arasında yer almaktadır. İçeriğinde Mona Lisa, Venus de Milo gibi pek çok ünlü sanatçının eserlerini barındıran müzenin bahçesinde 21 metre yüksekliğine sahip bir cam piramit yer almaktadır. Bir anıt nitelinde olan bu müze, Fransız hükümetinin 5 yıl içerisinde sahip olduğu 35000 heykel, resim ve sanat eserini tek çatı altında toplamıştır. Siz de Paris seyahatiniz sırasında bu müzeyi ziyaret ederek bu eşsiz sanat eserlerine tanıklık edebilirsiniz.

 

Sacré-Cœur Bazilikası

Sacré-Cœur Bazilikası, Montmarte Tepesi’nde bulunan bir Roma Katolik bazilikasıdır. 1914 yılında kullanıma açılan kilise, İsa’nın Kutsal Kalbi olarak isimlendirilmiştir. Sacré-Cœur Bazilikası Paris’in en ünlü kiliseleri arasında yer almaktadır. Kilisenin içerisinde 500 adetten fazla heykel bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Paris’te çekilen pek çok filmin kilise sahneler için Sacré-Cœur Bazilikası kullanılmaktadır. Siz de Paris seyahatiniz sırasında Sacré-Cœur Bazilikası’nı ziyaret edebilirsiniz.

 

Zafer Takı

Zafer Takı, 1806 yılında İmparator Napolyon tarafından dikilmiştir. 50 metre yüksekliği bulunan tak, Paris’in en ünlü anıtları arasında yer almaktadır. Zafer Takı, Charles de Gaulle meydanın merkezinde yer almaktadır. Anıt Fransız devrimcilerinden direnerek hayatını kaybeden kişilerin anısını şad etmek için dikilmiştir. Zafer Takı’da Paris’in simgeleri arasında yer almaktadır. Bu nedenle Paris seyahatiniz sırasında Zafer Takı’nı mutlaka canlı olarak görmelisiniz.

 

Sen Nehri

Sen Nehri, dünyanın en ünlü nehirlerinden bir tanesidir. 776 kilometre uzunluğa sahip olan Sen Nehri, Paris’i tekne ile dolaşabilmeniz için eşsiz bir fırsat sunmaktadır. Paris’i ikiye bölen nehir, Fransa’nın ise en uzun ikinci nehridir. Bunun yanı sıra Sen Nehri Fransa’nın en önemli su yolları arasında yer almaktadır.

Yukarıda bahsedilen gezilecek yerlerin yanı sıra Paris seyahatiniz sırasında aşağıdaki yerleri de gezebilirsiniz.

  • Notre Dame Katedrali
  • Pantheon
  • Pont Neut
  • Pere Lachaise Mezarlığı
  • Le Marais
  • Montmartre
  • Paris Yeraltı Mezarları
  • 50 Rivoli Sanat Galerisi
  • Rue Cremieux
  • Saint Martin Kanalı

 

Paris’te Nerede Kalınır?

Paris yıl içerisinde çok fazla turist ağırlayan bir şehir olduğu için onlarca farklı konsepte sahip otel Paris’te hizmet vermektedir. Bu noktada Paris’in Champs Eylsees Bölgesi, St. Germain Bölgesi, Opera Bölgesi, Montparnasse Bölgesi, Bastille Bölgesi, Montmartre Bölgesi, Marais Bölgesi gibi bölgelerinde yer alan otellerden kendiniz için en uygun olanı seçerek erken rezervasyon fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

 

Paris’e Ne Zaman Gidilir?

Paris, hemen her mevsimde tercih edebileceğiniz bir şehirdir. Bu nedenle yılın 12 ayında da şehrin turist ağırladığını ifade edebiliriz. Ancak şehre gelen turistler genellikle yaz aylarında ve Noel zamanlarında Paris’i tercih etmektedir. Paris’in iklimi yarı okyanussal ve yarı kırsal iklimin birleşiminden oluşmaktadır. Atlantik Okyanusu’nda nemli ve ılık rüzgarlar kendini gösterirken şehir ki yağışlar da yıl içerisinde eşit bir şekilde dağılmıştır. Bu doğrultuda istediğiniz tarihte Paris’i rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz.

 

Paris’e Nasıl Gidilir?

Paris’e dünyanın pek çok yerinden düzenlenen uçuş seferleri bulunmaktadır. Ülkemizden Paris’i ziyaret etmek isteyen kişiler için de İstanbul’dan Paris’e direkt uçuş bulunmaktadır. İstanbul Havalimanı’nından Charles de Gaulle Havalimanı’na alacağınız Paris uçak biletleri ile 3 saat 45 dakikalık bir yolculuk sonrasında Paris’e ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Orly Havalimanı’na alacağınız Paris uçak bileti fırsatları ile yine 3 saat 45 dakikalık bir yolculuk sonrasında Paris’e ulaşabilirsiniz. Son olarak şehir de Beauvais Havalimanı’da bulunmaktadır. Ancak bu havalimanını daha ucuz uçuş fiyatları ile müşterilerini ağırlamak isteyen uçuş şirketleri kullanmaktadır. Türkiye’nin herhangi bir şehrinden Paris’e gitmek için ise aktarmalı uçuşları tercih edebilirsiniz.

 

Paris Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Paris’e en uygun uçak biletlerini satın alarak seyahat etmek istiyorsanız öncelikle uçak bileti fiyatlarını düzenli bir şekilde kontrol etmelisiniz. Çünkü havayolu şirketlerinin ve Biletivo’nun yıl içerisinde düzenlediği çeşitli uçak bileti fırsatları yer almaktadır. Bu sayede Fransa ve Paris tatilinizi en uygun uçuş fiyatları ile gerçekleştirebilirsiniz. Biletivo’nun uçuş arama butonundan kendiniz için en uygun tarihleri ve havaalanlarını seçerek uçak bileti fırsatlarını yakalayabilir ve erken uçuş rezervasyonu yaptırabilirsiniz.

 

 

PARİS UÇAK BİLETİ İlgili İçerikler