Uygun Uçak Bileti Ara, Ucuz Uçak Biletleri
Tek Yön Gidiş Dönüş
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi - Dönüş +
Gidiş Tarihi Dönüş Ekle+
Yolcu Detayları
1 Yolcu (1 Yetişkin, 0 Çocuk)
Yetişkin
- +
Çocuk (2-12 Yaş)
- +
Bebek (0-2 Yaş)
- +
UCUZ BİLET ARA
ANASAYFA Diyarbakır Uçak Bileti

Diyarbakır Uçak Bileti

Diyarbakır Uçak Bileti

Diyarbakır Uçak Bileti Genel Bakış

Diyarbakır, yaklaşık olarak 9000 yıl boyunca onlarca medeniyetin hakimiyeti altında bulunmuştur. Bu kadar medeniyete ev sahipliği yaptığı için içerisinde farklı kültürlerden kalma tarihi yapıtlar ve kalıntılar barındırıyor. Tarihi bir gezi yapmak isteyen turistlerin oldukça sık uğradığı şehirlerimizden biri.

Diyarbakır’a gitmek gibi bir planınız varsa bunun için en ideal seçenek uçak ile seyahat etmektir. Uygun fiyatlı Diyarbakır uçak biletini ise Biletivo’da bulabilirsiniz!

Biletivo İptal Garantisi (Çok Yakında!)

Uçuş tarihinizden 1 hafta öncesine kadar biletinizi iptal etme garantisi Biletivo’da! Seyahat planınızı değiştirmeniz mi gerekti? Biletivo sizin için en uygun fiyat seçeneklerinin yanı sıra bilet iptal garantisi de sunar.

Diyarbakır Havalimanı

1952 yılından itibaren kullanıma açılan Diyarbakır Havalimanı, iç-dış seferlerinde 24 saat hizmet vermektedir. Havalimanının, şehir merkezine uzaklığı ise sadece 10 kilometredir. Böylelikle şehir merkezine gitmek için bir sorun yaşamayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Diyarbakır Havalimanı Ulaşım Seçenekleri

Şehir merkezine yakın bir lokasyonda bulunun havalimanından istediğiniz ulaşım yöntemini kullanarak rahatça yolculuk edebilirsiniz. Havalimanından herhangi bir yere gitmek için bu ulaşım yollarını kullanabilirsiniz:

Taksi

Havalimanında mevcut bulunun taksi duraklarından dilediğiniz zaman taksi çağırabilir ve vakit kaybı yaşamadan istediğiniz yere ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanındaki araç kiralama firmaları sayesinde ister uçaktan indikten sonra isterseniz de yolculuğunuz başlamadan önce bile rezervasyon yaptırarak kendiniz için özel araç kiralayıp ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Toplu Taşıma

Belirli süreler içerisinde havalimanından sefere çıkan belediye otobüsleri ile şehir merkezine oldukça kolay bir şekilde yolculuk edebilirsiniz. Zaman sıkıntınız yoksa bu ulaşım yolu sizin için en ucuz seçenek olacaktır.

Bunun dışında otobüs, dolmuş ve minibüsler de ilçeler arasında seyahat etmek için size ulaşım seçeneği sunmaktadır.

Diyarbakır’da Konaklama Seçenekleri

Özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin çokça ziyaret etmesi nedeniyle fazlaca konaklama seçenekleri mevcuttur. Kent ve yıldızlı otellerden günlük ev kiralamaya kadar istediğiniz şekilde konaklama sorunuzu giderebilirsiniz. Farklı zevklere sahip olan insanlar için de seçeneklerin bol olmasıyla birlikte istedikleri konaklama yerini seçebilme şansına sahip oluyorlar.

Diyarbakır’da Gezilmesi Gereken Yerler

Medeniyetlerin beşiği olan Diyarbakır’da, tarihi açıdan sizi çok fazla gezilip görülecek yer bekliyor. Neredeyse şehrin her köşesinde ayrı bir tarihi kalıntıya denk gelebilirsiniz. Sizler için Diyarbakır’da gezilmesi gereken yerleri sıraladık.

Arkeoloji Müzesi: Diyarbakır’da yapılan kazılar ve araştırmalar sonucunda eski medeniyetlere ait olan çoğu eser bu müzede sergilenmektedir. Müzeyi ziyaret ettiğinizde her kültürden ve her medeniyetten kalıntılar bulabilmeniz mümkündür.

Ulu Camii: Anadolu’nun en eski camilerinden biri olan Ulu Camii, yapılışında kullanılan taşlar sayesinde yüzlerce yıl kullanılmasına rağmen hiçbir şekilde zarar görmemiştir. Görkemli görünüşüyle ziyarete gelen turistlerin etkisi altına almayı başarıyor.

Dört Ayaklı Minare: Yaklaşık 600 yıl önce yapılan bu minarenin en ilgi çekici özelliği, Anadolu’da yapılan ilk ve tek dört ayaklı minare olmasıdır, bu dört ayak ise İslam’ın mezheplerini simgelemektedir. Bir inanışa göre ise yedi defa bu minarenin altından geçen insanların dileklerini gerçek oluyormuş. Bu minare hala ilk günkü şehvetini korumaya devam etmektedir.

Cahit Sıtkı Tarancı ve Ziya Gökalp Müzesi: Bu iki yazarın doğup büyüdükleri evlerin içerisini yazarların eserleri, fotoğrafları ve özel eşyaları ile süslendirilip müze haline getirilerek, kapılarını ziyaretçilerine açmıştır.

Diyarbakır Yöresel Yemekleri

Kaburga Dolması: Adını çoğu insanın duyduğu bu yöresel lezzetin ana vatanı Diyarbakır’dır. Koyun kaburgasının içerisine pilav doldurularak yapılan bu yemek, yerli/yabancı ziyarete gelen tüm turistlerin ilgisin çekmeyi başarıp, çokça tüketilmesine neden olmuştur.

Duvaklı Pilav: Duvaklı pilav, Diyarbakır’da en çok tüketilen bir diğer yöresel lezzettir. Bu pilav, sadece kıyma ve badem kullanılarak yapılmasından dolayı, evde yapımı da gayet kolaydır. Ziyarete gelen insanlar genellikle ana yemek olarak duvaklı pilavı ve kaburga dolmasını yemeyi tercih ederler.

Meftune: Patlıcan veya kabakla birlikte isteğe göre tavuk eti ile süslendirilen bu yemek, Diyarbakır halkı tarafından en çok yenilen lezzetlerin başındadır.

Paluze Tatlısı: Paluze tatlısı, üzümlü pekmez ve üzerine ceviz dökülerek yapılan bir tatlıdır. Sizin de Diyarbakır’a yolunuz düşerse bu tatlının kesinlikle tadına bakmalısınız

Biletivo Yurtdışı Popüler Uçuşlar

Biletivo Yurtiçi Popüler Uçuşlar

Biletivo Popüler Uçuşlar