Uygun Uçak Bileti Ara, Ucuz Uçak Biletleri
Tek Yön Gidiş Dönüş
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi - Dönüş +
Gidiş Tarihi Dönüş Ekle+
Yolcu Detayları
1 Yolcu (1 Yetişkin, 0 Çocuk)
Yetişkin
- +
Çocuk (2-12 Yaş)
- +
Bebek (0-2 Yaş)
- +
UCUZ BİLET ARA
ANASAYFA Dubai Uçak Bileti

Dubai Uçak Bileti

Dubai Uçak Bileti

Dubai Uçak Bileti Genel Bakış

18.yüzyıldan bu yana insanlar tarafından yerleşim yeri olarak kullanılmaktadır. İlk yerleşim zamanlarında hiçbir gelişmişlik göstermeyip, bir kasaba halinde yaşamını sürdürmüştür. Yaklaşık 50 yıl önce kazı yapılması sonucunda bu kasaba hayatından kurtularak oldukça gelişmiş bir kent haline gelmiştir. Kültürel yapıtları ve birçok yerleşim yeri de buna bağlı olarak gelişimini göstermiştir.

Dubai Uluslararası Havalimanı

Yolcu sayısı açısından dünyanın en işlek havalimanlarından biridir. Son zamanlarda daha fazla gelişen turistik faaliyetleriyle birlikte ziyaretçi sayısı daha da artmaya devam etmektedir. Havalimanının görkemli görünüşü sayesinde yolcularını ilk görüşte etkilmeyi başarmaktadır.

Dubai Uluslararası Havalimanı’ndan Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Ekonomi bakımından gelişmiş bir düzeye sahip olması, ulaşım ağının da gelişimine oldukça katkıda bulunmuştur. Havalimanından şehir merkezine veya merkeze yakın olmayan bir yere yolculuk etmek istediğiniz an pek çok seçenek sahibi olursunuz ve bu seçenekleri dilediğiniz zaman kullanma şansına sahipsinizdir.

Taksi

Taksiyle birlikte ulaşımın sağlanmak istenildiği yere en kısa ve en hızlı şekilde yolculuk edilebilmektedir. Günün her saatinde taksileri kullanabilir, vakit kaybını en aza indirgeyebilirsiniz. Dubai, bir petrol kenti olmasından dolayı taksiler oldukça uygun bir fiyata yolculuğunu sağlayabilmektedir.

Toplu Taşıma

Sık sefer saatleri sayesinde şehir merkezine ulaşmak istediğinizde otobüsleri tercih edebilirsiniz. Sık seferlere sahip olmasının yanı sıra havalimanından pek çok otobüs hattı bulunmaktadır, böylelikle sadece şehir merkezine değil, birçok yere ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Havalimanında bu kadar seçenek mevcutken şehir içerisinde daha çok otobüs hatlarının bulunması da olağandır. Havalimanından şehir merkezine ulaştıktan sonra aktarma yapmak için onlarca seçenek sahibi olursunuz.

Metro

Havalimanına çok yakın bir konumda bulunan metro, ulaşım konusundaki en hızlı seçeneklerden birisidir. Metro ile her yere yolculuk yapılamamasına karşın turistlerin gezip görebilecekleri birçok yer metro istasyonlarına yakın olduğu için oldukça tercih edilen bir ulaşım seçeneğidir. Sabah erken saatlerden gece geç saatlere kadar açık olması nedeniyle neredeyse dilediğiniz her zaman bu ulaşımdan faydalanabilirsiniz.

Araç Kiralama

Zengin bir kent olmasından dolayı araç kiralama konusu göze çok büyük bir fiyata patlayabilirmiş gibi gözükebilir. Ancak her cebe uygun bir araç bulabilmek mümkündür. Yakıt ihtiyaçlarının fazla bir fiyatta olmamasından ötürü ucuz araçlar kiralayabilmek de seçenekler arasında yer almaktadır.

