Uygun Uçak Bileti Ara, Ucuz Uçak Biletleri
Tek Yön Gidiş Dönüş
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi - Dönüş +
Gidiş Tarihi Dönüş Ekle+
Yolcu Detayları
1 Yolcu (1 Yetişkin, 0 Çocuk)
Yetişkin
- +
Çocuk (2-12 Yaş)
- +
Bebek (0-2 Yaş)
- +
UCUZ BİLET ARA
ANASAYFA Erzincan Uçak Bileti

Erzincan Uçak Bileti

Erzincan Uçak Bileti

Erzincan Uçak Bileti Genel Bakış

Erzincan Havalimanı 1988 yılında sivil ve askeri hava trafiğine açılmıştır. Halen sivil ve askeri hava trafiğine hizmet verir. 1988 yılında hava trafiğine açılan Erzincan Havalimanına zaman içerisinde eklemeler yapılmış ve günümüzdeki halini almıştır. Hizmete açıldığı tarihte yalnızca terminal binası ve kuvvet santralinden oluşan Erzincan Havalimanına zaman içerisinde itfaiye, ısı merkezi, misafirhane, garaj ve benzeri eklemeler yapılmış. Doğu Anadolu bölgesinde bulunan Erzincan’ın çok eskilere dayanan bir tarihi vardır. Anadolu’da en eski tarihi kültür merkezlerinden biri olan Erzincan aynı zamanda İpek Yolu üzerinde bulunan yerlerdendir. Erzincan’ın İpek Yolu üzerinde bulunmasından dolayı pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır.

MÖ 2600 tarihine kadar uzanan geçmişi ile Erzincan, 1071 Malazgirt Savaşı ile Anadolu’nun kapıları Türklere açılmıştır. Buna bağlı olarak Erzincan Türklerin hakimiyetine girmiştir. Erzincan 900 yıldır Türklerin hakim olduğu bir bölge olmuştur. Erzincan’ın tarihini detaylıca öğrenmeniz ve gezip görebilmeniz için en uygun fiyatlı uçak bileti Biletivo’da.

Biletivo İptal Garantisi (Çok Yakında!)

Uçuş tarihinizden 1 hafta öncesine kadar biletinizi iptal etme garantisi Biletivo’da! Seyahat planınızı değiştirmeniz mi gerekti? Biletivo sizin için en uygun fiyat seçeneklerinin yanısıra bilet iptal garantisi de sunar.

Erzincan Havalimanından Şehir Merkezine Nasıl Ulaşırsınız?

Erzincan Anadolu’nun en eski tarihi kültür merkezlerinden biridir. İpek Yolu üzerinde bulunan Erzincan bu nedenle pek çok kültürü misafir etmiştir. Erzincan pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Akadlar, Hayaslılar, Azziler, Hititler, Urartular, İskitler, Persler, Helenler, Medler, Sasaniler Erzincan toprakları üzerinde yaşamış medeniyetlerden birkaçıdır. Erzincan tarihinin bir döneminde Roma hakimiyeti kurulmuştur. Roma hakimiyetinde kalan şehir 1071 Malazgirt Savaşı ile Türklerin hakimiyetine girmiştir. Erzincan Havalimanından şehir merkezine ulaşım Otobüs, Taksi, Araç Kiralama ve Havaş Otobüsü ile sağlanmaktadır. Erzincan Havalimanı’nın şehir merkezine uzaklığı dokuz kilometredir bu nedenle Erzincan Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmanız fazla vaktinizi almaz.  

Otobüs

Erzincan Havalimanı’ndan kalkan ve belirli güzergahlar üzerinde ulaşım sağlayan çeşitli özel halk otobüsleri vardır. Özel halk otobüsleri Erzincan Havalimanı’ndan sizleri alır gitmek istediğiniz noktaya en yakın durakta indirir.  Erzincan Havalimanından bindiğiniz özel halk otobüslerinin son durağı Erzincan Merkez’dir. Haftanın her günü otobüs saatleri değişkenlik gösterir. Bu nedenle her zaman için Erzincan Havalimanı’ndan otobüs bulmanız kolay olmaz.

Taksi

Erzincan Havalimanından taksiler iç hatlar ve dış hatlarda yolcu çıkış kısmında beklerler. Günün her saati taksi bulunmaktadır. Bu nedenle uçağınızın iniş saati kaç olursa olsun rahatlıkla taksi bulabilirsiniz. Taksi ücreti için taksi şoförüne danışabilirsiniz. Erzincan’da taksi fiyatları taksi açılışı ve km başı belirli bir ücret eklenerek hesaplanır. Erzincan Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki mesafe dokuz km olmasından dolayı taksi hem rahat hem de fiyat açısından uygun bir seçenektir. Erzincan Havalimanından bindiğiniz taksiler yalnızca şehir merkezine kadar hizmet vermez. Erzincan Havalimanından istediğiniz noktaya kadar hizmet sağlarlar.

Araç Kiralama

Erzincan Havalimanı’ndaki bir başka ulaşım opsiyonu araç kiralamadır.  Erzincan Havalimanı’nda araç kiralamanız için pek çok rent a car bulunur. İç hatlar ve dış hatlar olmak üzere iki terminalde de kolayca ulaşabileceğiniz araç kiralama ofisleri bulunur. Araç kiralama opsiyonu birkaç gün veya belirli bölgeler ile sınırlı değildir. Araç kiralamak istediğiniz rent a car ile anlaşarak tarih ve diğer seçenekler hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Havaş Otobüsleri

Erzincan Havalimanı’nda Havaş Otobüsleri de yolcular için hizmet vermektedir. Havaş Otobüslerinin de belirli rotaları vardır. Bu rotalar dahilinde ulaşım hizmeti vermektedir. Numaralandırılmış otobüsler ile hizmet verir Havaş Otobüsleri. Havaş Otobüsleri haftanın her günü ulaşım hizmeti sağlar. Havaş Otobüsleri haftanın her günü belirli saatlerde ulaşım imkanı sağlar. Havaş Otobüsleri Erzincan Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için bir diğer opsiyondur. Havaş Otobüsleri yalnızca şehir merkezine değil aynı zamanda Erzincan içerisinde farklı noktalara ulaşım sağlamaktadır.

Erzincan’da Gezilecek Tarihi Mekanlar

Ülkemizin önemli nehirlerinden biri olan Fırat Nehri’ne ev sahipliği yapan Erzincan bereketli toprakları ve tarihi dokusuyla her yıl sayısız yerli ve yabancı turist ağırlar. Erzincan’ın tarihi çok geniştir. Erzincan’da yaşamlarını sürdüren medeniyetlerin bıraktıkları izler ve Erzincan’ın doğal güzelliği olmak üzere pek çok gezilecek mekan vardır. Erzincan yıl içerisinde mevsim ne olursa olsun turist alan bir şehirdir. Kış mevsiminde doğal güzellikleri ve kayak merkezleri ile ünlü olan Erzincan, yaz mevsiminde ise doğal tarihi dokusuyla ünlüdür. Erzincan ziyaretinizde görmeniz gereken başlıca mekanlar vardır. Mama Hatun Türbesi ve Kervansaray, Hızır Abdal Türbesi, Erzincan Melik Gazi Türbesi, Otlukbeli Şelalesi, Erzincan (Kemah) Kalesi, Abrenk Kilisesi Erzincan’da görmeniz gereken önemli tarihi mekanlardır.

Biletivo Yurtdışı Popüler Uçuşlar

Biletivo Yurtiçi Popüler Uçuşlar

Biletivo Popüler Uçuşlar