Uygun Uçak Bileti Ara, Ucuz Uçak Biletleri
Tek Yön Gidiş Dönüş
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi - Dönüş +
Gidiş Tarihi Dönüş Ekle+
Yolcu Detayları
1 Yolcu (1 Yetişkin, 0 Çocuk)
Yetişkin
- +
Çocuk (2-12 Yaş)
- +
Bebek (0-2 Yaş)
- +
UCUZ BİLET ARA
ANASAYFA Frankfurt Uçak Bileti

Frankfurt Uçak Bileti

Frankfurt Uçak Bileti

Frankfurt Uçak Bileti Genel Bakış

Almanya’nın en kalabalık şehirlerinden birisi olan Frankfurt, kalabalık olmasının yanı sıra her imkanın karşılanabileceği uygun bir ortama da sahiplik yapmaktadır. Ekonomik açıdan gelişmiş bir düzeye sahip olması nedeniyle aranılan her şeye ulaşabilmek mümkündür. Bunların dışında tarihe geçmişe yakından tanık olmuştur ve coğrafik konumu oldukça değerli topraklara da sahiptir.

Frankfurt Havalimanı

Almanya’daki en büyük havalimanı olmasıyla birlikte yıl içerisinde yolcu sayısı bakımından da işlek bir yere sahiptir. Şehir merkezine sadece 12 kilometre uzaklıktaki bir mesafede yer almaktadır. Bu mesafenin yanında ulaşımı da oldukça kolay bir yolculuk sağlanabilir. Havalimanının içerisinde ise zaman geçirilebilecek birçok aktivite de

Frankfurt Havalimanı’ndan Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Havalimanından şehir merkezine yolculuk etmek istediğinizde, sahip olunan geniş ulaşım ağıyla birlikte dilediğiniz yere ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Şehir merkezi dışında bir yere yolculuk etmeniz gerekiyor ise onun içinde seçenekler mevcuttur.

Taksi

Şehrin her yerine ulaşabilmek için taksiler tercih edilebilir. Hız ve zaman konusunda sıkıntı yaşamak istemiyorsanız taksi sizin için en iyi seçenek olacaktır. Havalimanında bulunun taksiler, özel lisanslara sahip oldukları için güvenilir bir şekilde yolculuk edebileceğiniz emin olabilirsiniz.

Toplu Taşıma

Şehir merkezine sıklıkla hareket eden otobüsler mevcuttur. Otobüsü kullanarak yolculuk etmek en uygun fiyata sahip seçeneklerden biridir. Sefer saatlerinin sık olması sebebiyle zaman için sorun yaşamayacağınızdan şüpheniz olmasın.

Sadece havalimanında değil, şehrin içerisinde belirli yerlere ulaşımınızı da toplu taşımayla birlikte sağlayabilirsiniz. Günlük ve haftalık biletlerin satışıyla birlikte gezi planınıza uygun bir şekilde biletlere sahip olabilirsiniz.

Tramvay ve Metro

Gelişmiş bir tramvay ve metro sistemine sahip olan Frankfurt’ta havalimanından yolculuk edebilirsiniz. Seferlerin belirli saatlerde yapılmasına karşın, ulaşmak istenilen merkez yerlere en hızlı şekilde ulaşabilirsiniz. Özellikle kültürel yerlere gidilmek istenildiğinde metro ve tramvay hatları tercih edilebilir. Ulaşım konusunda cebinize uygun bir şekilde yolculuğunuzu sağlayabilirsiniz.

Bisiklet Kiralama

Havalimanına direkt olarak bağlı olmamasıyla birlikte, fazla uzak olmayan neredeyse her yerde bisiklet kiralanabilecek bir firma bulabilirsiniz. Araç kullanmak yerine ya da spor yaparak yolculuk etmek isteyenler için oldukça fazla bisiklet yolu bulunmaktadır. Bisiklet ile birlikte hiçbir trafik sıkıntısı yaşamdan yolculuğunuzu sürdürebilirsiniz.

