Uygun Uçak Bileti Ara, Ucuz Uçak Biletleri
Tek Yön Gidiş Dönüş
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi - Dönüş +
Gidiş Tarihi Dönüş Ekle+
Yolcu Detayları
1 Yolcu (1 Yetişkin, 0 Çocuk)
Yetişkin
- +
Çocuk (2-12 Yaş)
- +
Bebek (0-2 Yaş)
- +
UCUZ BİLET ARA
ANASAYFA Ucuz Onur Air Uçak Bileti

Ucuz Onur Air Uçak Bileti

Ucuz Onur Air Uçak Bileti

Ucuz Onur Air Uçak Bileti Genel Bakış

Onur Air Hakkında

Türkiye’nin uluslararası yolcu taşımacılığında adından söz ettirmesine katkı sağlayan firmalardan bir tanesi de hiç şüphesiz Onur Air olmuştur. Temeli uçak bileti satarken yolcuların düşük maliyetlerle seyahat etmesine olanak sağlamak olan Onur Air 1992 yılından bu yana artan oranda yolcu taşıyarak bu amacını gerçekleştirme noktasında emin adımlar atmıştır.

 

Tamamen bir Türk girişimi olması ile ön plana çıkan Onur Air’in merkezi İstanbul Havalimanı’nda bulunmaktadır. Yılda yaklaşık 1,5 milyon yolcu taşıyan ve bu anlamda hiç de göz ardı edilmeyecek bir havayolu şirketi olan Onur Air’in şu anda bünyesinde 30’a yakın uçağı bulunur. Tarifeli sefer sayısı bir elin parmakları kadar olsa da dönemsel olarak açılan rotalar ile taşınan yolcu sayısında ciddi artışlar ortaya çıkar.

 

Aklın Havayolu sloganı ile seferler düzenleyen ve hem yurtiçi hem de uluslar arası seferlerle en konforlu seyahatlere olanak sağlayan bu havayolu şirketi 30 yıla yakın geçmişi ile seyahatte kolay v euygun fiyatlı seçenekler sunması ile ön plana çıkar.

 

Onur Air Check in İşlemleri

Onur Air uçak bileti satın almış yolcular için uçağa binme işlemlerinin kolaylaştırılmasında ön plana çıkan uygulamalardan bir tanesi de hiç şüphesiz check-in işlemlerinin gerçekleştirilmesidir. Yolculuğunuzun gerçekleşmesi ve sorun yaşamamanız adına mutlaka tercih edilmesi gereken check-in konusunda Onur Air 3 farklı seçenek sunar.

 

Online check-in işlemlerinizi web sayfası vasıtası ile kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken uçuşa 24 saat kala açılan ve 2 saat kala kapanan ekrandan gerekli onay işlemlerini gerçekleştirmeniz olacaktır.

 

Check-in işlemlerini mobil uygulamadan gerçekleştirmek istediğinizde tıpkı web sayfasındaki adımları mobil uygulama üzerinden gerçekleştirerek uçağa binmek için işlemleri tamamlayabilirsiniz. Mobil uygulamada size verilecek biniş kartı sayesinde bagajınız yoksa direk uçağa biniş gerçekleştirebilirsiniz.

 

Havalimanında check-in işlemlerinde iç hat için uçuşa 24 ila 1 saat dış hat için ise 24 ila 1,5 saat kala işlemlerinizi tamamlamalısınız. Aksi takdirde yoğunluk vb. durumlardan dolayı uçağa biniş esnasında bir takım problemler yaşayabilir veya uçağı kaçırabilirsiniz.

 

Onur Air Bagaj Hakkı ve Ücretler

Onur Air uçak bileti satın alıp uçuş gerçekleştirmek isteyen bireyler için bagaj konusunda dikkatli olmak mühimdir. Zira bagajınızın limitleri aşması halinde fazla ücret ödemeniz söz konusu olacağından uygun ücretlerle uçuş noktasında sorun yaşamış olursunuz.

 

Onur Air’de el bagajı için tanınan 8 kg limitini aşmamanız istenir. Özellikle yanlarında altın bulunduranlar ve bu altınları 8 kg sınırından fazla olanlar için ekstra koltuk alınması gerekir. Bu bagaj için ölçüler ise 25x45x56 limitlerini kesinlikle açmamalıdır.

 

Kabul edilen bagajlar noktasında Onur Air yolcularına sunulan hakların uçak bileti sınıfına göre değişkenlik gösterdiğini ifade etmek elzemdir. Bu anlamda Sade, Standart ve Premium Fleks olarak tanımlanan uçuş sınıfları için iç hatlarda sırası ile 23 kg, 28 kg ve 33 kg hak tanınırken bu sınırlar dış hatlarda sırasıyla 28 kg, 33 kg ve 38 kg olarak düzenlenmiştir. Bu anlamda Onur Air yolcularına oldukça cömert davranır.

 

Onur Air Koltuk Seçimi

Onur Air’de yakın bir tarihe kadar ücretsiz olan koltuk seçimi yeni değişiklikler ile birlikte ücretli hale gelmiştir. Bu anlamda Onur Air ile uçuş gerçekleştirecek olan yolcuların Standart ve Özel Paket kapsamında koltuk seçimi gerçekleştirmesi muhtemeldir. Geniş koltuğun ve ekstra ikramların sunulduğu bu paketleri inceleyerek hangisini satın alacağınıza karar verebilirsiniz.

 

Onur Air Diz Mesafesi

Filosunda 30’a yakın uçak bulunduran ve her uçağının farklı tipte olması nedeni ile diz mesafesinde belli bir standarda sahip olmayan Onur Air için koltuk seçimi kriterlerinin de diz mesafesinde etkili olduğunu ifade etmek gerekir. Bu anlamda seçeceğiniz koltuğun diz mesafesini önceden tahmin etmek çok güç olacaktır. Ancak şunu ifade etmek gerekir ki Onur Air uçakları oldukça konforludur.

 

Onur Air Yiyecek İçecek Servisi

Türk ve dünya mutfağının en özel lezzetlerini sizlerle buluşturan Onur Air’de yolculuk esnasında yiyecek ve içecek ikramından yararlanmak istiyorsanız bunun için belirli ücretler ödemeniz gerekir. Beslenme alışkanlıkları farklı bireyler için özel menülerin hazırlanması için uçuştan 12 saat evvel Onur Air’e bilgi verilmesi gerekir.

 

25/06/2020 Tarihinde Güncellenmiştir

 

Biletivo Yurtdışı Popüler Uçuşlar

Biletivo Yurtiçi Popüler Uçuşlar

Biletivo Popüler Uçuşlar