Uygun Uçak Bileti Ara, Ucuz Uçak Biletleri
Tek Yön Gidiş Dönüş
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi - Dönüş +
Gidiş Tarihi Dönüş Ekle+
Yolcu Detayları
1 Yolcu (1 Yetişkin, 0 Çocuk)
Yetişkin
- +
Çocuk (2-12 Yaş)
- +
Bebek (0-2 Yaş)
- +
UCUZ BİLET ARA
ANASAYFA Corona Virüs Hakkında Güncel Bilgiler , Uçak ile seyahat ederken Korona Virüsten nasıl korunulur?

Corona Virüs Hakkında Güncel Bilgiler , Uçak ile seyahat ederken Korona Virüsten nasıl korunulur?

Corona Virüs Hakkında Güncel Bilgiler , Uçak ile seyahat ederken Korona Virüsten nasıl korunulur?

Corona Virüs Hakkında Güncel Bilgiler , Uçak ile seyahat ederken Korona Virüsten nasıl korunulur? Genel Bakış

 

Corona Virüsü Seyahat Sektörünü Etkiledi mi?

 

Çin’in Wuhan kentinde ilk defa görülen ve sonrasında bütün dünyaya yayılan coronavirus; ülkemizde de etkilerini hissettirmeye başladı. İnsanların evden çıkmalarına engel olan ve bir bakıma izolasyon sürecini başlatan dönem sonrasında seyahat sektörünün etkilenip etkilenmeyeceği büyük merak konusu.

 

Dünya var olduğundan beri insanlık çeşitli bulaşıcı hastalıklar ile mücadele etmek zorunda kalmıştır. Kolera, domuz gribi, veba gibi salgınlar binlerce hatta milyonlarca insanın ölümüne neden olmuştur. Corona virüsü de bu salgın hastalıklardan birisidir. Corona virüs diğer salgın hastalıklara göre çok daha az ölüm tehlikesine sahiptir. Ancak söz konusu virüsün en kötü yönü çok hızlı bir şekilde bulaşmasıdır. İşte bu durum pek çok kişinin tedirgin olmasına neden olmaktadır. Corona virüsün Çin’den Avrupa’ya ve diğer ülkelere giden kişilerin birbirine bulaştırması ile bu denli yayıldığı herkesin bildiği bir gerçektir. Bu nedenle günümüzde ülkemizden corona virüsün en yoğun görüldüğü Çin, Güney Kore, İran, İtalya, Irak, Almanya, İspanya, Fransa, Norveç, Danimarka, Avusturya, Belçika, Hollanda, İsviçre, İngiltere, Suudi Arabistan, Mısır, İrlanda, Birlik Araplık gibi 20 ülkeye çıkış yasaktır. Bu ülkelerde bulunan vatandaşlarımız ise belirlenen süre doğrultusunda Türkiye’ye giriş izni verilmiştir. Ayrıca ülkeye gelen kişilerin ise 14 gün karantinada bulunması zorunlu hale getirilmiştir.

 

Yukarıda bahsedilen veriler doğrultusunda koronavirüsün en önemli etkisinin seyahat sektörüne olduğunu ifade edebiliriz. Her ne kadar koronavirüsün yoğun olduğu ülkelere giriş çıkış yasak olsa da farklı ülkelere hala uçuş seferleri düzenlenmektedir. Kişilerin söz konusu ülkelere giderken sen derece dikkatli olması gerekmektedir. Bu kapsamda sizlere yurt dışına seyahat ederken corona virüsten korunmak için neler yapmanız gerektiği ile ilgili detaylı bilgileri sizinle paylaşacağız. Şimdi gelin hep birlikte corona virüs ile ilgili detayları inceleyelim.

 

Covid 19 Virüsü Nasıl Bulaşır?

