Uygun Uçak Bileti Ara, Ucuz Uçak Biletleri
Tek Yön Gidiş Dönüş
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi - Dönüş +
Gidiş Tarihi Dönüş Ekle+
Yolcu Detayları
1 Yolcu (1 Yetişkin, 0 Çocuk)
Yetişkin
- +
Çocuk (2-12 Yaş)
- +
Bebek (0-2 Yaş)
- +
UCUZ BİLET ARA
ANASAYFA Filmlerden Tanıdığımız Birbirinden Güzel Lokasyonlar

Filmlerden Tanıdığımız Birbirinden Güzel Lokasyonlar

Filmlerden Tanıdığımız Birbirinden Güzel Lokasyonlar

Filmlerden Tanıdığımız Birbirinden Güzel Lokasyonlar Genel Bakış

Filmlerden Tanıdığımız Birbirinden Güzel Yerler

Günümüze kadar birçok kült film gelmiştir. Var olan filmlerin üzerine her zaman bir yenileri çekiliyor. Filmlerde görüp hayranlık duyduğunuz fakat gerçekliğinden emin olamadığınız pek çok yer bulunuyor olabilir. Filmlerde kullanılan dekor ve efektlerle olmayan bir yer varmış gibi gösterilebilir. Bunun yanı sıra dekorla yapılamayacak yerler de bulunur. Filmlerde gösterilen yerler sizlere çok daha farklı gelebilir. Daha önce gezip görmüş olduğunuz bir yeri filmde görünce tanımayabilirsiniz. Sizler için pek çok filmin çekildiği özel yerlerin bir listesini hazırladık. Keyifli okumalar 😊

Savoca İtalya – Godfather

‘The Godfatfer – Baba’ filminin çekildiği dağ kasabasıdır, Savoca. Filmde sıkça geçen Corleone adı aslında birçok ünlü mafya ailesinin çıktığı bir kasabanın adıdır. Sanılanın aksine Baba filmi Corleone kasabasında değil Savoca kasabasında çekildi. Filmler çekilirken ve sonrasında dahi bu kasabalar büyük bir özenle korunmuştur. Günümüzde Savoca kasabasına yapacağınız gezilerinizde sanki filmin içindeymişsiniz hissine kapılırsınız. Filmin içerisinde bulunan kafeler halen hizmet verir durumdalar.  Dikkatli baktığınızda daha birçok filmin kareleri gözünüzün önüne gelecektir. Al Pacino’nun da memleketi olan Corleone, İtalya’nın önemli bölgelerinden birisidir. Yalnızca Baba filmi hakkında bahsettiğimiz kasabalar birbirlerine oldukça yakın olmakla birlikte sayısız filmin başrolü olmuşlardır.

Peddocks Island – Zindan Adası

Boston Limanı’ndaki en büyük adalardan birisi Peddocks Adasıdır. İçinde akıl hastanesi bulunan ve korkutucu olayların yaşandığı Zindan Adası filmi bu olaylara en uygun yer olan Peddocks adasında çekilmiştir. Amerika Birleşik Devletlerinin Boston eyaletine bağlı olan Peddocks Adası filmin içinde olan her şeyi tam anlamıyla kapsayan bir yerdir. Martin Scorsese’nin gerilim türündeki filmi bu adanın biraz daha tanınmasını sağlamıştır. Zindan Adası filmi için kullanılan yerler büyük bir özenle korunmuştur. Merak eden ziyaretçiler Peddocks adasında filmin her sahnesini adeta yaşıyor gibi olurlar.

Wallilabou Bay, St Vincent, Karayipler – Karayip Korsanları

Brad Pitt ile kültleşmeye başlayan Karayip Korsanları filmi adından da anlaşılacağı üzere Karayipler de çekilmiştir. Birçok adanın oluşturduğu ülke Saint Vincent ve Grenadinler, Karayipler’in orta yerinde bulunur. Karayiplerin en büyük adası olan Saint Vincent iken daha küçük adalar ise Grenadinler olarak anılıyor. 1979 yılında bağımsızlığını kazanan Saint Vincent ve Grenadinler adaları tatil yapmak için müthiş mekanlar arasında yer alır. Karayip Korsanları filminin çekildiği yer Saint Vincent adasının en rüzgar almayan kısmında bulunan geniş alana yayılmış tesistir. Karayip Korsanları filminde karanlık olarak gösterilen ada normal zamanlarda gayet eğlenceli denizin, kumun, güneşin bir arada bulunduğu şirin bir adadır.

Alaska – İnto The Wild

Filmin konusu gereği karakter her şeyden vazgeçer ve Alaska’da vahşi doğada tek başına yaşamaya çalışır. Film doğayla içi içe olan bir konu edinmiştir ve yönetmeni bunun için Alaska’yı uygun görmüş. Alaska’da vahşi doğa hayvanları halen yaşamını sürdürür. Alaska’da yaşayanların doğaya müthiş saygıları vardır. Doğa onlar için paha biçilemez derecede önemlidir ve korunması gerekir bu nedenle ziyaretçilerin de aynı saygıda olmasını beklerler. Alaska, Amerika tarafından belli antlaşmalar karşılığından Rusya topraklarından Amerika toprak bütünlüğüne katılmış bir eyalettir. Halen müthiş doğasını korumakta olan eyaletin ziyaretçilere her zaman kapıları açıktır.

Wadi Rum Ürdün – Arabistanlı Lawrence

Kumtaşı ve granitten oluşan vadinin Arapça Wadi Rum ismi Kum Vadisi anlamına gelir. UNESCO Dünya Mirasları Listesinde bulunan vadi Ürdün’ün güneyinde Akabe’nin kuzeyinde yer alır. Tarih öncesinden bu yana pek çok medeniyetin izlerini taşıyan Wadi Rum, hafif rüzgarla uçan pembe, turuncu renkli kumlarıyla çok hoş görüntüler oluşturur. Aynı zamanda vahşi yaşamı gözlemleyebileceğiniz bu bölgede ödüllü Arabistanlı Lawrence filmi çekilmiştir. 1962 yapımı Oscarlı film Ürdün Wadi Kum da çekilmiştir. Dram\Tarihi Kurgu türünde olan Arabistanlı Lawrence filminin yönetmeni tarihi oldukça berrak şekilde anlatmıştır. Kum Vadisine gittiğinizde filmde gördüğünüz kareleri kolayca tanırsınız.

Kapalıçarşı Türkiye \ Argo

Ben Affleck yönetmenliğindeki film gizli bir operasyonun gerçek hikayesini anlatıyor. Birçok ödülü bulunan film İstanbul’da çekilmiştir. Filmin konusu ve çekildiği konum arasındaki uyum müthiş bir şekilde ayarlanmıştır. Filmi izlediyseniz İstanbul’da filmden kareler yakalamanız oldukça kolay olacaktır. Argo filminin Eminönü Kapalı Çarşı’da geçen sahnelerini gördüğünüzde şaşırabilirsiniz. İstanbul ismini aldığı yıllardan itibaren tarihi özelliklerini koruyan bir şehirdir. Pek çok tarihi motifin bulunması eski tarihleri konu alan filmlerin çekilmesini kolaylaştırır. İstanbul’da sayısız film ve dizi çekilmiştir. Bunlardan biri olan Argo filminde de geçmişte yaşanılan bir olay anlatılır.

Biletivo Yurtdışı Popüler Uçuşlar

Biletivo Yurtiçi Popüler Uçuşlar

Biletivo Popüler Uçuşlar