Uygun Uçak Bileti Ara, Ucuz Uçak Biletleri
Tek Yön Gidiş Dönüş
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi - Dönüş +
Gidiş Tarihi Dönüş Ekle+
Yolcu Detayları
1 Yolcu (1 Yetişkin, 0 Çocuk)
Yetişkin
- +
Çocuk (2-12 Yaş)
- +
Bebek (0-2 Yaş)
- +
UCUZ BİLET ARA
ANASAYFA Ucuz Etihad Airways Uçak Bileti

Ucuz Etihad Airways Uçak Bileti

Ucuz Etihad Airways Uçak Bileti

Ucuz Etihad Airways Uçak Bileti Genel Bakış

 

Etihad Airways Hakkında

Etihad Airways, Birleşik Arap Emirlikleri’ne bağlı bir havayolu şirketidir. Arap Yarımadası’nın en önemli havayolu şirketleri arasında ki yerini alan Etihad Airways bunun yanı sıra körfez hattının en önde gelen şirketlerinden de bir tanesidir. Birleşik Arap Emirlikleri’nin bayrak taşıyıcısı konumunda olan Etihad Airways ülkenin ulusal havayolu şirketi konumuda kabul edilmektedir. Bu unvan sayaesinde Etihad Airways Emirates’ten sonra Birleşik Arap Emirlikleri’nin en büyük ikinci havayolu şirketi konumundadır.

 

Siz de dünyanın farklı yerlerine seyahat etmek için Etihad Airways uçak bileti satın alabilir ve eşsiz bir seyahatin tadını çıkarabilirsiniz. Çünkü Etihad Airways dünyada pek çok kişi tarafından tercih ediliyor olup son derece kaliteli ve güvenilir bir havayolu şirketidir.

 

Etihad Airways Check-in İşlemleri

Etihad Airways uçak bileti alarak seyahat etmek istediğinizde check in işlemlerinizi hem online hem de havaalanı aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Bu noktada Etihad Airways online check in işlemleri ile havayolu şirketinin web sitesini kullanabileceğinizi ifade edebiliriz. Etihad Airways online check in işlemleri uçak biletinizde yer alan uçuş saatinden 30 saat önce başlar ve harekete 2 saat kala sona erer. Yalnızca birkaç dakikanızı alacak işlem sırasında koltuk seçimi yaparak biniş kartıızı hazırlayabilirsiniz.

 

Online check in yapmak istemiyorsanız havaalanında da check in işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Havaalanında check in işlemlerin uçuştan 4 saat önce başlar. Ekonomi classta seyahat edecek yolcular kalkıştan 60 dakika önce, business classta seyahat edecek olan yolcular ise 45 dakika öncesine kadar check in işlemlerini yapabilirler.

 

Etihad Airways Bagaj Hakkı ve Ücretler

Etihad Airways yolcuları için çeşitli bagaj sınırlamaları getirmiştir. Etihad Airways’ta seyahat edecek yolcuların 30 kg check in bagaj hakları bulunmaktadır. Söz konusu bagajların 45x72x90 cm ölçüleri de olması gerekmektedir. ölçülerin ya da kilonun fazla olması durumunda ekstra ödeme yapılması gerekir. Ekstra bagaj hakkı için ödemeyi havaalanına gelmeden online olarak da gerçekleştirebilirsiniz. Etihad Airways uçak bileti alarak seyahat edecek olan yolcuların kabin bagajı hakkı ise 7 kg’dır. 40x50x21 cm ölçülerine sahip olması gereken kabin bagajının yanı sıra bilgisayar çantası gibi el çantalarını da alabilirler. Ekstra bagaj hakkı ve ücretler ile ilgili Etihad Airways’in web sitesinde detaylı bilgiler yer almaktadır. Siz de size tanınan haktan daha fazla bagajınız olduğunu düşünüyorsanız söz konusu ücretler hakkında detaylı bilgi almak için Etihad Airways web sitesini inceleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra kabin bagajı ve check in bagajı haklarının farklı destinasyonlara göre değişkenlik gösterebileceğini de ifade edebiliriz. Amerika, Brezilya ve Kanada uçuşlarında çok daha farklı bir prosedür uygulanmaktadır. Söz konusu prosedüre yine Etihad Airways web sitesinden ulaşabilirsiniz.

 

Etihad Airways Koltuk Seçimi

Etihad Airways uçak bileti satın almanız durumunda koltuk seçimini onlie check in sırasında gerçekleştirebilirsiniz. Etihad Airways uçaklarının her birinde yolcuların rahatı ve konforu için ergonomik koltuklar tercih edilmiştir. Söz konusu koltuklardan sizin için en uygun olanı tercih ederek seyahatinizi kusursuz bir şekilde sonlandırabilirsiniz. Ayrıca Etihad Airways koltuk seçimi sırasında yolcularından herhangi bir ücret talep etmiyor. Bu doğrultuda istediğiniz koltuğu seçmekte özgürsünüz.  Bunun yanı sıra acil çıkış kapısında yer alan koltukların çok daha geniş olduğunu ifade edebiliriz. Bu koltuklar rezerve edilemez.

 

Etihad Airways Diz Mesafesi

Etihad Airways first classta seyahat edecek yolcuları için birbirinden şık, konforlu ve deri koltuklar tercih etmiştir. First class içerisinde iki metre uzunluğunda yatak ve ekstra geniş koltuklar yer almaktadır. bunun yanı sıra banyo ve giysi dolabı da yer alıyor. Business classta ise koltuklar 55 cm genişliğindedir ve 2 metreye kadar uzatılarak yatak olabilmektedir. Tüm yolcular için yemek masası, minder, yastık ve battaniye gibi setler sunulur. Ekonomi classta seyahat edecek yolcular için ise 81 cm’lik diz mesafesine sahip koltuklar kullanılmıştır.

 

Etihad Airways Yiyecek ve İçecek İkramı

Etihad Airways yolculuk sırasında tüm yolcularına aperatif yiyecek ve içecekler sunar. Ancak yemek için ekonomi classta ki yolcuların ekstra ücret ödemesi gerekir. First class ve business class yolcuların ise ekstra ücret ödemesine gerek yoktur.

 

26/04/2020 Tarihinde Güncellenmiştir

Biletivo Yurtdışı Popüler Uçuşlar

Biletivo Yurtiçi Popüler Uçuşlar

Biletivo Popüler Uçuşlar