İstanbul-Londra Uçak Bileti Ara

Uygun Uçak Bileti Ara, Ucuz Uçak Biletleri
Tek Yön Gidiş Dönüş
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi - Dönüş +
Gidiş Tarihi Dönüş Ekle+
Yolcu Detayları
1 Yolcu (1 Yetişkin, 0 Çocuk)
Yetişkin
- +
Çocuk (2-12 Yaş)
- +
Bebek (0-2 Yaş)
- +
UCUZ BİLET ARA
ANASAYFA LONDRA UÇAK BİLETİ

En Ucuz LONDRA UÇAK BİLETİ Uçak Biletleri

LONDRA UÇAK BİLETİ Genel Bakış

Londra Şehir Rehberi

Londra, Birleşik Krallık ve İngiltere’nin başkenti olan bir Avrupa şehridir. Köklü geçmişi ve eşsiz doğal güzellikleri ile yıl içerisinde milyonlarca turiste ev sahipliği yapan Londra, dünyanın en önemli yerleşim yeridir. Yıl içerisinde milyonlarca turistin ziyaret ettiği şehre giderken pek çok kişi Londra uçak bileti fiyatları, Londra uçak bileti fırsatları, Londra uçuş şirketleri, Londra gezilecek yerler gibi pek çok konu ile ilgili araştırma içerisine girmektedir. Biletivo olarak sizler için tüm sorularınıza cevap bulabileceğiniz bir Londra şehir rehberi hazırladık. Gelin Londra ile ilgili tüm detayları birlikte inceleyelim.

 

Londra Hakkında

Londra’da ilk yerleşimin yaklaşık 2 bin yıl öncesine dayandığını bilinmektedir. Londra’da ilk yaşayan halkın ise Keltler olduğu ile ilgili çeşitli araştırmalar bulunmaktadır. Ancak Londra, ismini M.Ö. 43 yılında Roman İmparatorluğu Dönemi’nde almıştır. O dönemde şehre Londonium ismi verilmiştir. Londonium, akan nehri anlamına gelmektedir. Londonium zaman içerisinde Londra’ya dönüşmüştür. Bunun nedeninin ise Londra’nın tarih boyunca çeşitli ırklara ve kültürlere ev sahipliği yapmış olduğu düşünülmektedir. Bu doğrultuda Londra’nın dünyanın en kozmopolit şehirlerinden biri olduğunu da ifade edebilmek mümkündür. Peki, Londra’ya gelen turistler şehrin hangi yerlerini gezebilir? Gelin hep beraber inceleyelim.

 

Londra’da Gezilecek Yerler

Londra kültür ve tarih açısından çok gelişmiş bir şehir olduğu için şehre gelen turistlerin de gezebileceği çeşitli yerler bulunmaktadır. Londra’da gezilecek yerleri aşağıdaki gibi sıralayabilmemiz mümkündür.

 

Buckingham Sarayı

Buckingham Sarayı, 1703 yılında Buchkingham Dükü tarafından inşa edilen bir kraliyet sarayıdır. 300 yıllık bir geçmişe sahip olan Buchkingham Sarayı, Londra’da mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Saray, 755 odadan oluşmakta olup sadece 19 odası ziyaretçilere açıktır. Ayrıca saray, Londra’nın Westminster Bölgesi’nde yer almaktadır. Günümüzde resmi törenler içinde sık sık kullanılmaktadır.

 

London Eye

Londra’da gezilecek yerler listesinin olmazsa olmazları arasında London Eye’da yer almaktadır. Londra’nın eğlence yerlerinden bir tanesi olan London Eye, gözlem tekerleği olarak tasarlanan bir dönme dolaptır. Londra seyahatiniz sırasında London Eye’ı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

 

Westminster Sarayı

 Houses of Parliament olarak da bilinen Westminster Sarayı, Big Ben’de yer alıyor. Thames Nehri’nin kuzey kıyılarında yer alan saray, şehre gelen turistlerin odak noktası konumundadır. Siz de Londra seyahatiniz sırasında Westminster Sarayı’nı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

 

Tower Bridge

Tower Bridge, Londra’da mutlaka gezmeniz gereken yerler arasındadır. Tower Brdige’in yapımı 8 yıl sürmüştür. 283 metre uzunluğa sahip olan bu köprü, özellikle Londra’dan eşsiz hatıra ve fotoğraflar ile dönmek isteyen kişilerin sık sık ziyaret ettiği bir yerdir.  Bunun yanı sıra köprü, Londra’nın sembollerinden biri haline gelmiştir.

 

Tower of London

Tower of London, şehrin en görkemli yapılarından bir tanesidir. Zamanında İngiliz Kraliyet ailesine ev sahipliği yapan kale; darphane, hapishane ve hayvanat bahçesi olarak da kullanılmıştır. Bunun yanı sıra Londra Kalesi’nin bir çok can yakan olaya da şahitlik ettiğini söyleyebiliriz.