Corona virüs nedir, corona virüs belirtileri nelerdir ve corona virüs nasıl bulaşır gibi sorular corona virüs korkusunun gün yüzüne çıkması ile birlikte kişilerin sorduğu sorular arasında yer almaktadır. Corona virüsün çok yoğun ve hızlı bir şekilde bulaştığından bahsettik. Bu doğrultuda corona virüs hayvanların ve insanların birbirine temas etmesi ile hızlı bir şekilde yayılabilmektedir. Virüslü kişilerin birbiri ile temas etmesi virüsün yayılabilmesi için en iyi ortamı hazırlamaktadır. Bu doğrultuda sağlıklı bir insanın enfekte biri ile temas etmesi durumunda virüsün bulaşacağını ifade edebiliriz. Yani corona virüs kişilere göz, burun mukozası ve el sıkışması gibi temaslar ile de bulaşabilmektedir. Bunun yanı sıra virüs, enfekte kişinin dokunduğu eşyalara ve yerlere dokunarak da bulaşabilmektedir. Corona virüs genellikle dış ortamda dayanıklı olmayan virüsler olarak bilinmektedir. Ancak yeni tip corona virüs olarak adlandırılan Covid-19 virüsünün diğer corona virüslere göre çok daha kolay bir şekilde bulaştığı bilinmektedir. Yeni tip Corona virüs olan Covid-19’un bulaşıcılık süresi ve dış ortamda dayanma süresi ile ilgili net bir bilgi de yer almamaktadır. Tüm bu bilgiler ışığında

 

Corona Virüsten Korunma Yöntemleri

Corona virüsten korunma yöntemleri nelerdir sorusu corona virüsün yayılması ile birlikte pek kişinin sorduğu sorular arasında yer almaktadır. Corona virüsün henüz bir aşısının ya da tedavisinin bulunmadığı göz önüne alındığında çeşitli korunma yöntemlerinin insan sağlığı için ne denli önemli olduğunu kavrayabilmek mümkündür. Bu kapsamda Dünya Sağlık Örgütü’nün açıkladığı korunma yöntemleri bulunmaktadır. İşte coronavirus korunma yolları!

 

 • Virüs bulaşan kişilerle yakın temasta bulunmaktan kaçınmalısınız,

 

 • Virüs en çok eller yolu il bulaştığından ellerinizi sık sık yıkamalısınız. Ellerinizi yıkarken sabun ve su kullanarak 20 saniye boyunca iyice ovmalısınız. Sabun ve suyun bulunmadığı yerlerde antiseptikler kullanmaya özen göstermelisiniz,

 

 • Hayvanların virüsü bulaştırma konusunda risk yaratması nedeniyle hayvanlarla teması olabildiğince azaltmalısınız,

 

 • Virüs kapmış olma ihtimaline karşılık öksürük ve hapşırık esnasında ağzınızı mendille kapatmaya dikkat etmelisiniz,

 

 • Enfekte olan kişilerin dokunduğu yerlere dokunmamalısınız,

 

 • Hasta olduğunu düşündüğünüz kişilerle aynı ortamda bulunmamaya dikkat etmelisiniz.

 

Korona Virüsten Korunarak Uçak Seyahati

Corona virüs hayatımızı tüm yönleri ile etkilerken uçak seyahatlerinin de gittikçe sınırlandığını ve ülkelerin uçuşları yasakladığını duymaya devam ediyoruz. Seyahat etmek zorundaysanız ve virüs kapmak istemiyorsanız çok seyahatinizi nasıl gerçekleştireceğiniz konusunda endişeleriniz olabilir. Bu anlamda sizin için hazırladığımız corona virüsten korunarak uçak seyahati rehberi ile virüsten uzak bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

 

 • Uçak seyahati gerçekleştirecekseniz yüz maskesi, eldiven ve mümkünse koruyucu gözlük takarak uçağa binmeyi tercih etmelisiniz.

 

 • Seyahat boyunca diğer insanlarla yakın temasa girmemeli ve ellerinizi enfekte olmanıza neden olabilecek göz ve ağzınızdan uzak tutmalısınız.

 

 

 • Seyahat sırasında eldiven ve maskeyi çıkarmayarak kendinizi koruduktan sonra varacağınız yerde maske ve eldivenden kurtulmalısınız.

 

 • Bu materyalleri mümkünse konaklayacağınız bölümün dışındaki bir yere atmalısınız.

 

 

 • Uçak seyahati esnasında üzerinizdeki elbiseleri değiştirerek yıkamalı ve virüsün yayılmamasına çok dikkat etmelisiniz.

 

İnsanlık corona virüs nedeniyle çok zor durumlarda kalırken zorunlu uçak seyahatinizi böylelikle sağlıklı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Üstelik bu davranışınızla sadece kendinizi değil başkalarını da korumuş olursunuz. Biletivo olarak sizlerin sağlığını önemsiyor ve coronavirus konusunda uçak yolculuğu gibi konularda sizi bilgilendirmeyi bir görev sayıyoruz. Sağlıkla kalın!

Biletivo Yurtdışı Popüler Uçuşlar

Biletivo Yurtiçi Popüler Uçuşlar

Biletivo Popüler Uçuşlar