İstanbul-Bakü Uçak Bileti Ara

Uygun Uçak Bileti Ara, Ucuz Uçak Biletleri
Tek Yön Gidiş Dönüş
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi - Dönüş +
Gidiş Tarihi Dönüş Ekle+
Yolcu Detayları
1 Yolcu (1 Yetişkin, 0 Çocuk)
Yetişkin
- +
Çocuk (2-12 Yaş)
- +
Bebek (0-2 Yaş)
- +
UCUZ BİLET ARA
ANASAYFA İstanbul-Bakü

En Ucuz İstanbul-Bakü Uçak Biletleri

İstanbul-Bakü Genel Bakış

Bakü Şehir Rehberi

Bakü uçak bileti satın alarak eşsiz bir tatil imkanı elde etmek istemez misiniz? Evet dediğinizi duyar gibiyiz. Eğer siz de Bakü uçak bileti satın alarak akıllara kazınacak bir tatil deneyimi yaşamak istiyorsanız sizin için hazırladığımız Bakü şehir rehberini inceleyerek kendiniz için bir yol haritası çizebilirsiniz.

Azerbaycan’ın başkenti olan Bakü, çeşitli doğal güzelleri ve tarihi mekanları ile yıl içerisinde pek çok turiste ev sahipliği yapmaktadır. Bu nedenle Azerbaycan uçak biletinin kişiler tarafından en çok tercih edilen uçak bileti olduğunu ifade edebiliriz. Siz de Azerbaycan’a ya da Bakü’ye seyahat etmek istiyorsanız doğru adrestesiniz. Şimdi gelin Bakü’ye seyahat edecek olan kişilerin sorduğu Bakü’de gezilecek yerler, Bakü’ye nasıl gidilir, Bakü’ye ne zaman gidilir, Bakü uçak bileti fiyatları, Bakü uçuş şirketleri, Bakü uçuş rezervasyonu gibi soruları hep birlikte yanıtlayalım.

 

Bakü Hakkında

Yukarıda da bahsedildiği gibi Bakü, Azerbaycan’ın başkenti ve en önemli şehridir. Azerbaycan’ın Hazar Denizi’ne kıyısı bulunan önemli bir Kafkas şehri olan Bakü, ülkenin önemli ticaret merkezi ve kültür kaynağıdır. Bunun yanı sıra Bakü’nün sanayi alanında da son derece gelişmiş bir şehir olduğundan bahsedebiliriz. Bakü, coğrafi konumu nedeni ile bir liman kentidir. Hazar Denizi gibi önemli bir denize kıyısı olan Bakü, Azerbaycan’ın en önemli liman şehridir.

Bakü, kültürel aktiviteler açısından da son derece önemli bir şehirdir. Şehirde yıl içerisinde pek çok alanda farklı etkinlikler düzenlenmektedir. Bunun yanı sıra Bakü’de çok sayıda tiyatro, kütüphane, sergi salonu da bulunmaktadır. Ülkeye gelen turistler bu sanat alanlarını ziyaret ederek eğlenceli dakikalar geçirebilmektedir. Bakü’nün son derece önemli bir şehir olduğundan bahsettik. Bu kapsamda Azerbaycan’a gelen pek çok kişi Bakü’yü de ziyaret etmektedir. Peki, Bakü’ye gelen turistlerin ziyaret edebilecekleri turistler alanlar nerelerdir? Gelin hep beraber inceleyelim.

 

Bakü Gezilecek Yerler

Bakü’de gezilecek hem tarihi hem de doğal pek çok güzellik bulunmaktadır. Bakü’de gezilecek yerleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

 

Şirvanşahlar Sarayı

Bakü’de gezilecek yerler listesinde mutlaka olması gereken en önemli yer Şirvanşahlar Sarayı’dır. Bakü’nün İçeri Seher olarak adlandırılan en eski yerleşim yerinde bulunan Şirvanşahlar Sarayı, Şirvanşah Devleti’nin şahlarından biri olan İbrahim Halillulah döneminde inşa edilen bir saraydır. Bölgenin Şirvanşah Devleti’ne başkentlik yaptığı sıra da kullanılan saray, günümüze kadar gelmeyi başarabilen görkemli bir saraydır. Siz de Bakü seyahatiniz sırasında Şirvanşahlar Sarayı’nı ziyaret edebilirsiniz.

 

Haydar Aliyev Kültür Merkezi

Bakü’de gezilecek yerlerden bir tanesi de Haydar Aliyev Kültür Merkezi’dir. İngiliz ve Iraklı iki ünlü mimar tarafından inşa edilen Haydar Aliyev Kültür Merkezi, Bakü’yü ziyaret eden kişilerin mutlaka görmesi gereken bir yerdir. 57.000 metrekarelik bir alana inşa edilmiş olan kültür merkezi, kavisli yapısı ile şehre gelen turistlerin yoğun bir şekilde ilgisini çekmektedir. 2013 yılından beri kullanılan kültür merkezi, Bakü’nün simgesi haline gelmiştir.

