Uygun Uçak Bileti Ara, Ucuz Uçak Biletleri
Tek Yön Gidiş Dönüş
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi - Dönüş +
Gidiş Tarihi Dönüş Ekle+
Yolcu Detayları
1 Yolcu (1 Yetişkin, 0 Çocuk)
Yetişkin
- +
Çocuk (2-12 Yaş)
- +
Bebek (0-2 Yaş)
- +
UCUZ BİLET ARA
ANASAYFA New York’ta Yapılacak Şeyler

New York’ta Yapılacak Şeyler

New York’ta Yapılacak Şeyler

New York’ta Yapılacak Şeyler Genel Bakış

New York’ta yapılacak şeyler konu olduğu zaman insan kendisini seçimlerle dolu bir girdapta bulabiliyor. “Bu şehirde yapılacak şeylerin bir sınırı yok!” sözünü blog yazılarında sıkça duymuşsunuzdur. Ancak New York’ta yapılacak şeylerin gerçekten de bir sınırı yok!

 

New York’ta yapılacak neler var? Dünyaca ünlü ödüllü restoranlar? Yerel hamburgerciler? Pub anlayışınızı komple değiştirecek konsept publar? Amerika’nın tarihini özümsemenizi sağlayacak tarihi mekanlar? Dünyanın en canlı metropolündesiniz. Bu saydıklarımız yalnızca buz dağının görünen kısmı! Görünmeyen kısmına hep birlikte göz atmaya ne dersiniz? Devam edelim!

 

New York tavsiyeleri, 2020 yılında New York’ta gezilecek yerler, New York binaları; kısacası New York şehir rehberi aşağıda!

 

New York Tavsiyeleri

Amerika’nın en çok ziyaret edilmek istenen kenti New York için size birçok tavsiyemiz var! Aile eğlencesine uygun mekanlar, zengin tarih çeşitliliğine sahip müzeler, keşfedilecek 3000’den fazla göl ve 200’den fazla park, gecenizi eşsizleştirecek şovlar, açık hava maceraları; şelaleler, doğa yürüyüşleri.

 

Bunlar New York tatilinizde kulak verebileceğiniz tavsiyelerden sadece birkaçı!

 

New York Gezilecek Yerler 2020

Central Park

Neredeyse her New York ziyaretçisi, özellikle yaz aylarında, bir noktada mutlaka Central Park'a gider. Şehrin en sevilen yeşil alanını keşfetmek müthiş bir New York etkinliği.

 

Amerikan Doğa Tarihi Müzesi

Amerikan Doğa Tarihi Müzesi, dinozorların ve artık dünyada bulunmayan birçok hayvanın fosillerini inceleyebileceğiniz, dünyanın en çarpıcı müzelerinden birisidir. Hayal gücünüzü perçimleyecek, gözlerinizi kamaştıracak birçok eser, iskelet ve yüzlerce sayısız eser burada.

 

Özgürlük Heykeli

Özgürlük Heykeli’ni uzun uzadıya anlatmamıza lüzum olmadığını düşünüyoruz. Amerika konulu her şeyde görebileceğiniz Özgürlük Heykeli de New York’ta! Amerika’nın simgesi olan bu yapıyı mutlaka gezmelisiniz.

 

Metropolitan Sanat Müzesi

Kısaltması "Met" olarak bilinen bu müzede, tek bir çatı altında tüm dünyadan eşsiz eserlerin manzarasını göreceksiniz. İki milyondan fazla sanat eseri bu müzede!

 

11 Eylül Anıtı

11 Eylül 2001'deki saldırılarda öldürülen binlerce insanı onurlandıran bu anıtı görebilirsiniz.

 

Times Meydanı

Manhattan'ın Midtown kentinde Broadway ve Yedinci Cadde'nin kesişim noktasında yer alan Times Meydanı parlak ışıkları ve reklam panolarıyla dolu muazzam bir ikonik cadde.

 

Aziz Patrick Katedrali

Aziz Patrick Katedrali, New York'un en kutsal ve en değerli yerlerinden biriSİ olabilir. Bu Neogotik tarzı Roma Katolik katedrali çok popüler bir turistik yer.

 

New York Binaları

 

Empire State Binası

New York’u temsil edecek yalnızca bir bina seçmek zorunda olsaydınız bu bina kesinlikle Empire State olurdu. Empire State’i ziyaret etmek isterseniz sizi bekleyen uzun bir kuyruğun olacağını bilmelisiniz. Bu yüzden ne kadar erken saatlerde giderseniz o kadar iyi olur.

 

Woolworth Binası

Amerika’nın önde gelen mimarlarından Cass Gilbert'ın şaheseri olarak tanımlanan gökdelen Woolworth Binası, neogotik mimarisi ve sahibi ünlü girişimci FW Woolworth sayesinde bir zamanlar ticaret katedrali olarak bilinirdi. Binanın halka açık kısımlarını ziyaret edebilirsiniz.

 

New York’da Ne Yenir?

New York, binlerce restorana ve sayısız lezzete sahip devasa bir şehirdir. New York’da ne yenir? New York’un en ünlü yemekleri fast food ürünlerinden oluşuyor. Donut, hamburger ve sosisli sandviçler başlıca New York lezzetlerindendir.

New York'a Ulaşım

New York'a ulaşmak için kullanabileceğiniz en hızlı ve güvenli seçenek uçak yolculuğu. Mevsimlere ve özel günlere göre ucuz fiyata New York uçak bileti bulabilirsiniz.

Biletivo Yurtdışı Popüler Uçuşlar

Biletivo Yurtiçi Popüler Uçuşlar

Biletivo Popüler Uçuşlar