 

Hyde Park

Londra, her ne kadar metropol bir şehir olsa da Londra’nın %47’si yemyeşil doğal alanlardan oluşmaktadır. Bu yeşil alanlarının pek çoğunun ise kraliyet ait parklardan oluştuğunu ifade edebiliriz. Şehrin dört bir yanında bulunan bu eşsiz parklara giriş ücretsiz ve serbesttir. Hyde Park’ta Londra’da ki en önemli parklardandır. Londra’da gezilecek yerler listenize Hyde Park’ı dahil ederek eşsiz dakikalar geçirebilirsiniz.

 

Trafalgar Meydanı

Trafalgar Meydanı, Londra’nın en büyük meydanıdır. Bunun yanı sıra Trafalgar Meydanı, Londra’da gerçekleştirilen kutlamaların da ilk adresi olarak bilinmektedir. Şehirde gerçekleştirilen pek çok gezi rotasına ise Trafalgar Meydanı, yürüme mesafesinde her almaktadır. Ayrıca Trafalgar Meydanı, otobüslerin de ilk durağının bulunduğu meydandır. Pek çok otobüs bu meydandan hareket eder.

 

Westminster Abbey

Westminster Abbey, Londra’nın en görkemli yapıları arasında yer almaktadır. Westminster Sarayı’nın batısında yer alan Westminster Abbey, manastır olarak anılsa da günümüzde manastır olarak kullanılmamaktadır.

 

British Museum

British Museum, Londra’nın Bloomsbury bölgesinde yer alan Londra’nın en büyük ve en önemli müzesidir. Londra seyahatiniz sırasında British Museum’ı da mutlaka ziyaret etmeli ve bu müzede ki eşsiz sanat eserlerini canlı olarak görmelisiniz.

Yukarıda bahsedilen gezilecek yerlerin dışında aşağıdaki yerleri de ziyaret edebilirsiniz.

  • Camden Town
  • Tate Modern
  • Oxford Street
  • Piccadilly Circus
  • Ulusal Galeri
  • Shakespeare’s Globe
  • Victoria ve Albert Müzesi
  • Madam Tussauds Londra
  • Doğa Tarihi Müzesi

 

Londra’da Nerede Kalınır?

Londra hem İngiltere’nin hem de dünyanın kalbi konumundadır. Bu nedenle Londra’nın idari, ticari ve turistik açıdan son derece gelişmiş bir ülke olduğunu ifade edebiliriz. Bu noktada şehre gelen turistlerin konaklayabileceği birbirinden farklı özelliklere sahip oteller de Londra’da yer almaktadır. Özellikle Londra merkezde yer alan oteller şehre gelen turistlerin yoğun bir şekilde ilgi gösterdiği otellerdir. Londra’nın City of London Bölgesi, Kensington Bölgesi, Mayfair Bölgesi, Bloomsbury Bölgesi, Soho Bölgesi gibi bölgelerinde yer alan otellerden kendiniz için en uygun olanını tercih ederek erken rezervasyon fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

 

Londra’ya Nasıl Gidilir?

Londra’ya Türkiye’den direkt uçuşlar bulunmaktadır. İstanbul ve Londra arasında gerçekleştireceğiniz uçuş süresi yaklaşık 4 saat sürer. Londra uçuş firmalarının çeşitli dönemlerinde hazırladıkları kampanyaları inceleyerek oldukça uygun fiyatlar ile Londra’ya ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra Londra’da 5 adet havalimanı olduğunu söyleyebiliriz. Heathrow Havalimanı’na seyahat ederek Londra şehir merkezine çok daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Londra havalimanlarından şehir merkezine ulaşım için otobüs, taksi ve araç kiralama gibi seçenekleri kullanabilirsiniz.

 

Londra’ya Ne Zaman Gidilir?

Turistler, yılın hemen her mevsiminde Londra’ya seyahat edebilmektedir. Avrupa’nın en çok ziyaret edilen şehri olan Londra Ilıman Okyanus İklimi özelliklerine sahiptir. Bu nedenle Londra’yı özellikle yaz aylarında ziyaret edebilirsiniz. Bu sayede Londra’nın eşsiz havasında eşsiz bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

 

Londra Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Londra’nın yukarıda bahsedilen güzelliklerini canlı olarak görmek isteyen kişiler Londra seyahatinden önce uçak bileti fiyatlarını detaylı bir şekilde incelemelidir. Çünkü havayolu şirketlerinin ve Biletivo’nun yıl içerisinde düzenlediği çeşitli uçak bileti fırsatları yer almaktadır. Siz de bu olanaklar sayesinde Londra’ya en uygun uçuş biletlerini alabilir ve tatilinizin tadını çıkarabilirsiniz. Hadi, Biletivo’nun uçuş arama butonundan kendiniz için en uygun tarihleri ve havaalanlarını seçerek uçak bileti fırsatlarını yakalayabilir ve erken uçuş rezervasyonu fırsatlarından yararlanmak için acele edin!

 

 

 

 

 

LONDRA UÇAK BİLETİ İlgili İçerikler