Uygun Uçak Bileti Ara, Ucuz Uçak Biletleri
Tek Yön Gidiş Dönüş
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi - Dönüş +
Gidiş Tarihi Dönüş Ekle+
Yolcu Detayları
1 Yolcu (1 Yetişkin, 0 Çocuk)
Yetişkin
- +
Çocuk (2-12 Yaş)
- +
Bebek (0-2 Yaş)
- +
UCUZ BİLET ARA
ANASAYFA Ucuz Oman Air Uçak Bileti

Ucuz Oman Air Uçak Bileti

Ucuz Oman Air Uçak Bileti

Ucuz Oman Air Uçak Bileti Genel Bakış

Oman Air Hakkında

Oman Air; Umman’ın uluslararası arenada bayrak taşıyıcısı olarak nitelendirilen kuruluşlardan bir tanesidir. Umman’ın ulusal havayolu olan bu uçuş şirketi ile uçak bileti satın aldığınızda konforlu ve keyifli bir yolculuk yaşamanın ayrıcalıklarını fazlası ile hissedebileceğinizi söylemek gerekir.

 

Merkezi Muscat Uluslar arası Havalimanı’nda bulunan firma; 1993 yılında kurulmuş ve o günden bu yana çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam etmektedir. Her geçen gün filosunu ve uçuş destinasyonlarını büyüten Oman Air; Oman Aviation Group şirketinin alt şirketidir. Kuruluşu 1993 yılı olarak görünse de şirketin geçmişini 1970lere kadar geri götürmek olasıdır. Bu dönemden başlayarak değişik isimlerle kurulan havayolu şirketleri 1993 yılında son şeklini alarak bugünlere kadar gelmiştir.

 

Uluslararası yolcu taşımacılığının önemli firmalarından bir tanesi olan Oman Air’in 50’den fazla destinasyona uçuşlar gerçekleştirdiği biliniyor. Filosunda bulunan 53 adet uçağı ile uçuşlarını gerçekleştiren firmanın Codeshare Agreement kapsamında Emirates, Türk Havayolları ve Lufthansa gibi dünyanın en önemli havayolu şirketleri ile anlaşması bulunur.  Gelecekte filoya katılması beklenen 28 uçak ile Oman Air’in kısa vadede çok daha büyük bir havayolu şirketi olması beklenmektedir.

 

Oman Air Check-in İşlemleri

Umman’ın en büyük havayolu şirketi ile uçuş gerçekleştirdiğinizde farklı check-in işlemleri ile uçağa biniş konusunda işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Bu anlamda uçuş şirketi erken check-in, online check-in ve havalimanı check-in olmak üzere 3 farklı şekilde gerçekleştirilir.

 

Erken Check in işlemleri uçuşa 8 saat kala gerçekleştirilebilecek özel bir uygulama olup gerekli koşullar sağlanmadığında bu check-in işlemine izin verilmez. Bu nedenle söz konusu uygulamadan faydalanmak istediğinizde konu ile alakalı bilgileri kontrol etmeniz gerekir.

 

Online check-in işlemlerinden yararlanmak istediğinizde uçuşa 48 saat – 90 dakika kala işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Uçağa binişinizi kolaylaştıran bu uygulamada zamana riayet etmemeniz halinde uçağı kaçırma ihtimalinizin olduğunu ifade etmek gerekir.

 

Havalimanında check-in işlemlerinizi gerçekleştirecekseniz uçuştan en az 3 saat evvel havalimanında hazır bulunmanız önerilir. Özellikle yoğun havalimanlarında yaşanabilecek aksaklıklar göz önüne alındığında check-in işlemlerinizi riske atmamak için zamandan fedakârlık yapmalısınız.

 

Oman Air Bagaj Hakkı ve Ücretler

Oman Air uçak bileti satın aldıktan sonra havalimanına gelmeden önce yapacağınız bagaj hazırlığında ağırlık ve boyutlara önem vermeniz gerekir. Zira diğer bütün havayolu şirketleri gibi Oman Havayolları da ölçü ve ağırlıklara çok önem verir. Bu anlamda havayolu şirketinin kabul edilen bahaj için belirlediği ölçü sınırları 158 cmdir. Ölçüler toplamı bu sınırı aşan bagajların kabul edilmeyeceği bilinmelidir. Ayrıca 32 kg’den ağır bagajlar da kabul edilmez.

 

Uçak biletinizin sınıfına göre First Class, Business ve Economy için belirlenen ağırlıklar sırasıyla 50, 50 ve 30 kg şeklindedir. Bagaj konusunda her yolcuya en fazla 2 parça hakkı tanınır. Bu durumun aksi hallerde ekstra ücret ödemeniz gerekir.

 

Oman Air Koltuk Seçimi

Oman Air uçak bileti satın alırken unutmamanız gereken bir konu var ki o da koltuk seçimini uçak biletinizi alırken yapabileceğinizdir. Koltuk seçiminin ücretli olduğu havayolu şirketinde koltuk ücretlerinin de genişlik ve konuma bağlı olarak değişkenlik gösterdiğini ifade etmek gerekir. Siz de Oman Havayolları ile uçuyorsanız uçak biletinizi alırken koltuk seçmeyi unutmayın!

 

Oman Air Diz Mesafesi

Filosunda bulunan 4 uçak ve gelecekte katılacak 28 uçağı ile bünyesinde farklı uçak tipleri barındıran Oman Havayollarında genel bir diz mesafesinden bahsetmenin çok mümkün olmadığını ifade etmek gerekir. Özellikle koltuk tipi ve uçuş sınıfınıza göre diz mesafenizde artış veya azalışlar olabilir.

 

Oman Air Yiyecek İçecek Servisi

İslami usullere oldukça dikkat eden bir havayolu şirketi olan Oman Air; bütün yiyecek ve içeceklerini Helal Gıda koşullarına uygun bir şekilde sunar. Özel taleplere göre menülerin hazırlanabildiği bu havayolu şirketi uluslararası uçuşlarda alkol ikramı yapar. Ancak Suudi Arabistan ve İran uçuşlarında alkol içeren içecekler kesinlikle yasaktır.

 

Dünya mutfağından lezzetleri tatmanıza olanak sağlayan havayolu şirketinde özel menü oluşturmak istediğinizde tek yapmanız gereken uçuştan 24 saat önce havayolu şirketini aramak olacaktır. İslami koşullar çerçevesinde hazırlanan yiyecekler için belirli ücretler ödemek zorunda olduğunuzu unutmamalısınız. Oman Air ile havada lezzet dolu bir yolculuk sizi bekliyor.

 

23/06/2020 Tarihinde Güncellenmiştir

Biletivo Yurtdışı Popüler Uçuşlar

Biletivo Yurtiçi Popüler Uçuşlar

Biletivo Popüler Uçuşlar