Uygun Uçak Bileti Ara, Ucuz Uçak Biletleri
Tek Yön Gidiş Dönüş
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi - Dönüş +
Gidiş Tarihi Dönüş Ekle+
Yolcu Detayları
1 Yolcu (1 Yetişkin, 0 Çocuk)
Yetişkin
- +
Çocuk (2-12 Yaş)
- +
Bebek (0-2 Yaş)
- +
UCUZ BİLET ARA
ANASAYFA Erzurum Uçak Bileti

Erzurum Uçak Bileti

Erzurum Uçak Bileti

Erzurum Uçak Bileti Genel Bakış

1966 yılında askeri tesis olarak açılan Erzurum Havalimanı 1993 yılında uluslararası tarifesiz seferlere açılmıştır. 2005 yılında terminal binasının eklenmesiyle hizmet vermeye devam etmiştir. Erzurum Havalimanı Türkiye’nin en uzun ikinci pistine sahiptir. 

Erzurum Türkiye’nin en kalabalık yirmi yedinci şehridir. Türkiye’nin doğusunda yer alan Erzurum şehri Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük şehridir. Erzurum tarihin ilk dönemlerinden bu yana yerleşim yeridir. MÖ ve MS olmak üzere pek çok medeniyet Erzurum’da yaşamıştır?. Sayısız medeniyetin konakladığı şehir olan Erzurum tarihi eserleri ve kış sporlarıyla yakından tanınır. Yirmi ilçesi bulunan şehir yüzölçümü bakımından en büyük üçüncü ildir. Erzurum şehrinin temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Soğuk iklimin hakim olması nedeniyle sanayi fazla gelişmemiştir. Erzurum’un tarihi dokusunda seyre çıkıp kış sporlarını yakından takip etmek çok kolay. Erzurum’a yapacağınız seyahatlerinizde en uygun uçak bileti Biletivo’da

Biletivo İptal Garantisi (Çok Yakında!)

Uçuş tarihinizden 1 hafta öncesine kadar biletinizi iptal etme garantisi Biletivo’da! Seyahat planınızı değiştirmeniz mi gerekti? Biletivo sizin için en uygun fiyat seçeneklerinin yanısıra bilet iptal garantisi de sunar.

Erzurum Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Ulaşırsınız?

Erzurum Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı yerler arasındadır. Yalnızca bu nedenden dahi büyük öneme sahip olan Erzurum’un tarihi çok zengindir. Erzurum yılın her dönemi turist ve yerli ziyaretçilerini ağırlar. Doğal güzellikleri, tarihi dokusu ve kış sporları ile Erzurum ziyaretçilerinin çok keyifli vakit geçirmesini sağlıyor. Erzurum çok çeşitli siyasi olaylara tanıklık etmiştir. Birçok medeniyetin yaşamış olduğu Erzurum’da pek çok tarihi mekanlar bulunur. Erzurum Havalimanın şehir merkezine olan uzaklığı on üç kilometredir. Bu nedenle araç kullanmadan şehir merkezine ulaşmak pek mümkün değildir. Erzurum Havalimanı’nın ulaşım seçenekleri oldukça geniştir. Özel Halk Otobüsleri, Taksi, Araç Kiralama ve Transfer seçenekleri ile Erzurum Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak rahat ve kolaydır.

Taksi

Erzurum Havalimanı’nda taksiler haftanın her günü ve günün her saatinde hizmet verirler. Taksilerin her saat hizmet vermesinden dolayı Erzurum Havalimanı’nda taksi bulmak oldukça kolaydır. Taksiler Erzurum Havalimanı’nın iç hatlar ve dış hatlar yolcu çıkış bölümlerinde beklerler. Yirmi dört saat hizmet veren taksilerin gün içerisinde tarifelerinde değişiklik yaşanmaz. Erzurum Havalimanı’ndan gideceğiniz noktaya kadar taksinin ne kadar tutacağınız öğrenmek için asılmış olan panolardan yardım alabilirsiniz.

Otobüs

Erzurum Büyük Şehir Belediyesi tarafından uçak seferlerine uygun biçimde otobüs hizmeti sağlanır. Erzurum Havalimanı’ndaki otobüs hizmetleri yalnızca şehir merkezine ulaşım sağlamaz. Otobüs seferleri farklı güzergahlardan geçerek şehir merkezinde görevini tamamlar. Şehir merkezinden Erzurum Havalimanı’na geçmek isteyenler için otobüsler uçak seferleriyle uyumlu şekilde ulaşım imkanı sağlar.

Araç Kiralama

Erzurum Havalimanı’nda araç kiralamak isterseniz pek çok rent a car bulabilirsiniz. Erzurum Havalimanı’nın iç hatlar ve dış hatlar bölümlerinde farklı farklı araç kiralama ofisleri bulunur. Tercihinize göre bir araç kiralamanız mümkündür. Erzurum Havalimanı’ndan araç kiralamak için internet üzerinden de birçok rent a car ile iletişime geçebilirsiniz.

Transfer

Erzurum Havalimanı’ndan şehir merkezine ya da şehir merkezinden havalimanına giderken yalnızca taksi, otobüs gibi seçenekleriniz bulunmaz. Erzurum Havalimanı’nın bir başka ayrıcalığı ise transfer hizmetinin bulunmasıdır. Erzurum Havalimanı’nda bulunan araç kiralama şirketleri aynı zamanda transfer hizmeti de sağlamaktadır. İnternet üzerinden Erzurum Havalimanı’ndaki araç kiralama şirketlerinin iletişim numaralarını alıp sorgulatarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Erzurum’da Gezilecek Tarihi Mekanlar

Doğu Anadolu Bölgesi’nin en kalabalık 2. Şehri olan Erzurum Evliyalar Şehri ve Dadaşlar Diyarı olarak da bilinir. Erzurum bölgesinde yaşayan nüfusun yarısı erkeklerden diğer yarısı ile kadınlardan oluşmaktadır. Şehrin nüfus eşitliği pek çok insan tarafından şaşkınlıkla karşılanır. Erzurum coğrafi konumundan dolayı tarih öncesi siyasi olaylara tanıklık etmiştir. Soğuk havası ve doğal güzelliklerinin arasında bulunan akarsuları, ovaları nedeniyle tarım ve hayvancılık şehrin temel geçin kaynağı olmuştur. Doğu Roma İmparatorluğu sınırları içerisinde kurulan Erzurum’da birçok medeniyet yaşamlarını sürdürmüştür. Farklı toplulukların bir arada yaşadığı için farklı kültürleri bir arada yaşamış nadir şehirler arasındadır.

Tarihiyle çok önemli bir yere sahip olan Erzurum’da gezip görülecek pek çok mekan bulunur. Birçok medeniyetin yerleşmiş ve yaşamlarını sürmüş olmalarından dolayı kendi izlerini Erzurum’da bırakmışlardır. Bu nedenle birçok tarihi eser bulunur. Erzurum şehrini ziyaretinizde görmeniz gereken önemli yerlerin sayısı fazladır. Çifte Minareli Medrese, Narman Peribacaları, Üç Kümbetler, Tarihi Erzurum Evleri Erzurum’da görmeniz gereken yerlerin arasındadır. Erzurum şehri kayak merkezleri ile de ün salmıştır. Palandöken kayak merkezine uğrayarak kış sporları ile yakından vakit geçirebilirsiniz.

Biletivo Yurtdışı Popüler Uçuşlar

Biletivo Yurtiçi Popüler Uçuşlar

Biletivo Popüler Uçuşlar