Uygun Uçak Bileti Ara, Ucuz Uçak Biletleri
Tek Yön Gidiş Dönüş
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi - Dönüş +
Gidiş Tarihi Dönüş Ekle+
Yolcu Detayları
1 Yolcu (1 Yetişkin, 0 Çocuk)
Yetişkin
- +
Çocuk (2-12 Yaş)
- +
Bebek (0-2 Yaş)
- +
UCUZ BİLET ARA
ANASAYFA Marmaris Uçak Bileti

Marmaris Uçak Bileti

Marmaris Uçak Bileti

Marmaris Uçak Bileti Genel Bakış

Marmaris, ülkemizde en gelişmiş turizme sahip olan ve en önemli tatil yerlerinden biridir. Özellikle yaz aylarında güneş-deniz tatili yapmak isteyenlerin oldukça sıkça uğradıkları tatil beldesidir.

Marmaris’in tarihi yaklaşık 3 bin yıl öncesine dayanmaktadır. Bununla birlikte tarihi eserler bakımından zengin bir coğrafyaya sahip olmasının yanında denizleri ve doğası ile de insanların mest eden bir ilçemizdir.

Tatilinizi Marmaris’te geçirerek bu güzellikleri görmek istiyorsanız, en uygun fiyatlı uçak biletlerini Biletivo’da bulabilmek mümkündür.

Biletivo İptal Garantisi (Çok Yakında!)

Uçuş tarihinizden 1 hafta öncesine kadar biletinizi iptal etme garantisi Biletivo’da! Seyahat planınızı değiştirmeniz mi gerekti? Biletivo sizin için en uygun fiyat seçeneklerinin yanı sıra bilet iptal garantisi de sunar.

Dalaman Havalimanı

Dalaman Havalimanı, 1981 yılından bu yana yolcuları için kapılarını açmıştır ve Dalaman’ın turizmin merkezi haline gelmesine büyük ölçüde katkı sağlamıştır. Marmaris’e yolculuk etmek istediğinizde en kolay ulaşımı Dalaman Havalimanı’ndan sağlayabilirsiniz ve şehir merkezine yapacağınız yolculuklarda Dalaman Havalimanı’nı kullanmanız sizin için daha uygun bir seçenek olacaktır.

Dalaman Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım Seçenekleri

Turistik bir ilçe olmasının yanında gelişmiş bir ulaşım ağına sahip olan Marmaris’te, ulaşım konusunda hiçbir sorun yaşamayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından şehir merkezine yolculuk etmek istediğinizde sizin için en hızlı seçenek taksi olacaktır. Dilediğiniz zaman içerisinde havalimanından taksileri kullanabilir ve ulaşımınızı kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Şehir merkezi dışında bir yere yolculuk etmek isterseniz de taksiler sizi istediğiniz yere götürebilme potansiyeline sahiptirler.

Toplu Taşıma

Şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabileceğiniz bir diğer seçenek ise otobüslerdir. Havalimanında bulunun mevcut otobüs seferleri ile şehir merkezine yolcuğunuzu yapabilirsiniz.

Havalimanının dışında, ilçeler arasında yolculuk etmek istediğinizde yeniden otobüs ve minibüs seferlerinden yararlanabilirsiniz. Toplu taşımayı kullanmak sizin için en ucuz ve konforlu ulaşım seçeneklerinden birisidir.

Marmaris’te Konaklanabilecek Yerler

Yıl içerisinde turistler tarafından ziyaretçi akınını uğrayan Marmaris’te konaklama konusunda kesinlikle sorun yaşamazsınız. Dünya çapında kaliteye sahip birçok otelin yanında, her bütçeye uygun pansiyonlar ve günlük evler bulabilmek mümkündür. Merkezde yapılacak olan konaklamalarda, istediğiniz her şeye anında ulaşma imkanına sahipsinizdir. Ancak onun dışında, sessiz ve sakin bir tatil geçirmek istiyorsanız da doğayla iç içe veya sahil kenarlarındaki konaklama seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

 

 

Marmaris’te Gezilmesi Gereken Yerler

Marmaris, pek çok medeniyete ev sahipliği yapmasıyla birlikte adeta bir tarihi eser cennetidir. Bunun yanı sıra, doğasıyla ve deniziyle de en çok tercih edilen tatil beldelerinden biri haline gelmiştir. Görmeniz gereken yerlerden bazıları ise şunlardır:

Marmaris Kalesi ve Marmaris Müzesi: Marmaris’in simgesi haline gelen Marmaris Kalesi, 3 bin yıllık tarihe sahip olmasının yanında yapılan restorasyonlar sayesinde ilk halini hala koruyabilmektedir. İçerisindeki Marmaris Müzesi’nde ise farklı dönemlerde ortaya çıkmış olan, kazılar sonucunda elde edilmiş tarihi eserleri görebilmek mümkündür.

Hafsa Sultan Kervansarayı: Kanuni Sultan Süleyman’ın annesi için yaptırdığı ve annesiyle aynı adı taşıyan bir kervansaraydır. Hafta Sultan Kervansarayı, oldukça güçlü bir yapıya sahip olması nedeniyle hiçbir yenileme çalışması yapılmadan günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Osmanlı dönemini yansıtan bir mimariye sahip olmasıyla insanların dikkatini çekebilmiştir.

Baca Mağarası: Dünyanın en önemli dalış yerlerinden biri olan Baca Mağarası, dalış yapmak ve sualtında fotoğraf çekmek isteyen insanların oldukça uğrak noktası haline gelmiştir.

Marmaris’in Yöresel Yemekleri

Marmaris, bulunduğu coğrafi konum sebebiyle yöresel mutfağında çoğunlukla deniz ürünlerine ve zeytinyağlı yemeklere rastlanmaktadır.

Sürha: En çok uğraş gerektiren lezzetlerden birisi olan Sürha, oğlak etinden hazırlanır ve ciğerle birlikte hazırlanan pilavın yanında servis edilir. Her ne kadar hazırlaması zaman alsa ve yapılışı zor olsa da hazırlanmış bir sürhaya kimse hayır diyemez.

Yedi Baharlı: Akdeniz’e özgü balıklardan biri olan iribalık ile hazırlanan bu lezzetin yapılışında domates ve havuç gibi yan malzemeler kullanılarak oldukça kolay bir şekilde hazırlanır. Üzerine özel olarak sarımsak, limon ve maydanozla birlikte hazırlanmış sos da ilave edilerek servis edilmeye hazır hale gelir.

Gumbar: Gumbar, iç bağırsağın içerisine pirinç, künar ve kuş üzüme konularak yapılan başka bir lezzettir. Kendine has bir yapılış şekli ile insanların göz bebeği haline gelmesinin yanı sıra lezzeti ile de insanı mest etmeyi başarabilmiştir.

Biletivo Yurtdışı Popüler Uçuşlar

Biletivo Yurtiçi Popüler Uçuşlar

Biletivo Popüler Uçuşlar