Uygun Uçak Bileti Ara, Ucuz Uçak Biletleri
Tek Yön Gidiş Dönüş
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi - Dönüş +
Gidiş Tarihi Dönüş Ekle+
Yolcu Detayları
1 Yolcu (1 Yetişkin, 0 Çocuk)
Yetişkin
- +
Çocuk (2-12 Yaş)
- +
Bebek (0-2 Yaş)
- +
UCUZ BİLET ARA
ANASAYFA Iğdır Uçak Bileti

Iğdır Uçak Bileti

Iğdır Uçak Bileti

Iğdır Uçak Bileti Genel Bakış

Iğdır tarihi MÖ 4000’lere dayanan ve birçok kavimin yaşamış olduğu nadide şehirlerden birisidir. Iğdır’ın kelime anlamı iyilik, yiğitlik, ululuk, büyüklük anlamına gelir. Iğdır yöresinin asıl ismi ‘İgdir’ şeklindedir ve yöre ahalisi ‘İydir’ olarak telaffuz eder. Iğdır MÖ 4000’lerden bu yana birçok topluluğa ev sahipliği yapmıştır. Iğdır yöresinin geçmişi çok eskilere dayanır bundan dolayı da yoğun bir tarih dokusu bulunur. Iğdır Türkiye’nin en doğusunda yer alan şehirdir. Iğdır’a dönmek isteyenler veya ziyaret edip tarihi hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için havayolu en kolay ulaşım yoludur.  Türkiye’nin en doğusunda yer almasından dolayı havayolu dışında başka bir yol tercihi yorucu olabilir. Iğdır'a yapacağınız seyahatlerinizde her firmadan uçak bileti bulabilirsiniz. Uçak bileti için en uygun fiyatı arıyorsanız en uygun uçak bileti fiyatları Biletivo'da!

Biletivo İptal Garantisi (Çok Yakında!)

Uçuş tarihinizden 1 hafta öncesine kadar biletinizi iptal etme garantisi Biletivo’da! Seyahat planınızı değiştirmeniz mi gerekti? Biletivo sizin için en uygun fiyat seçeneklerinin yanısıra bilet iptal garantisi de sunar.

Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Ulaşırsınız?

2012 yılında hizmete açılan Iğdır Havalimanı’nın şehir merkezine olan uzaklığı 16 kilometredir. Türkiye’nin en doğusunda yer alan havalimanının ilk temeli 1996 yılında atılmıştır. 1996 yılında temeli atılan Iğdır Havalimanı belli sebeplerden dolayı 2001 yılında inşası tamamen durdurulmuştur. 2010 yılında tekrar temel atma çalışmaları başlamış ve 2012 yılında hizmete açık hale gelmiştir. Iğdır Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için minibüs, otobüs ve taksi seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Otobüs  

Iğdır’da şehir içi ulaşım otobüs, minibüs ve taksiler ile sağlanmaktadır. Iğdır Havalimanı içinde aynı seçenekler yer alır. Iğdır Havalimanı’nda hizmet veren otobüslerin yolcu kapasitesi fazladır. Bu nedenle otobüsler de her zaman için yer bulunur. Iğdır Havalimanı’ndan otobüsler ile şehir merkezine gitmek oldukça kolaydır. Iğdır’ın doğal güzelliklerini otobüs ile seyahatinizde dahi görebilirsiniz. Iğdır Havalimanı’na indiğiniz anda Ağrı Dağı manzarası ile karşılaşırsınız. Iğdır’ın soğuk havası ile Ağrı Dağı’nın eşsiz manzarası size hoş geldin der.

Minibüs

Iğdır Havalimanı’nda minibüs ile şehir merkezine ulaşmak mümkündür. Iğdır Havalimanı’ndan kalkan minibüsler yalnızca şehir merkezine gitmez. Minibüsler aynı otobüslerde olduğu gibi belli güzergahlardan geçerek şehir merkezine varırlar. Iğdır Havalimanı’ndan kalkan minibüslerin farklı duraklardan geçmesi nedeniyle istediğiniz noktaya rahatlıkla varabilirsiniz. Minibüslerin Otobüslere oranla yolcu kapasitesi daha azdır.

Taksi

Iğdır Havalimanı’ndan taksi ile şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Iğdır Havalimanı’na vardığınızda iç hatlar kısmında rahatlıkla taksi bulabilirsiniz. Taksiler günün her saati hizmet verirler. 24 saat hizmet veren taksilerin taksi ücretlerinde gün içerisinde hiçbir değişim olmaz. Taksi ücretleri sabittir. Eşyalarınız ve sevdiklerinizle rahat bir şekilde şehir merkezine varmak için taksi seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Iğdır Havalimanı’nın şehir merkezine olan uzaklığı 16 km olmasından dolayı taksi olumlu bir tercih olmayabilir.

Iğdır’da Gezilecek Tarihi Mekanlar

Türkiye’nin en doğusunda yer alan Iğdır’ın tarihi MÖ 4000’lere kadar uzanır. Anadolu topraklarında bulunan Iğdır jeolojik yapısı ve iklim özellikleri ile tarım özellikleri yoğun olan bir bölgedir. Iğdır bölgesinin girişinde iki adet leylek heykeli bulunur. Şehrin girişinde bulunan leylek heykelleri ılıman iklim anlamına gelir.

Iğdır’ın verimli topraklarında meyveden pamuğa kadar her türlü tarıma elverişlidir. Türkiye’nin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı’nın bir bölümü Iğdır sınırları içerisinde kalır. Iğdır şehrinde çok eski tarihlerden bu yana pek çok kavim hüküm sürmüştür. Yerleşim yerlerine Iğdır sınırlarını da dahil eden kavimler Iğdır topraklarında kendilerine özgü yapılarıyla izler bırakmışlardır. Bu nedenle Iğdır’da gezilip görülecek pek çok mekan yer alır. Soykırım Anıtı, Harmandöver Kervansarayı, Koçbaşı Mezarı, Iğdır Kalesi (Korhan Kalesi), Sürmeli Kalesi, Asma Köyü Camii, Aralık Ortaköy Camii (Yetim Camii), Çakırtaş (Amarat) Kul Yusuf Kümbeti, Aralık Hacı İbrahim Gödek Kümbeti, Aliköçek Çayı Köprüsü Iğdır ziyaretinde görülmesi gereken başlıca önemli yerlerdir.

Iğdır’da Neler Yenir?

Her yöremizin kendine özgü yemekleri vardır. Kültürünü gelecek nesillere aktaran şehirlerden biri olan Iğdır kendine has yemekleri ile damakları şenlendirir. Iğdır’ın yemek çeşitliliği göz kamaştırır. Farklı farklı lezzetlerin bir araya getirilerek yapılan yemekler her damak zevkine uygundur. Otağı Çorbası, Kayvasa, Ayran Aşı, patlıcan Reçeli, Hörre, Helise, Perzana, Taş Köfte, Tavuk Şorva,Tandır Şiş, Ekşili, İşkembe Kavurma, Cızdık, Paça Bozbaş,Tereyağlı Erişte, Fetir, Kuymak, Omaç Helvası, Kavut Iğdır yöresinin başlıca kendine has yemeklerindendir. Iğdır’a gelip eşsiz yemeklerinin tadına bakmadan dönmek olmaz.

 

Biletivo Yurtdışı Popüler Uçuşlar

Biletivo Yurtiçi Popüler Uçuşlar

Biletivo Popüler Uçuşlar