İstanbul-Amsterdam Uçak Bileti Ara

Uygun Uçak Bileti Ara, Ucuz Uçak Biletleri
Tek Yön Gidiş Dönüş
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi - Dönüş +
Gidiş Tarihi Dönüş Ekle+
Yolcu Detayları
1 Yolcu (1 Yetişkin, 0 Çocuk)
Yetişkin
- +
Çocuk (2-12 Yaş)
- +
Bebek (0-2 Yaş)
- +
UCUZ BİLET ARA
ANASAYFA İstanbul-Amsterdam

En Ucuz İstanbul-Amsterdam Uçak Biletleri

İstanbul-Amsterdam Genel Bakış

Amstrerdam Şehir Rehberi

Hollanda’nın Başkenti ve Avrupa’nın özgürlükler şehri olarak bilinen Amsterdam’a ucuz uçak bileti satın alarak gitmeye ne dersiniz? Biletivo olarak sizlere hem Amsterdam ucuz uçak bileti sunuyor hem de bu harika şehir rehberi ile Amsterdam’a vardığınızda sizleri nelerin beklediği hakkında bilgi sahibi olmanıza imkân sağlıyoruz.

 

Amsterdam Hakkında

Tarihi ve kültürel çeşitliliği sayesinde Avrupa’nın en kozmopolit şehirlerinden bir tanesi olan Amsterdam’da 180 ayrı etnik kökene mensup insan topluluğu bulunur. Şehrin hem bir başkent hem de bir turistik cazibe merkezi olması bu çeşitliliğin ortaya çıkmasında büyük rol oynar. Şehrin yaşanılası bir havaya sahip olması, yaşam standartlarının ortalamadan daha iyi olması ve insanların birbirine saygılı davranması Amsterdam’ın tercih edilmesindeki nedenler olarak rol oynuyor.

Biletivo olarak sizlere hem Amsterdam uygun uçak bileti sunuyor hem de Amsterdam’da gezilecek yerler listesi ile bu harika şehirde nereleri görmeniz gerektiği ile ilgili ipuçları sunuyoruz. İşte Amsterdam’da gezilecek yerler!

 

Van Gogh Müzesi

Amsterdam dendiğinde pek çok insanın aklına sanat ve Van Gogh gelir. Amsterdam’ın adeta simgesi olmayı başarmış bir yer olan Van Gogh Müzesi; dünyanın en ilgi çekici müzelerinden bir tanesi olmayı başarır. Sanat severlerin ilgisini çekmeyi başaran bu müze dünyanın pek çok noktasından gelen turistleri ağırlar. Müze içerisinde yer alan 200’ü aşkın tablo ve 500 çizim ile Van Gogh koleksiyonu konusunda en büyük olma özelliği taşır. 1973 yılında inşa edilen ve süreç içerisinde restorasyon çalışmaları ile genişletilen müze dış görüntüsü ile oldukça modern bir yapıdır. Amsterdam uçuş rezervasyonu yaparken bu müzeyi de ziyaret edilecekler listenize eklemeyi unutmayın!

 

Heineken Experience

Dünyanın en ünlü içki üreticilerinden bir tanesi olan Hineken’in otantik üretim merkezinde keyifli dakikalar geçirmek Amsterdam’da yapacağınız en güzel aktivitelerden bir tanesi olsa gerek. 1988 yılına dek Heineken biraların üretildiği bu harika mekan firmanın artan talebi karşılamak için üretim tesislerini taşımasından sonra bir süre kullanım dışı kalmıştır. 13 yıl sonra 2001’de Heineken üretim tesisi Heineken Experience adı ile müze olarak hizmet sunmaya başlamıştır. Bira fabrikasında geçireceğiniz harika dakikalarda size dünyanın en çok konuşulan 9 dilinde anlatım sunulur. Amsterdam maceranız sırasında bu mekanda bulunmanızı şiddetle öneriyoruz.

 

Anne Frank Evi

II. Dünya Savaşı’nın Avrupa’da bıraktığı izler belki günümüzde çok hissedilmese de Anne Frank Evi gibi bir mekânı ziyaret ederek savaşın paramparça edici atmosferini hissedebilirsiniz. II. Dünya Savaşı esnasında Almanların Yahudilere zulüm etmesinden dolayı saklanan ve hayatta kalmayı başaran bir kadının evi olan Anne Frank Evi; daha sonra yazılıp milyonlarca satılacak bir kitabın da adeta mekânıdır. Dönemin yaşantısını anlatan eserlerin sergilendiği bu müze evde Anne Frank’ın orijinal günlükleri de ziyaretçilerin ilgisini toplamayı başarıyor. Amsterdam dendiğinde akla gelen mekânlardan bir tanesi olan Anne Frank Evi’ni görmeden Amsterdam’dan dönmeyin.

 

Madame Tussauds

Amsterdam uçak bileti alırken Johnny Depp ile karşılaşmayı hayal etmiyordunuz değil mi? Peki, ya Angelina Jolie ile omuz omuza bir fotoğraf çektirmek? Elbette hayal etmiyordunuz. Ama bu hayalinizi gerçeğe dönüştürmek ve dünyanın en ünlü yıldızları ile yan yana olmak için size harika bir önerimiz var.

