Uygun Uçak Bileti Ara, Ucuz Uçak Biletleri
Tek Yön Gidiş Dönüş
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi - Dönüş +
Gidiş Tarihi Dönüş Ekle+
Yolcu Detayları
1 Yolcu (1 Yetişkin, 0 Çocuk)
Yetişkin
- +
Çocuk (2-12 Yaş)
- +
Bebek (0-2 Yaş)
- +
UCUZ BİLET ARA
ANASAYFA Kars Uçak Bileti

Kars Uçak Bileti

Kars Uçak Bileti

Kars Uçak Bileti Genel Bakış

Kars Harakâni Havalimanı 1988 yılında sivil hava ulaşım hizmetine açılmıştır. Şehir merkezine 6 km uzaklıkta bulunan Kars Harakâni Havalimanı Doğu Anadolu Bölgesinin en büyük havalimanıdır. Kars Harakâni Havalimanı yalnızca Kars şehri için hizmet vermez. Ardahan, Ağrı, Artvin şehirleri içinde hizmet verir. Kars Harakâni Havalimanı Doğu Anadolu Bölgesi için büyük önem arz eder. Doğu Anadolu Bölgesine seyahat etmek her zaman için kolay olmuyor. Türkiye’nin batısında kalan şehirlerden Doğu Anadolu Bölgesine seyahat etmek çok zaman almakla birlikte çok yorucu olabiliyor. Bu nedenle Doğu Anadolu Bölgesindeki şehirler için Kars Harakâni Havalimanı’nın önemi büyüktür. Kars Türkiye’nin en soğuk illeri arasındadır.

Karla kaplı dağlarıyla kış turizmine elverişlidir. Türkiye’nin kış turizm merkezi olarak bilinen Kars her yıl birçok turist ağırlamaktadır. Kars’ta bulunan Sarıkamış Kayak Merkezi Türkiye’nin önemli kış turizmi merkezlerindendir. Kars Dünyada en eski medeniyetlerin izlerini taşır. İsmi Türkçe olan Kars aynı zamanda Türkiye illeri arasında en eski Türkçe isme sahiptir. Kars şehri en eski yerleşim yerlerinden biridir. Kars toprakları üzerinde pek çok medeniyet yaşamış ve her medeniyetin izlerini halen görmek mümkündür. Kars’ta Alt Paleolitik Dönemin kalıntılarını görebilirsiniz. Urartuların, Perslerin, Arapların, Selçukluların, Osmanlıların, Rusların, İngilizlerin ve Ermenilerin bir zamanlar hüküm sürdüğü Kars’ta çok çok kültürlü bir yaşam tarzı oluşmuştur. Kars üzerinde halen farklı dinlere ait ibadethaneler bulunur. Köklü bir tarihi olan Kars’ın tarihi dokusunu gözlemleyip ek olarak kış sporları ile ilgilenmek isterseniz yapacağınız uçak  seyahatlerinizde en uygun uçak bileti Biletivo’da.

Biletivo İptal Garantisi (Çok Yakında!)

Uçuş tarihinizden 1 hafta öncesine kadar biletinizi iptal etme garantisi Biletivo’da! Seyahat planınızı değiştirmeniz mi gerekti? Biletivo sizin için en uygun fiyat seçeneklerinin yanısıra bilet iptal garantisi de sunar.

 

Kars Harakâni Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidersiniz?

Kars Harakâni Havalimanı’nın şehir merkezine olan uzaklığı altı kilometredir. Kars Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak oldukça kolaydır. Şehir merkezine yakın olarak inşa edilmiş Kars Havalimanı Doğu Anadolu Bölgesinin en büyük havalimanı özelliğine sahiptir. Kars Havalimanı askeri ve sivil havayolu hizmeti sağlamak için gerekli altyapıya sahiptir. Sivil havayolu ulaşımına hizmet eden Kars Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için taksi, servis ve minibüsleri kullanabilirsiniz. Kars Havalimanı’nda bulunan taksiler, servisler, minibüsler ihtiyacınız olan ulaşım hizmetini sağlar. Kars bünyesinde farklı etnik kökenleri de barındırır. Farklı etnik kökenlerin coğrafya ile birleşmesiyle mükemmel doğal görünüm sunar. Kars, Türkiye’nin en çok heykel bulunduran şehirlerin başında gelir. Tarihi dokusuyla farklı bir hava yaratan Kars, kış turizmiyle keyifli geçen vakti ikiye katlar. Kars tarih boyunca etkileyici ve akıllara kazınmış bir şehir olmuştur.

Taksi

Kars Harakâni Havalimanı’nda rahatlıkla bir taksi bulabilirsiniz. Kars Havalimanı’nın şehir merkezine olan yakınlığı pek çok imkanı beraberinde getirir. Kars’ta taksi ücretleri sabittir. Açılış fiyatı üzerine kilometre sayısı eklenerek hesaplanan taksi ücreti Kars Havalimanı’nda uygun bir ulaşım aracıdır. Gece gündüz hizmet sağlayan taksilerde fiyat değişikliği görülmez. Tek bir tarifeye tabii olan taksi ücretleri günün hangi saatinde hizmet verirse versin herhangi bir ücret değişikliğine gidilmez. İç hatlar ve dış hatlar terminalinde rahatlıkla taksi bulabilirsiniz. Taksiler tek yönlü hizmet sağlamaz. Şehir içi her yere Kars Havalimanı’ndan bindiğiniz taksi ile gidebilirsiniz. Kars Havalimanı’nın şehir merkezine yakınlığından dolayı taksi ile  şehir merkezine yapacağınız yolculuk fazla vaktinizi almayacaktır.

Servis

Kars Havalimanı’nda bir diğer ulaşım aracı servislerdir. Kars Havalimanı iç hatlar kısmında yer alan servisler şehir merkezine ulaşımda önemli bir rol oynar. Kars Havalimanı’ndan bindiğiniz servisler ile Kars’ın ilçeleri arasında yolculuk yapabilirsiniz. Kars Havalimanı servisleri havalimanından başlayarak Kars ilçeleri arasında çeşitli güzergahlardan geçerek şehir merkezine ulaşır. Şehir merkezinden Kars Havalimanı’na gitmek için aynı servislerden yararlanabilirsiniz. Kars Havalimanı servisleri uygun fiyat ve konforlu yolculuk sunar. Eşyalarınız için kolayca yer bulabileceğiniz servislerde sevdiklerinizle rahatça şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Minibüs

Kars Havalimanı ve şehir merkezi arasındaki mesafe altı kilometredir. Altı kilometre olan mesafeden dolayı minibüslerde hizmet verebilir. Minibüsler tek seferde birçok yolcu taşıyabildiğinden dolayı önemli bir toplu taşıma aracıdır. Kars Havalimanı’ndan bineceğiniz minibüsler en uygun fiyat seçeneğini sunan toplu taşıma araçlarından birisidir. Kars Havalimanı’ndan bineceğiniz minibüs ile şehir merkezine varmanız çok fazla vakit almaz. Kısa bir süre içerisinde Kars Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Biletivo Yurtdışı Popüler Uçuşlar

Biletivo Yurtiçi Popüler Uçuşlar

Biletivo Popüler Uçuşlar