Uygun Uçak Bileti Ara, Ucuz Uçak Biletleri
Tek Yön Gidiş Dönüş
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi - Dönüş +
Gidiş Tarihi Dönüş Ekle+
Yolcu Detayları
1 Yolcu (1 Yetişkin, 0 Çocuk)
Yetişkin
- +
Çocuk (2-12 Yaş)
- +
Bebek (0-2 Yaş)
- +
UCUZ BİLET ARA
ANASAYFA Denizli Uçak Bileti

Denizli Uçak Bileti

Denizli Uçak Bileti

Denizli Uçak Bileti Genel Bakış

Ege Bölgesi’nde yer alan ve ünlü Pamukkale Travertenleri ile bilinen şehir Denizli, her yıl özellikle yaz aylarında dünyanın ve Türkiye’nin her yerinden turist çekiyor. Denizli’yi ziyaret etmek için birçok sebebiniz olabilir, ünlü kaplıca otellerinde sağlık bulmak, doğa güzelliği olan Pamukkale Travertenlerini ziyaret etmek ya da kısa zamanlı bir zaman yolculuğuna çıkmanızı sağlayacak olan Hierapolis Antik Kenti’ni ziyaret etmek istiyor olabilirsiniz.

 

En Uygun Fiyatlı Denizli Uçak Bileti Fiyatları Biletivo’da!

Seyahat nedeniniz ne olursa olsun en uygun fiyatlı Denizli uçak biletini Biletivo’da bulursunuz! Biletivo, sizin için en uygun uçak bileti fiyatlarını sunar. Denizli’yi keşfetmek için daha fazla zaman kaybetmeyin ve hemen biletinizi satın alın!

 

Biletivo İptal Garantisi (Çok Yakında!)

Uçuş tarihinizden 1 hafta öncesine kadar biletinizi iptal etme garantisi Biletivo’da! Seyahat planınızı değiştirmeniz mi gerekti? Biletivo sizin için en uygun fiyat seçeneklerinin yanısıra bilet iptal garantisi de sunar.

 

Denizli Çardak Havalimanı

Denizli’nin Çardak ilçesinde yer alan Denizli Çardak Havalimanı 1991 yılından bu yana hizmet vermektedir. Tek bir terminal binası bulunan havalimanı 2008 tarihinde yenilenmiştir ve modern bir tesise evrilmiştir.

 

Denizli Çardak Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Denizli Çardak Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için biraz fazla zaman harcamanız gerekiyor çünkü havalimanı şehir merkezine yakın bir bölgede konumlandırılmış durumda değil. Ancak ulaşım seçenekleri sayesinde harcayacağınız zaman 45 dakikayı aşmayacaktır. Denizli Çardak Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşabilmenizi sağlayacak ulaşım seçeneklerini aşağıda bulabilir, hangi seçeneğin size daha uygun olduğuna karar verebilirsiniz.

 

Taksi

Şehir merkezine hızlı bir biçimde konforlu şekilde ulaşmak istiyorsanız taksi size en uygun seçenek. Tek kişi olunduğunda toplu taşımaya oranla daha az tercih edilse de özellikle grup seyahatlerinde taksi en iyi seçenek olarak nitelendirilebilir. Denizli Çardak Havalimanı’nda 24 saat taksi bulabilirsiniz.

 

Otobüs

Denizli Çardak Havalimanı’nın ulaşım seçeneklerinden bir diğeri ise otobüs. Taksi yerine otobüsü de tercih edebilirsiniz, böylece daha ekonomik bir seçim yapmış olursunuz. Otobüslere Denizli Çardak Havalimanı’nda iniş yaptığınızda ulaşabilir, şehir merkezinin belli noktalarına gidebilirsiniz.

 

Araç Kiralama

Havalimanında bulunan araç kiralama şirketlerinden araç kiralayabilir, hem şehir merkezine ulaşım ihtiyacınızı hem de şehir içi ulaşım ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

 

Denizli’de Ziyaret Edilecek Yerler

Denizli’de yaz ya da kış ayları farketmeksizin ziyaret edebileceğiniz pek çok yer var! Sizin için Denizli’yi Denizli yapan, mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerleri sıraladık!

 

Pamukkale Travertenleri: Pamukkale Travertenleri herkes tarafından duyulmuştur, dünyaca üne sahip bu tarihi yerde şifalı kaplıcalar, muhteşem bir görüntü ve unutulmaz deneyimler sizi bekliyor. Pamukkale Travertenleri Denizli’nin Pamukkale ilçesinde yer alıyor, ayrıca Pamukkale ilçesi Denizli’nin en popüler ve en kalabalık ilçesidir. Pamukkale’yi özel kılan Pamukkale Travertenlerinin nasıl oluştuğuyla ilgili pek çok hikaye var ancak bilimsel açıklaması kimyasal reaksiyonlar sonucunda oluştuğu yönünde.

 

Travertenlerin tepe noktasına çıktığınız zaman sizi muhteşem bir görüntü karşılıyor; Hiearapolis Antik Kenti’nin görkemli kalıntıları.

 

Hiearapolis Antik Kenti: Tarihi M.Ö. II. Yüzyıla kadar dayanan Hiearapolis Antik Kenti UNESCO’nun Dünya Mirası Listesinde üst sıralarda yer alıyor. Bu antik kentin adını, Amazonlar kraliçesi Hieradan aldığı düşünülüyor. Hierapolis Antik Kenti’ni tüm gün gezebilirsiniz çünkü hala günümüze kadar taşınmış birçok tarihi yapısı ve bölümü var. İşte Hierapolis Antik Kenti’nde gezebileceğiniz yerler:

 

Agora

Kuzey Bizans Kapısı

Güney Bizans Kapısı

Gymnasium

Tritonlu Çeşme Binası

İon Sütun Başlıklı Ev

Latrina

Apollon Kutsal Alanı

Su Kanalları ve Nympheumlar

Plutonium

Surlar

Ortaçağ Selçuklu Kalesi Kalıntılar

Tiyatro

 

Eğer tarihi kentlere özel bir ilginiz varsa Hiearapolis Antik Kenti’nin sizi çok etkileyeceğinden emin olabilirsiniz!

 

Denizli’de Ne Yenir Ne İçilir?

Denizli Kebabı: Her yörenin kendisine özel meşhur bir yiyeceği vardır, Denizli’nin en meşhur yiyeceği ise Denizli kebabı, henüz yaşını doldurmamış kuzulardan yapılır. Tuğlalı fırında pişirilen bu kebap yediğiniz en güzel yiyecek olabilir!

 

Arabaşı: Kış mevsimlerinde yöre halkı tarafından sıkça tüketilen Arabaşı bir çorbadır, çorbayı diğer çorbalardan ayıran özellikleri tavşan etinden yapılıyor olması ve hamurla birlikte tüketilmesi.

 

Denizli’de Konaklama

Denizli turistik açıdan gelişmiş bir kent olduğundan dolayı ziyaretçilerine birçok konaklama seçeneği sunuyor. Ancak bu durum ilçelere göre değişiklik göstermekte. Turistik amaçlı bir gezi yapacaksanız rotanız Pamukkale olacaktır ve Pamukkale’de konaklayabileceğiniz oteller, pansiyonlar, kiralık evler ve termal tesisler bulunuyor.

 

 

Biletivo Yurtdışı Popüler Uçuşlar

Biletivo Yurtiçi Popüler Uçuşlar

Biletivo Popüler Uçuşlar