Uygun Uçak Bileti Ara, Ucuz Uçak Biletleri
Tek Yön Gidiş Dönüş
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi - Dönüş +
Gidiş Tarihi Dönüş Ekle+
Yolcu Detayları
1 Yolcu (1 Yetişkin, 0 Çocuk)
Yetişkin
- +
Çocuk (2-12 Yaş)
- +
Bebek (0-2 Yaş)
- +
UCUZ BİLET ARA
ANASAYFA Kütahya Uçak Bileti

Kütahya Uçak Bileti

Kütahya Uçak Bileti

Kütahya Uçak Bileti Genel Bakış

Tarihi MÖ 3000 yıllarına kadar uzanan Kütahya, bu zamana kadar Hititler’den Frigler’e kadar birçok medeniyetin hakimiyeti altına girmiştir. Dokuz medeniyete ev sahipliği yapan Kütahya, müthiş bir tarih ve kültür birikimine sahip.

 

Ege Bölgesi’nin İç Batı Anadolu Bölümü’nde yer alan Kütahya’da sıcak ve ılıman iklim görülür. Kütahya ili Türk sanat tarihinin en önemli kollarından birisi olan çinicilik ile ünlüdür ve en önemli seramik üretim merkezlerinden birisidir.

 

Kütahya, yeşillik ve mavilik tonlarının hakim olduğu yaylaları, termal kaynakları, onlarca medeniyetten izler barındıran tarihi müzeleri ile her yıl yüzbinlerce turist ağırlıyor.

 

Uygun Fiyatlı Kütahya Uçak Bileti Fırsatları Biletivo’da!

Çinicilik sanatının icra edilişine canlı tanıklık etmek, dünyanın en eski antik kentlerinde kısa zamanlı bir zaman yolculuğuna çıkıp tarih bilginizi derinleştirmek, Kütahya’nın doğa harikası coğrafyasını keşfetmek isterseniz en uygun fiyatlı Kütahya uçak bileti Biletivo’da!

 

Biletivo İptal Garantisi (Çok Yakında!)

Uçuş tarihinizden 1 hafta öncesine kadar biletinizi iptal etme garantisi Biletivo’da! Seyahat planınızı değiştirmeniz mi gerekti? Biletivo sizin için en uygun fiyat seçeneklerinin yanısıra bilet iptal garantisi de sunar.

 

Zafer Havalimanı

Türkiye’nin ilk bölgesel havalimanı olan Zafer Havalimanı Kütahya, Afyonkarahisar ve Uşak illerine hizmet veriyor. Kütahya sınırları içinde yer alan Zafer Havalimanı Kütahya şehir merkezine 45 km uzaklıkta.

 

Zafer Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Zafer Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki mesafe pek kısa sayılmasa da havalimanı transferinizi gerçekleştirebileceğiniz birçok ulaşım seçeneği var.

 

Otobüs

Sık aralıklarla şehir merkezine transfer olmanızı sağlayan otobüsler ile 40-50 dakika gibi bir zaman aralığında şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Bütçe dostu bir seçenek için en iyi tercih otobüs olacaktır.

 

Taksi

Otobüse nazaran daha konforlu bir yolculuk deneyimi sunan taksiler ile de şehir merkezine ulaşabilirsiniz ancak katedilecek mesafe 45 km olduğundan dolayı taksi pek ekonomik bir seçenek değil.

 

Yolcu Servisi

Özel yolcu servisi seçeneği ise ekonomik olmasının yanında konforlu olmasıyla tercih edilebilir bir seçenek. Otobüslerde yer bulamadığınız için ayakta kalma şansınız olmasına karşın yolcu servisinde oturarak seyahat edersiniz.

 

Araç Kiralama

Hem havalimanı transferinizi hem de şehir içi ulaşım ihtiyacınızı özel araçla gidermek isterseniz araç kiralama seçeneği tam size göre. Havalimanı içinde hizmet veren araç kiralama şirketlerinden ihtiyaçlarınıza uygun bir araç kiralayabilirsiniz.

 

Kütahya’da Ziyaret Edilecek Yerler

 

Aizanoi Antik Kenti : Roma döneminden kalma antik kent Aizanoi Antik Kenti, dünyanın en iyi korunmuş antik kentlerinden birisi olma özelliğini taşıyor. Aizanoi Antik Kenti’ni ziyaret ettiğinizde göreceğiniz şey harabelerden oluşan taşlar değil özelliğini koruyan bir kent olacak. Kendinizi Roma döneminde hissetmenizi sağlayacak kadar büyüleyici bir atmosfere sahip olan Aizanoi’den hiç çıkmak istemeyeceksiniz!

 

Frig Vadisi: Frig Vadisi, MÖ 1200’lü yıllarda Anadolu’ya gelmiş uygarlık Friglerin yaşadığı vadidir. Frigler uygarlığına dair birçok iz ve yapıt barındıran Frig Vadisi, tarih severlerin gezi planlarına mutlaka dahil etmesi gereken bir yer!

 

Kütahya’da Ne Yenir Ne İçilir?

Hamur içerikli yemeklerin ağır bastığı Kütahya mutfağı kendine özgü lezzetler barındırıyor.

 

Dolamber Böreği: Böreğin yuvarlanıp dolanarak tepsiye döşenmesiyle hazırlanan dolamber böreği görünümü ve lezzetiyle bambaşka bir lezzet! Dolamber böreği tercihe göre peynirli, patatesli ya da ıspanaklı olabilir.

 

Cimcik: 1 kaşığa 40 adet sığacak şekilde cimciklenen hamurdan oluşan cimcik yemeği Kütahya halkının en sevdiği yöresel yemeklerden birisi. Mantıyı andıran bu lezzetli yemeği mutlaka tatmalısınız!

 

Biletivo Yurtdışı Popüler Uçuşlar

Biletivo Yurtiçi Popüler Uçuşlar

Biletivo Popüler Uçuşlar