 

Letif Kerimov Halı Müzesi

Azerbaycan, dünya çapında halıcılık anlamında ün kazanmış olan bir ülkedir. Azerbaycan halılarına ülkenin dört bir yanında rastlayabilmek mümkündür. Bakü’de halıcılık alanında gelişmiş olan şehirlerden bir tanesidir. Bu nedenle Bakü seyahatiniz sırasında Letif Kerimov Halı Müzesi’ni mutlaka ziyaret etmelisiniz.

 

Ateşgah

Bakü’de gezilecek yerler arasında bulunan bir diğer yer ise Ateşgah’tır. Bakü’de mutlaka görülmesi gereken bir yer olan ateşgah, Ateş Mabedi anlamını taşımaktadır. Ateşgah, bir Mecusi tapınağı olarak bilinmektedir. Dünya çapında ayakta kalmayı başarabilen bir yer olan Ateşgah’ı siz de Bakü seyahatiniz sırasında mutlaka ziyaret etmelisiniz.

 

Bakü Hayvanat Bahçesi

Bakü’de ziyaret edilmesi gereken yerler arasında yer alan Bakü, her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Bu kapsamda sizler de Bakü’de gezilecek yerler listenize Bakü Hayvanat Bahçesi’ni ekleyebilirsiniz.

 

Bakü’ye Ne Zaman Gidilir?

Bakü, karasal iklimin etkisi altında bulunan bir şehirdir. Bu nedenle kış aylarınca soğuk ve kar yağışlı, yaz aylarında ise sıcaktır. Bu doğrultuda Bakü’ye gidilebilecek en doğru zamanın Nisan, Mayıs ve Eylül, Ekim aylarında olduğunu ifade edebiliriz.

 

Bakü’ye Nasıl Gidilir?

Bakü’ye nasıl gidilir sorusu Bakü’yü ziyaret etmek isteyen kişilerin sık sık sorduğu sorular arasında yer almaktadır. Bu kapsamda Bakü’ye Türkiye’nin çeşitli yerlerinden uçak seferleri bulunduğunu ifade edebiliriz. İstanbul ile Bakü arası uçakla 2 saat 45 dakika sürmektedir. Bakü ile Ankara arası ise 2 saat sürmektedir. Siz de Bakü’yü ziyaret etmek için Bakü uçak bileti alabilir ve söz konusu şehre uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

 

Bakü’de Nerede Kalınır?

Bakü’de nerede kalınır sorusu Bakü’ye gelecek olan turistlerin şehri ziyaret etmeden önce sordukları sorular arasında yer almaktadır. Bakü son derece gelişmiş bir şehir olduğu için Bakü’de kalınacak yer konusunda herhangi bir problem ile karşılaşmazsınız. Şehirde hem lüks hem de ekonomik oteller bulunmaktadır.

Bakü’de konaklamaya karar verdiğinizde şehirde ki oteller konusunda çeşitli araştırmalar içerisine girmeniz son derece normaldir. Bu kapsamda şehirde Freedom Hostel ve Capita Hostel gibi uygun fiyatlı otelleri tercih edebilirsiniz. Üstelik erken rezervasyon fırsatı ile çok daha uygun fiyatlar ile şehirde konaklayabilirsiniz.

 

Bakü Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Bakü’de gezi ile ilgili tüm sorularınıza cevap bulduysanız şimdi size Bakü’de ucuz uçak bileti nasıl alınır sorusunu yanıtlamaya geldi. Ucuz uçak bileti satın almak adına gerçekleştirmeniz gereken en çeşitli detaylar bulunmaktadır. Söz konusu detaylar ile en uygun uçak biletlerine kavuşabilir ve tatil imkanı elde edebilirsiniz. Bu noktada Biletivo olarak hem ucuz uçak bileti satın almanızı sağlıyor hem de eğlenceli bir Bakü gezisine imkân tanıyoruz.

Bakü ucuz uçak bileti satın almak için öncelikle hangi tarihlerde Bakü’yü ziyaret edeceğiniz karar vermelisiniz. Tarihlere karar verdikten sonra uçuş formu kısmından ilgili bilgileri doldurun ve sizin için en uygun uçak biletlerini karşılaştırın. Karşınıza gelen uçak bileti fırsatları arasından bütçenize ve seyahat planınıza en uygun olanları değerlendirmeye alın.

Bakü’ye en uygun uçak biletlerini satın alarak seyahat etmek istiyorsanız öncelikle uçak bileti fiyatlarını kontrol etmeniz gerektiğini söyleyebiliriz. Çünkü çeşitli zamanlarda uçak bileti fırsatları düzenlenmektedir. Bu netice de Bakü tatilinizi en uygun uçuş fiyatları ile gerçekleştirebilirsiniz. Biletivo’nun uçuş arama butonundan kendiniz için en uygun tarihleri ve havaalanlarını seçerek uçak bileti fırsatlarını yakalayabilir ve erken uçuş rezervasyonu yaptırabilirsiniz.

 

İstanbul-Bakü İlgili İçerikler