Amsterdam’da bulunan Madame Tussauds; Dam Meydanı’nda sizleri ağırlamayı bekliyor. Dünyanın ilk balmumu müzesi olan İngiltere’deki Madame Tussauds kadar etkileyici olmasa da Amsterdam’daki Madame Tussauds da turistlerin ilgisini toplamayı başarıyor. Eğlenceli vakit geçirmek ve sevdiğiniz isimlerle bir hatıra fotoğrafı çekmek için ziyaret edebileceğiniz Madame Tussauds Balmumu Müzesi; Pazartesiden Pazara her gün açık. Giriş ücretinin 17,50 ila 24,50 Euro arasında değiştiği bu müze sizi çok memnun edecek!

 

Amsterdam’a Ne Zaman Gidilir?

Amsterdam uçuş rezervasyonu yaptırmak için bilgisayarınızın başına oturduğunuzda birden aklınıza acaba bu mevsimde Amsterdam’a gidilir mi sorusu geldiyse bu sorunuzu cevaplayalım! Amsterdam, Kuzey Avrupa’nın gözde şehirlerinden bir tanesi olması nedeniyle yılın büyük bir bölümünde soğuktur. Pek çok insan tarafından gri şehir olarak da bilinen Amsterdam’da yılın 8 ayı çoğu zaman yağışlıdır. Bu nedenle Amsterdam uçuş rezervasyonu yaptırmayı düşünüyorsanız sırt çantanızda yağmurluğunuz mutlaka bulunmalı. Amsterdam’ı yağışlı havaların etkisini hissettirmediği dönemde gezmek istiyorsanız Mayıs – Ağustos arası sizin için ideal olacaktır. Bunun yanı sıra şehri Sonbahar aylarında ziyaret ederek Amsterdam kanallarına keyifli dakikalar geçirebileceğinizi de ifade etmek gerekir.

 

Amsterdam’a Nasıl Gidilir?

Türkiye’den Avrupa’nın en gözde şehirlerinden bir tanesi olan Amsterdam’a gitmek için pek çok alternatifiniz olduğunu biliyor muydunuz? Uçuş şirketleri tarafından yılda binlerce uçuş gerçekleştirilen Amsterdam’a nasıl gidilirden ziyade ucuz uçak bileti alma arayışı içinde olmanızı öneriyoruz. Zira Amsterdam’a başta Türk Hava Yolları olmak üzere dünyanın en önemli havayolu şirketleri seferler düzenler. İstanbul ve Ankara gibi şehirlerimizden direkt uçuşların gerçekleştiği Amsterdam’a aktarmalı seferlerle de ulaşmanız mümkündür. Biletivo’dan satın alacağınız uygun uçak bileti ile yaklaşık 3,5 saatte Amsterdam’a ulaşabilirsiniz.

 

Amsterdam’da Nerede Kalınır?

Amsterdam; idari ve turistik özelliklere sahip olması nedeniyle yılın hemen her döneminde kalabalık bir kent olma özelliği gösterir. Amsterdam uçak bileti satın alırken aklınıza takılan Amsterdam’da nerede kalınır sorusunu cevaplamak adına sizlere birkaç öneri sunuyoruz. Dünyaca ünlü oteller ve yerel otellerde konaklama imkânına sahip olduğunuz Amsterdam’da konaklayacağınız bölgeye göre otel ücreti ödeyeceğinizi bilmelisiniz. Bu anlamda Amsterdam’da konaklamak için şu bölgelerden bir tanesini tercih edebileceğinizi söyleyebiliriz. Red Light, Dam Meydanı ve çevresindeki bölge, Rembrandtplein, Leidseplein, Waterlooplein.Şehir merkezinde bulunan bu bölgelerde konaklamak daha pahalı olsa da daha güvenilir ve konforludur.

 

Amsterdam Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Amsterdam’ı keşfetmek ve bu eşsiz Avrupa şehrini canlı canlı gözlemleyebilmek için harika bir seyahat planı yapmalısınız. Elbette bunun için ilk ihtiyacının uygun uçak bileti satın almak olacaktır. Uçak bileti fiyatları noktasında detaylı incelemeler gerçekleştirerek en uygun seçenekleri alt alta sıralayın ve sizin için hangisi uygunsa o bileti satın almayı tercih edin. Uygun uçak biletleri araştırması yaparken kampanya ve indirimlerden faydalanmak fırsatlarını kaçırmayın. Havayolu şirketleri ve Biletivo tarafından yılın belirli dönemlerinde gerçekleştirilen kampanyalar sayesinde uçak bileti fırsatları ile buluşabilirsiniz.

Amsterdam uygun uçuş fiyatları sayesinde bütçenizi zorlamadan bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz. En uygun bilet fiyatları için Biletivo uçuş arama formunu gerekli bilgilerle doldurarak ilgili aramaları gerçekleştirin. Uçak bileti fiyatları arasından birini seçip hemen satın alın! Erken uçuş rezervasyonu yaparak daha uygun fiyatlara sahip olacağınızı da unutmayın!

 

 

İstanbul-Amsterdam İlgili İçerikler