İstanbul-Kahire Uçak Bileti Ara

Uygun Uçak Bileti Ara, Ucuz Uçak Biletleri
Tek Yön Gidiş Dönüş
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi - Dönüş +
Gidiş Tarihi Dönüş Ekle+
Yolcu Detayları
1 Yolcu (1 Yetişkin, 0 Çocuk)
Yetişkin
- +
Çocuk (2-12 Yaş)
- +
Bebek (0-2 Yaş)
- +
UCUZ BİLET ARA
ANASAYFA KAHİRE UÇAK BİLETİ

En Ucuz KAHİRE UÇAK BİLETİ Uçak Biletleri

KAHİRE UÇAK BİLETİ Genel Bakış

Kahire Şehir Rehberi

Ortadoğu coğrafyasının en gizemli şehirlerinden biri Kahire’ye gitmek için en uygun Kahire uçak bileti fırsatını değerlendirmek istemez misiniz? Mısır Medeniyeti’nin başkenti ve bugün modern kültürün merkezlerinden bir tanesi olan Kahire’ye gitmeden önce şehir ile ilgili bilgi sahibi olmanızı istedik. Şehre ulaştığınızda nerelere gideceğinizi ve neler yapabileceğinizi yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz!

 

Kahire Hakkında

Mısır’ın başkenti ve dünyanın 7 harikasından bir tanesi olan Keops Pirami’dinin bulunduğu şehir Kahire… Afrika ve Arap coğrafyasında en büyük şehir olma unvanını elinde bulunduran Kahire; Mısır Devleti’nin başkenti olması sebebi ile idari açıdan oldukça önemli bir şehirdir. Bunun yanı sıra Eski Mısır Medeniyeti’nin de önemli bir şehri olması Kahire’yi kültürel açıdan da zengin kılar.

Kahire’yi gezerken her adımda kültür ve tarihe doyacağınızı ifade ederken Kahire uçak bileti aramaya başlamanızı öneriyoruz. Sıcak iklimi ve cana yakın insanları ileayrılmak istemeyeceğiniz Kahire’de gezilecek yerler oldukça fazladır. Sizler için hazırladığımız bu rehberde Kahire’de gezilecek yerleri sıraladık. İşte o harika mekânlar!

 

Kahire Gezilecek Yerler

Eski Mısır’ın en önemli şehir olan Kahire hem geçmişi hem de bugünü ile harika bir kompozisyon oluşturur. Geçmiş ve bugünü enfes bir şekilde buluşturan şehirde gezilecek yerler konusunda ciddi bir zenginlik vardır. Biletivo olarak hazırladığımız rehberde gezmeniz gereken yerleri şu şekilde sıralayabiliriz!

 

Mısır Müzesi

Eski Mısır dendiğinde akla gelen ilk mekanlardan bir tanesi de Kahire’de bulunan Mısır Müzesi’dir. Eski Mısır veya Antik Mısır olarak ifade edilen medeniyete ait en geniş koleksiyonun bulunduğu müzede 120 binden fazla eserin sergilendiği bilinir. Müzede sergilenmekte olan eserlerin çok büyük bir kısmı 19. yüzyılda İngiliz ve Fransız arkeologlar öncülüğünde gerçekleşen çalışmalar neticesinde ortaya çıkarılmıştır. Mısır, Roma ve Yunan medeniyetlerine ait paralar, Mısır Firavunu Kharfe Heykeli, firavun mumyaları ve Krallar Vadisi’nden çıkarılan pek çok eser müzede sergilenir. Eski Mısır tarihine detaylı bir şekilde şahit olabileceğiniz bu harika müzeyi haftanın her günü saat 09.00 ile 19.00 saatleri arasında gezebilirsiniz.

 

Giza Piramitleri

Mısır dendiğinde herkesin aklına piramitler gelir. Giza Piramitleri dendiğinde insanlar şaşkınlıkla baksa da aslında Mısır Piramitleri’nin adı Giza Piramitleri’dir. Kahire’nin mutlaka görülmesi gereken mekanları arasında yer alan Giza Piramitleri dünya tarihi açısından oldukça gizemli yapılardır. Mısır firavunlarından Khufu adına anıt mezar olarak inşa edilmiş olan bu değişik yapıların inşa sürecinin 20 yıl sürdüğü söylenir. 145 metre yüksekliğinde harika yapıların dünyanın 7 harikası arasında yer alması ne kadar görkemli olduğunu anlatmaya yeter. Mısır’da bulunan en eski piramitlerden bir tanesi olan Keops Piramidi için dahi Kahire uçak bileti almanız gerektiğini vurgulamak gerekir. Nil Deltası’nın zengin topraklarında yer alan bu harika yapıyı yılın her döneminde gönül rahatlığı ile ziyaret edebilirsiniz.

