Uygun Uçak Bileti Ara, Ucuz Uçak Biletleri
Tek Yön Gidiş Dönüş
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi - Dönüş +
Gidiş Tarihi Dönüş Ekle+
Yolcu Detayları
1 Yolcu (1 Yetişkin, 0 Çocuk)
Yetişkin
- +
Çocuk (2-12 Yaş)
- +
Bebek (0-2 Yaş)
- +
UCUZ BİLET ARA
ANASAYFA Çanakkale Uçak Bileti

Çanakkale Uçak Bileti

Çanakkale Uçak Bileti

Çanakkale Uçak Bileti Genel Bakış

Çanakkale, Kuzeybatı Anadolu’da bulunan destanlara konu olmuş bir kenttir. 1. Dünya Savaşı’nın en kritik cephesidir, bu cephede Türk askerinin verdiği efsanevi savaş ve gösterdiği direniş sayesinde zafer kazanılmış, Çanakkale geçilememiştir. Çanakkale, tüm dünyaya şartlar ne kadar ağır olursa olsun vatan sevgisinin bir savaşı kazandırabileceğini kanıtlamıştır.

 

Çanakkale’de tarihe tanıklık edebileceğiniz pek çok yer var. Gezilebilecek başlıca yerler; Çanakkale Şehitliği, Truva Antik Kenti ve şarkılara konu olmuş Aynalı Çarşı.

 

Uygun Fiyatlı Uçak Bileti Fırsatları Biletivo’da!

Çanakkale’nin tarihi dokusunu keşfetmek, atalarınızın savaştığı topraklarda adım atmak, o atmosferi solumak istiyorsanız Çanakkale’ye en hızlı ulaşım seçeneği uçak! En uygun fiyatlı Çanakkale uçak biletini Biletivo’dan satın alabilirsiniz!

 

Biletivo İptal Garantisi (Çok Yakında!)

Uçuş tarihinizden 1 hafta öncesine kadar biletinizi iptal etme garantisi Biletivo’da! Seyahat planınızı değiştirmeniz mi gerekti? Biletivo sizin için en uygun fiyat seçeneklerinin yanısıra bilet iptal garantisi de sunar.

 

Çanakkale Havalimanı

1995 yılından bu yana hizmet veren Çanakkale Havalimanı, sivil ve askeri kategoridedir. Şehre yalnızca 5 km uzaklıkta olması nedeniyle şehir merkezine dakikalar içinde ulaşabilirsiniz.

 

Çanakkale Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım Seçenekleri

Çanakkale Havalimanı’nın şehre çok yakın bir konumdadır hatta ulaşım yürüyerek dahi sağlanabilir, tabii bavullarla birlikte yürümek pek iyi bir seçenek sayılmaz, Çanakkale Havalimanı’nın araçlı ulaşım seçeneklerini aşağıda bulabilirsiniz.

 

Taksi

Çanakkale Havalimanı’nın yolcu çıkışlarında hizmet veren taksiler sayesinde hangi saatte iniş yapmış olursanız olun şehir merkezine ya da gitmek istediğiniz noktaya dakikalar içinde konforlu bir biçimde ulaşabilirsiniz.

 

Otobüs

Çanakkale Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için bir diğer seçeneğiniz ise belediye otobüsleri. Belediye otobüsleri ile ekonomik bir yolculuk yapabilir, şehrin pek çok noktasına ulaşım sağlayabilirsiniz. Belediye otobüsleri karşılıklı hareket eder, şehir merkezinden havalimanına dönmek istediğinizde de yine belediye otobüslerini kullanabilirsiniz.

 

Araç Kiralama

Çanakkale Havalimanı içerisinde araç kiralama firmaları bulunmuyor ancak havalimanının çevresinde pek çok araç kiralama firması var. Eğer transfer işleminizi ve Çanakkale’deki seyahatlerinizi özel araçla yapmak isterseniz araç kiralama seçeneğini değerlendirmelisiniz.

 

Çanakkale’de Ziyaret Edilecek Yerler

Çanakkale’de ziyaret edilecek pek çok eşsiz yer var. Üstelik Çanakkale büyük bir şehir olmadığı için tüm bu yerleri birkaç günde gezebilirsiniz. Çanakkale’de ziyaret edilmesi gereken yerleri sizin için sıraladık, ilginizi çeken yerleri ziyaret etmek isterseniz uçak biletinizi Biletivo’dan hemen satın alabilirsiniz!

 

Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı: Yakın tarihle ilgileniyorsanız, Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı mutlaka görmeniz gereken bir yer. Bu milli park içinde 1. Dünya Savaşı’nda şehit düşmüş askerler için yapılmış 56 yerli anıt ve şehitlik, 35 yabancı mezar ve anıtları bulunuyor.

 

Troya Antik Kenti: Dünya çapında tanınan antik kentlerden birisi olan Troya Antik Kenti UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alıyor. Eğer tarihe ilginiz varsa dünyanın en eski antik kentlerinden birisi olan ve adına onlarca kitap yazılan, film çekilen Truva Savaşı’nın gerçekleştiği Troya’yı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

 

Gökçeada: Yaz insanıyım ve Çanakkale’yi yaz ayında tatil yapmak amacıyla ziyaret etmek istiyorum diyorsanız Türkiye’nin en büyük adası ünvanına sahip Gökçeada’da eşsiz bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Gökçeada’da denize girebileceğiniz muhteşem güzellikte koylar ve plajlar bulunuyor. Yalnızca deniz anlamında değil kültürel anlamda da Gökçeada ziyaret edilesi bir yer. Organik yiyecekler bulabileceğiniz binlerce köyü bulunuyor, bu köylerin turistik olanlarında konaklama şansı dahi bulabilir, doğayla ve yerli halkla iç içe bir tatil yapabilirsiniz!

 

Çanakkale’de Ne Yenir Ne İçilir?

Ezine Peyniri: Türkiye’nin belki de en ünlü peyniri olan Ezine peyniri, Çanakkale’nin Ezine ilçesinde üretiliyor. Çanakkale’ye kadar gittiyseniz mutlaka Ezine peynirinin tadına bakmalı, dönüş yolculuğunda muhafaza edebileceğiniz kadar götürmelisiniz! Ezine peynirini diğer peynirlerden özel kılan pek çok özelliği var ancak bunlardan en önemlisi yalnızca Ezine bölgesinde otlatılan hayvanların sütünden üretiliyor olması. Bu özel lezzeti mutlaka tatmalısınız.

 

Lüfer Pilavı: Bir deniz şehri olan Çanakkale’de balıkçılık oldukça yaygındır ve bu yörede tutulan balıkların lezzeti inanılmazdır, öyle ki sadece balık yemek için dahi Çanakkale’ye gidilebilir! Lüfer pilavı da Çanakkale’nin en meşhur yöresel yemeklerinden birisi, pilavla lüferin arasındaki eşsiz uyuma bayılacaksınız!

 

Çanakkale’de Konaklama

Çanakkale’de konaklama seçeneklerinin sayısı ilçelere göre değişiyor ancak şehir merkezinde konaklayabileceğiniz otel ve pansiyon seçenekleri oldukça geniş. Şehir merkezi dışında Gökçeada gibi turistik açıdan zengin ilçelerde de pek çok konaklama seçeneği mevcut.

 

 

 

 

Biletivo Yurtdışı Popüler Uçuşlar

Biletivo Yurtiçi Popüler Uçuşlar

Biletivo Popüler Uçuşlar