Uygun Uçak Bileti Ara, Ucuz Uçak Biletleri
Tek Yön Gidiş Dönüş
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi - Dönüş +
Gidiş Tarihi Dönüş Ekle+
Yolcu Detayları
1 Yolcu (1 Yetişkin, 0 Çocuk)
Yetişkin
- +
Çocuk (2-12 Yaş)
- +
Bebek (0-2 Yaş)
- +
UCUZ BİLET ARA
ANASAYFA Ucuz FlyDubai Uçak Bileti

Ucuz FlyDubai Uçak Bileti

Ucuz FlyDubai Uçak Bileti

Ucuz FlyDubai Uçak Bileti Genel Bakış

Flydubai Hakkında

Flydubai, Birleşik Arap Emirlikleri’nde ki en uygun fiyatlı taşımacılık statüsünde hizmet veren bir havayolu şirketidir. Sistemli bir şekilde kurulduğu günden beri çalışmalarını sürdüren Flydubai, tüm operasyonlarını Dubai Uluslararası Havalimanı’ndan gerçekleştirmektedir.

 

Söz konusu firma 19 Mart 2008 tarihinde Emirates Havayolları’nın yönetim kurulu başkanı olan Amed bin Saeed Al Maktoum tarafından kurulmuş ve hizmetlerini sürdürmeye başlamıştır. Flydubai, 2008 yılının 14 Temmuz tarihinde ise Boeing firmasına 4 milyar dolar değerinde olan 50 tane yeni nesil uçak siparişi vermiştir. Sipariş edilen söz konusu uçaklar ise 17 Mayıs 2009 tarihinde söz konusu havayoluna teslim edilmiştir. Flydubai, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na Salı, Perşembe, Cuma ve Pazar günlerinde haftada 4 kez uçuşlar düzenlemektedir. Siz de Flydubai Havayolu’nu tercih ederek eşsiz seyahatler gerçekleştirebilirsiniz.

 

Flydubai Check in İşlemleri

Flydubai ile seyahat etmek isteyen kişilerin check in işlemlerini gerçekleştirmesi gerekmektedir. Flydubai check in işlemleri hem online olarak hem havaalanında gerçekleştirilebilmektedir. Uçuş sırasında herhangi bir problem yaşamamak adına yolcuların check in işlemlerini belirtilen süre içerisinde tamamlamaları gerekmektedir.

 

Flydubai online check in işlemleri uçak biletinde yer alan uçuş saatinden 48 saat önce başlar ve yine uçak biletinde yer alan uçuş saatine 90 dakika kala sana erer. Online check in işlemleri ile check in bagajınız yoksa doğrudan uçağa geçebilirsiniz. Ancak seyahat belgesi, vize ya da kredi kartı doğrulaması gerekiyorsa havaalanında bulunan kontuarları ziyaret etmeniz gerekmektedir. Flydubai online check in işlemleri Flydubai’nin web sitesinden ya da Flydubai mobil uygulamasından gerçekleştirilebilmektedir. Uçak biletinizde bulunan referans numarasını ve soyadınızı gerekli yerlere girmeniz yeterlidir. Online check in sırasında koltuk seçiminizi de yapabilirsiniz.

 

Online check in işlemlerini yapmak istemiyorsanız havaalanında ki kontuarlardan check in işlemlerini yapabilirsiniz. Kontuarlarda ki check in işlemleri uçak biletinizde yer alan uçuş saatinden 2 saat önce başlar ve uçuş saatine 15 dakika kala sona erer.

 

Flydubai Bagaj Hakkı ve Ücretler

Her havayolu şirketinde olduğu gibi Flydubai’de de bagaj hakkı sınırları bulunmaktadır. Söz konusu sınırlamalar aşağıdaki gibidir.

 

Ekonomi Classta seyahat edecek olan yolcuların 20 kg ve 75 x 55 x 35 cm check in bagajı hakkı bulunmaktadır.

 

Business Classta seyahat edecek olan yolcuların 40 kg ve 75 x 55 x 35 cm check in bagajı hakkı bulunmaktadır.

 

Ekonomi Classta seyahat edecek olan yolcuların 7 kg ve 55 x 38 x 20 cm kabin bagajı hakkı bulunmaktadır.

 

Business Classta seyahat edecek olan yolcuların 14 kg ve 55 x 38 x 20 cm kabin bagajı hakkı bulunmaktadır.

 

Bunların yanı sıra yolcular laptop çantası, bayan çantası ve gümrüksüz alışveriş çantasını uçağa yanlarına alabilirler. Ekstra bagaj hakkı ücretleri ile uçuş rotasına göre farklılık göstermektedir. Yolcular online check in sırasında ekstra bagaj hakkı satın alabilmektedir. Bunun dışında bagajı teslim ederken de fazla çıkan kg kadar ödeme gerçekleştirilebilmektedir.

 

Flydubai Diz Mesafesi

Flydubai, business classta seyahat edecek olan yolcuları için özel olarak tasarlanan uçaklarında deri koltuklar kullanmıştır. Söz konusu koltuklar yolcuların kendilerini özel hissetmelerini sağlamaktadır. Özel bel desteği yer alan söz konusu koltuklar da diz mesafesi de son derece geniştir. Ancak ekonomi classta ki yolcular için ise çok daha az diz mesafesine sahip koltuklar kullanılmıştır. Ekonomi classta standart boyutlarda üçlü koltuklar yer almaktadır.

 

Flydubai Koltuk Seçimi

Flydubai ile seyahat edecek olan yolcular koltuk seçimini online check in sırasında gerçekleştirebilmektedir. Online check in sırasında yapılan koltuk seçimlerinden herhangi bir şekilde ücret talep edilmemektedir.

 

Flydubai Yiyecek ve İçecek İkramları

Flydubai seyahat sırasında yolcularına çeşitli yiyecek ve içecek ikramlarında bulunmaktadır. Uzun yolculuklarda öğün sayısı daha fazlayken 90 dakikadan az süre uçuşlarda ise tatlı ve tuzlu çeşitli atıştırmalıklar ikram edilmektedir.

 

03/07/2020 Tarihinde Güncellenmiştir

Biletivo Yurtdışı Popüler Uçuşlar

Biletivo Yurtiçi Popüler Uçuşlar

Biletivo Popüler Uçuşlar