 

El-Ezher Camisi

El-Ezher Arapçada muhteşem anlamına gelir. Muhteşem Camii olarak da Türkçeleştirilebilecek olan bu caminin yapımı 972 yılında tamamlanmıştır. Minareleri ve farklı kapı yapıları ile dikkatleri toplamayı başaran cami, Kahire’nin ünlü çarşısı Han El Halil Çarşısı’nın tam karşısında yer alır. Fatimiler dönemi eserlerinden bir tanesi olan bu cami 10. yüzyıldan bu yana ibadete açıktır. Dönem dönem restorasyona uğrayan ve bugüne kadar sağlam bir şekilde gelmeyi başaran bu cami Kahire’de görülmesi gereken yerler listesinde yer alır.

 

Kahire’ye Ne Zaman Gidilir?

Kahire uçak bileti almadan önce seyahat severlerin aklına takılan en önemli sorulardan bir tanesi de Kahire’ye ne zaman gidilir sorusudur. Mısır’ın bu eşsiz kentine gitmek için en doğru tercihi yapmanız adına Biletivo olarak sizlerin en büyük yardımcısı oluyoruz.

Kahire’de çöl ve Akdeniz iklimlerinin etkisini hissetmek mümkündür. Hem Akdeniz hem de Nil Nehri’nin yanı başında bulunan Kahire’de oldukça nemli bir hava vardır. İlkbahar aylarında çölden esen çöl rüzgarları toz fırtınasına neden olur. Kış aylarında ise gece gündüz arasındaki sıcaklık farkları oldukça ciddi seviyelerdedir. Bu anlamda Kahire’yi ziyaret için en ideal aralık Kasım ile Mart ayları arasıdır. Bu dönemde daha yumuşak bir havanın hakim olduğu Kahire’de gezip görebileceğiniz mekanların tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

 

Kahire’ye Nasıl Gidilir?

Kahire seyahati planlaması gerçekleştiriyorsanız sizin için akla gelen ilk soru Kahire’ye nasıl gidilir sorusudur. Ortadoğu coğrafyasının kalbinde yer alan Kahire’ye ulaşım diğer şehirlere nazaran oldukça kolaydır. Çünkü bu şehre uçuş şirketleri hem doğrudan hem de aktarmalı pek çok sefer düzenler. Başta Türk Hava Yolları olmak üzere dünyanın en önemli havayolu şirketlerinin seferler düzenlediği Kahire’ye günde yüzlerce uçak iniş yapar. Bu anlamda bulunduğunuz şehre göre Kahire’ye aktarmalı veya direkt uçak bileti satın alabilirsiniz. Kahire’de havalimanına indikten sonra şehir merkezine ulaşmak için araç kiralama ve taksi gibi seçenekleri kullanabileceğinizi unutmamalısınız.

 

Kahire’de Nerede Kalınır?

Afrika ve Arap kültürlerinin eşsiz bir kompozisyonunu sunan Kahire’de nerede konaklayacağınıza karar vermek oldukça basittir. Sıcaklığın yaz aylarında çok ciddi seviyelere ulaştığı Kahire’de konaklayabileceğiniz pek çok mekân bulunur. Burada tercihinizi belirleyecek olan geleneksel bir yerde mi yoksa lüks bir yerde mi konaklamak istediğinizdir.

Konaklama seçenekleri arasında bir tercih yaparken merkezi yerlerde ödeyeceğiniz konaklama ücretlerinin çok daha yüksek olacağını aklınızda bulundurmalısınız. Zira Kahire bir başkent olması nedeniyle bütçenizi zorlayabilecek pahalılığa erişecek mekânlara sahiptir.

 

Kahire’de Konaklayabileceğiniz Alanlar

•          Old Cairo

 

•          Rhoda Adası

 

•          Giza

 

•          Ma’adi

 

•          Tahrir Meydanı Çevresi

 

•          Ramses İstasyonu

 

•          Mohandeseen

 

Kahire Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Firavunlar şehri ve Mısır’ın başkenti niteliğindeki Kahire’ye gitmek için yapacağınız planlarda Kahire uçak bileti nasıl alınır sorusunu cevaplamanız gerekir. Biletivo olarak en avantajlı uçak bileti fırsatları sayesinde bütçenizi korurken daha çok gezip tozmanıza olanak sağlıyoruz. Bu anlamda uçak bileti satın almadan önce araştırmalarınızı iyice yapmalı ve herhangi bir detayı atlamamalısınız. Biletivo ve diğer uçuş şirketleri tarafından gerçekleştirilen kampanya ve indirimleri yıl boyunca takip ederel uçak bileti konusunda avantajları kapabilirsiniz. En uygun uçuş fiyatları ile size destek olan Biletivo’dan uçak bileti alma işlemlerini şu şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Öncelikle uçuş formu kısmındaki gerekli bütün bilgileri doldurup arama yapın. Karşınızda listelene sonuçlardan uçak bileti fırsatlarını değerlendirin. Uçuş rezervasyonu yaptırarak uygun fiyatlı bir seyahate merhaba diyin.

KAHİRE UÇAK BİLETİ İlgili İçerikler