Dubai’de Konaklama Seçenekleri

Gelişmişlik düzeyi konaklamada da kendisini belli etmektedir. Ziyarete gelen insanlar için en uygun ve en iyi seçenekleri sunmaktadır. Her ne kadar zengin bir kent olsa da her insana konaklama yerleri mevcuttur. Beş yıldızlı otellerden kiralık evlere kadar birçok seçenek arasından istenilen yerde konaklama sağlanabilir. İster merkezi bir yerde konaklayarak dilediğiniz her şeye kısa bir mesafe uzaklığında sahip olabilirsiniz, isterseniz de doğayla iç içe geçirebileceğiniz bir tatilin keyfini çıkarabilirsiniz.

Dubai’nin Yöresel Yemekleri

Dubai, bulunduğu yöreden dolayı yemeklerinin birçoğu et ve çeşitli baharatlardan oluşmaktadır. Bu yüzden Dubai’ye tatile geldiğinizde doyuruculuk konusunda sorun yaşamayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Shurba Addis: Dubai halkı ve ziyaretçiler tarafından en çok tüketilen yöresel bir lezzettir. Bir tür çorba olan Shurba Addis, baharatlarla zenginleştirilip çeşitli etlerin de içerisinde katılarak hazırlanan bir yemektir. Bir mercimek çorbası türü olmasıyla birlikte içeriği bakımından daha zengin bir lezzete sahiptir.

Al Machboos: Damak tadı bakımından yöremizle benzerlik gösteren Al Machboos, et ve pirinci yanında farklı baharatların harmanlanmasıyla hazırlanan yöresel bir lezzettir. Genellikle yanında yoğurtla birlikte tüketilmesiyle en çok tercih edilen tatlardan biri haline gelmiştir.

Deve Eti: Orta Doğu’da da oldukça sıklıkla tüketilen bir yemek olan deve eti, Dubai’ye özgü bir lezzettir. Türlü biçimlerde hazırlanmasıyla birlikte ana yemek olarak veya hamburger şekillerinde tercih edilmektedir. Bir porsiyon tüketilmesi halinde bile üst düzey doyuculuğa sahiptir.

Umm Ali: En meşhur tatlılardan biri olan Umm Ali, oldukça hafif ve lezzetli bir tattır. Yapılışının kolay olmasıyla birlikte evlerde de sıklıkla hazırlanan bir tatlıdır. Milföy, kuru üzüm, hurma ve birçok yan malzemeyle hazırlanmaktadır.

Dubai’de Gezilmesi Gereken Yerler

Dubai, tarihi bir geçmişe sahip olmamasına karşın son zamanlarda ekonomik açıdan oldukça geliştiği için pek çok modern yapıta yer vermiştir. Gezilip görülmesi gereken yapıtlardan bazıları ise şunlardır:

Burj Khalifa: Dünyanın en büyük gökdeleni olarak kabul edilen Burj Khalifa, ziyaretçilerine kapılarını açarak eşsiz bir manzara sunmaktadır. En üst katlarına çıktığınızda neredeyse tüm Dubai’yi ayaklarınız altında görebilir ve bu manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.

Palmiye Adaları: Yapımı yaklaşık 7 yıl boyunca sürmüş olan Palmiye Adaları, palmiye şekline benzetilerek yapılmıştır ve dünyanın en büyük projelerinden biri olarak görülmektedir. Adalardan oluşan bu yapıtın üzerinde birçok restoran ve otel bulunmaktadır. Deniz tatili yapmak isteyenler uğrak noktalarından biridir.

Dubai Müzesi (El Fahidi Hisarı): Dubai, her ne kadar az bir tarihi geçmişe sahip olsa da elinde bulundurduğu tarihi kalıntıları bu müzede muhafaza etmektedir. Petrolün kullanılmasından önce insanların hayatlarından kesitler görülebilmektedir.

Biletivo Yurtdışı Popüler Uçuşlar

Biletivo Yurtiçi Popüler Uçuşlar

Biletivo Popüler Uçuşlar