Uygun Uçak Bileti Ara, Ucuz Uçak Biletleri
Tek Yön Gidiş Dönüş
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi - Dönüş +
Gidiş Tarihi Dönüş Ekle+
Yolcu Detayları
1 Yolcu (1 Yetişkin, 0 Çocuk)
Yetişkin
- +
Çocuk (2-12 Yaş)
- +
Bebek (0-2 Yaş)
- +
UCUZ BİLET ARA
ANASAYFA Elazığ Uçak Bileti

Elazığ Uçak Bileti

Elazığ Uçak Bileti

Elazığ Uçak Bileti Genel Bakış

Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük ve en gelişmiş şehirlerinden biri olan Elazığ, yüzyıllar boyunca birçok medeniyetin beşiği haline gelmiştir. Bu yüzden de oldukça gelişmiş kültürel bir tarihe sahiptir. Son zamanlarda gittikçe yerli/yabancı turist sayısında da artış gözlenmektedir. Özellikle tarihe ilgi duyan insanların kesinlikle gezmesi gereken yerlerden biridir.

Elazığ Havalimanı

Yaklaşık 80 yıl önce askeri amaçlarla açılan Elazığ Havalimanı, 1960 yılından itibaren herkes tarafından kullanılabilecek bir havalimanı haline getirilmiştir. Zaman geçtikçe eskimesine rağmen yapılan yenileme çalışmaları sayesinde şehvetli görünümünü hala korumaktadır.

Biletivo İptal Garantisi (Çok Yakında!)

Uçuş tarihinizden 1 hafta öncesine kadar biletinizi iptal etme garantisi Biletivo’da! Seyahat planınızı değiştirmeniz mi gerekti? Biletivo sizin için en uygun fiyat seçeneklerinin yanı sıra bilet iptal garantisi de sunar.

Elazığ Havalimanı’ndan Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Nüfusunun fazla olmaması nedeniyle Elazığ’da ulaşım ile ilgili herhangi bir sorun yaşamanız mümkün değildir. Trafiğe takılma endişesi olmadan, havalimanında şehre kolayca aktarma yapabilirsiniz. Şehir merkezine 11 km uzaklıkta olmasıyla sebebiyle yolculuğunuzu kısa bir sürede gerçekleştirebilirsiniz. Havalimanından kullanabileceğiniz ulaşım seçenekleriyse şunlardır:

Taksi

Havalimanından çıktığınızda günün her saati sizin için bekleyen taksileri bulabilmek mümkündür. İstediğiniz her yere ulaşım sağlayabilir ve zaman kaybı yaşamadan dilediğiniz yere yolculuk edebilirsiniz. Taksi, sizin için en iyi ve en konforlu ulaşım seçeneği olacaktır.

Toplu Taşıma

Belirli süreler içerisinde havalimanından kalkan otobüsler sayesinde şehir merkezine kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Toplu taşıma yolunu kullanarak ucuz bir şekilde yolculuk edeceğiniz yere varabilirsiniz. Havalimanından kalkan otobüslerin dışında şehir içinde de toplu taşımadan yararlanarak istediğiniz yere ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Araç kiralama seçeneği sayesinde gitmek istediğiniz yere kendiniz şoförlük ederek ulaşabilirsiniz. Havalimanına ulaşmadan önce araç kiralama şirketlerinden rezervasyon yaptırarak zaman kazanabilirsiniz, isterseniz de havalimanına indikten sonra da araç kiralayabilirsiniz.

Elazığ’da Konaklama Çeşitleri

Elazığ, yılın dört mevsimi ziyaretçileri tarafından rağbet görmesi nedeniyle konaklama sorunu tamamen ortadan kalkıyor. İstediğiniz her zaman bulabileceğiniz oteller ve pansiyonlar sayesinde konaklamanızı dilediğiniz şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Otel fiyatları her bütçeye uygun olup, şehir içerisinde ya da dışarısında konaklayabilirsiniz. Özellikle kış aylarında kayak alanlarında ve kaplıca otellerinde konaklama ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Elazığ’da Gezilmesi Gereken Yerler

Doğal ve tarihi açıdan birçok güzelliğe ev sahipliği yapan Elazığ, son zamanlarda da turistik açıdan gelişimine devam etmektedir. Biz de sizler için Elazığ’da gezilmesi gereken bu güzellikleri listeledik.

Elazığ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi: Elazığ’da yapılan arkeolojik kazılar sırasında çıkarılan kalıntılar ve tarihi eserler bu müzede sergilenmektedir. Bu müzede, 30 bin civarı tarihi eser bulunmaktadır. Selçuklu döneminden Bizans dönemine kadar birçok medeniyetin kalıntılarını görebilmek mümkündür.

Harput Kalesi: İsmini Elazığ’ın eski adından alan Harput Kalesi, Urartular tarafından yapılmıştır. Kaleyi ziyaret ettiğinizde tüm şehri ayaklarınızın altına serili olduğu harika bir manzara ile karşı karşıya kalırsınız.

Hazarbaba Kayak Merkezi: Özellikle kış aylarında turistler tarafından en çok ziyaret edilen yerlerden biridir. Burada isterseniz kayak yapabilirsiniz isterseniz de Hazar Gölü’nün manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz.

Hazar Gölü: Türkiye’nin en büyük göllerinden biri olan Hazar Gölü, doğayla iç içe bir tatil yapmak isteyenler için en iyi seçenektir. Göl kenarında buluna kamp alanlarında konaklayabilir ve doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Elazığ’ın Yöresel Lezzetleri

Orcik: Herkesler tarafından cevizli sucuk olarak bilinen orcik, pestillerin içine ceviz sıkıştırılarak yapılır. Ziyarete gelen insanların beğenisini kazanmasının yanı sıra bölge insanları tarafından da oldukça çok tüketilmektedir.

Harput Çorba: Yoğurt ve nohutla yapılan bu çorba, soğuk bir şekilde tüketildiği için daha çok yazın ve başlangıç yemeği olarak tercih edilmektedir.

İçli Köfte: Elazığ yöresine göre yapılan içli köftenin içine ceviz konularak yapılır ve çoğu zaman dışı da kıymadan oluşabilmektedir. Ziyaretçileri tarafından çokça sevilen lezzetlerden biridir.

Dolanger: Yufkayı özel olarak şekillendirip şerbet eklenerek yapılan bu tatlının yapılışı baklavaya benzese de biçim bakımından daha güzel bir görünüme sahiptir. Ağır olmaması nedeniyle yedikçe yedirten bir lezzettir.

Patile: Hamur işi olarak yapılan bu yöresel lezzet, içerisinde çoğunlukla kavurma kullanılarak yapılmasına karşın kıyma veya peynir kullanılarak da hazırlanmaktadır. Özellikle çay ile birlikte çokça tüketilen bir yemektir.

 

Biletivo Yurtdışı Popüler Uçuşlar

Biletivo Yurtiçi Popüler Uçuşlar

Biletivo Popüler Uçuşlar