Frankfurt’ta Konaklama Seçenekleri

Yıl içerisinde neredeyse her mevsim ziyaretçi ağırlayan Frankfurt’ta bu sebepten ötürü konaklama konusunda sıkıntı çekmek imkansızdır. Merkeze yakın yerlerde konaklama seçenekleri oldukça fazladır. Bu yerlerde yapılacak olan konaklamalarda her türlü şeye yakın bir konumda bulunabilirsiniz. Merkezin dışında yapılacak olanlarda ise istenilen her şey elde edilemeyebilir ancak sessiz bir tatil geçirmek isteyenler için oldukça uygun bir ortama sahiptir. Bunun dışında her cebe uygun bir konaklama seçeneği elde edebilmek mümkündür.

Frankfurt’ta Gezilmesi Gereken Yerler

Orta çağdan bu yana pek çok medeniyete ev sahipliği yapmasından dolayı gezmek için seçenekler oldukça fazladır. Tarihi kalıntıların yanı sıra birçok modern yapıtı da içinde barındırmaktadır. Kültürel açıdan gezilebilecek yerler sunarken doğa güzellikleri de dikkat çekmektedir. Gezilip görülmesi gereken bazı yerler ise şöyledir:

Stadelsche Kunstinstitut: Almanya’daki en önemli sanat galerilerinden biri olan Stadel, içerisinde orta çağdan günümüze kadar her türden sanat eseriyle karşılaşmak mümkündür. Binlerce resimin sergilenmesinin yanı sıra yüzlerce heykel de ziyaretçiler için gösterime açılmıştır.

Frankfurt Katedrali: Şehirdeki en büyük dini yapı konumunda olan Frankfurt Katedrali, yapılan kazıların ardından 7.yüzyılda inşa edildiği düşünülmektedir. Görkemli görünüşüyle turistleri üzerine çekmeyi başarabilmiştir.

Palmengarten Frankfurt: Botanik bir bahçe olan Palmengarten Frankfurt, doğa yürüyüşü ve temiz hava almak isteyen insanlar için uğrak bir nokta haline gelmiştir. 150 yıla yakın bir zamandır ziyarete açık olan bu bahçe, İkinci Dünya Savaşı’nda zarar görmesine rağmen restorasyonu yapılarak bir süre sonra yeniden kapılarını açmıştır.

Frankfurt’a Özgü Yemekler

Birçok savaş görüp başka medeniyetlerin çatısı altında kalan Frankfurt, çoğunlukla bu sebeplerden dolayı zengin mutfağa sahiptir. Bazı lezzetleri vardır ki tadına bakılmadan gitmemek gerekir. O lezzetlerden bazıları şunlardır:

Spatzle: Gezi yapan insanlar tarafından oldukça çok tercih edilen Spatzle, hem karın doyuruculuğu hem de fiyat bakımından uygun olduğundan dolayı bolca tüketilmektedir. Normal bir şekilde hazırlanan makarnaya özel soslar eklenerek hazırlanmaktadır, fiyatına göre oldukça lezzet bir yapısı vardır.

Şnitzel: Almanya’nın dışında, dünya çapında da sıklıkla tüketilen bir lezzet olan Şnitzel, Frankfurt’a özgü bir biçime de sahiptir. Neredeyse her restoranda şnitzel bulabilmek mümkündür. Tavukla hazırlanan bu yiyecek, yine gezi durumunda olan turistler tarafından tercih edilen lezzetler arasındadır.

Frankfurter Kranz Torte: Frankfurt’a özgü olan yemeklerden bahsettikten sonra tatlıya geçmemek olmaz. Her pastanede rastlayabileceğiniz, hatta evinizde bile yapabileceğiniz bir tatlı olan Kranz Torte, kat kat kremalarla birlikte birçok marmelatın birleşimiyle hazırlanmaktadır. Damaklarda bıraktığı güzel tat ile neredeyse tüm halk tarafından sevilen bir tatlıdır.

Biletivo Yurtdışı Popüler Uçuşlar

Biletivo Yurtiçi Popüler Uçuşlar

Biletivo Popüler Uçuşlar