Uygun Uçak Bileti Ara, Ucuz Uçak Biletleri
Tek Yön Gidiş Dönüş
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi - Dönüş +
Gidiş Tarihi Dönüş Ekle+
Yolcu Detayları
1 Yolcu (1 Yetişkin, 0 Çocuk)
Yetişkin
- +
Çocuk (2-12 Yaş)
- +
Bebek (0-2 Yaş)
- +
UCUZ BİLET ARA
ANASAYFA Bursa Uçak Bileti

Bursa Uçak Bileti

Bursa Uçak Bileti

Bursa Uçak Bileti Genel Bakış

Türkiye’nin en fazla nüfuslu şehirlerinden biri olan Bursa, gelişmiş ekonomisinin yanı sıra tarihsel zenginlikleriyle de turistlerin gözde şehirlerinden biridir. Bursa, Osmanlı Devleti’nin ilk başkenti olduğu için tarihi eserlerin birçoğu Osmanlı’nın ilk zamanlarından kalmadır. 2016 itibariyle Dünya Yaşanılabilir Şehirler sıralamasında Türkiye’nin en yaşanılabilir şehri olarak görülmektedir.

Bursa’ya gitmek istiyorsanız Biletivo size en ucuz bileti seçenekleri sunar!

Biletivo İptal Garantisi (Çok Yakında!)

Uçuş tarihinizden 1 hafta öncesine kadar biletinizi iptal etme garantisi Biletivo’da! Seyahat planınızı değiştirmeniz mi gerekti? Biletivo sizin için en uygun fiyat seçeneklerinin yanısıra bilet iptal garantisi de sunar.

Bursa Havalimanı Ulaşım Seçenekleri

Bursa, gelişmiş bir ekonomiye sahip olmasının yanında gelişmiş bir ulaşım ağına da sahiptir. Havalimanından istediğiniz bir yere yolculuk yapmak oldukça kolay bir şekilde sağlanır. Kullanabileceğiniz ulaşım seçenekleri ise şunlardır:

Taksi

Kalabalık bir şehir olmasından dolayı her zaman hareketli bir atmosfere sahip olan Bursa’da en çok kullanılan ulaşım yöntemi taksidir. Günün herhangi bir saatinde ulaşımınızı sağlamak için taksi bulabilmeniz mümkündür. Hiç vakit kaybetmeden yolculuk etmek istiyorsanız taksi sizin için en kolay ve en konforlu seçenek olacaktır.

Toplu Taşıma

Havalimanından ulaşımınızı en ucuz şekilde sağlayabileceğiniz bir diğer seçenek ise halk otobüsüdür. Günün belirli zamanlarında havalimanından şehir merkezine otobüs vasıtasıyla yolculuk yapabilmek mümkündür. Geniş bir ağa sahip olması nedeniyle şehir içerisinde de ulaşımınızı rahatlıkla sağlayabilirsiniz.

Kiralık Araçlar

Havalimanında yer alan şirketler sayesinde yolculuğunuzdan sonra ya da önceden rezervasyon yaptırarak kendiniz için araba kiralayabilirsiniz.

Metro

Bursaray adı verilen metro sistemi ile merkezi olan her yere yolculuk edebilme imkanına sahip olabiliyorsunuz. Trafiğe takılma endişesi olmadan, hızlı bir şekilde istediğiniz yere ulaşabilirsiniz.

Teleferik

Uludağ’a gitmek istediğinizde teleferiği kullanarak hem zaman kaybı yaşamadan hem de manzaranın keyfini çıkararak yolculuk etmiş olursunuz.

Bursa’da Şehir Hayatı

Bursa, gelişmiş bir ekonomiye sahip olması nedeniyle birçok ihtiyacınızı kolayca giderebilirsiniz. İhtiyaçların dışında keyifli zaman geçirmek isterseniz de sizin için oldukça fazla seçenekler mevcuttur.

Konaklama

Bursa’da çok sayıda pansiyon ve otel bulunduğu için konaklama konusunda bir problem yaşamak neredeyse imkansız. Deniz kenarından dağ eteklerine kadar istediğiniz her yerde konaklama şansı bulabilirsiniz. İsterseniz de insanların arasına karışabileceğiniz bir yerde de kalabilirsiniz. Özellikle şehir merkezinde konaklamak dilediğiniz her şeye kısa bir süre içerisinde ulaşmak için büyük bir ayrıcalık olacaktır.

Yeme-İçme

Eski tarihlerden bugünlere kadar birçok farklı tatta yöresel yemekler ortaya sunulmuştur. Özellikle et yemeklerine ilgi duyan insanlar için büyük zenginliklere sahip bir yöremizdir.

Bursa’da en çok tüketilen ve bilinen yemeklerden birisi İskender kebaptır. Sadece Bursa’da değil, ülkemizin her yerinde de sevilerek yenilen bir yöresel lezzetimizdir. Dönerin dışında yanındaki malzemelerin birbirini tamamlamasıyla da bir lezzet şöleni yaşayabilirsiniz.

En çok bilinen bir diğer yöresel tat ise İnegöl köftedir. Bu lezzeti karşı konulamaz yapan özelliği; içinde hem kuzu eti hem de dana eti kullanılarak yapılmasıdır. Bursa’ya uğradığınız da tatmadan geçmemeniz gereken bir lezzet.

Ana yemeklerin dışında Bursa, birçok yöresel tatlıya da sahiptir. Bunların arasından en çok tanınanı Kemalpaşa tatlısıdır. Hem ağır bir tatlı olmadığı için hem de kolay bir tarife sahip olduğundan dolayı ülkemizde de oldukça fazla tüketilen bir tatlıdır. Bir diğer tatlısı ise kestane şekeridir. Sadece şerbet ve kestane ile yapılan bu tatlı Bursa’da rağbet görmeye devam ediyor.

Gezilecek Yerler

Bursa, tarihi dönemlerin içerisinde yer aldığı için birçok eski yapıtı da bu tarihi ile birlikte günümüze getirmeyi başarmıştır. Bursa’yı gezmek istediğinizde siz de anlayacaksınız ki birkaç gün sizin için yeterli olmayacak. Görülmeye değer tarihi yapıtları, doğa güzellikleriyle adeta şehrin büyüsüne kapılıyorsunuz.

Ulu Camii: Görkemli yapıtların başında gelen Ulu Camii, yüzyıllar boyunca zarar görmesine rağmen onarılmaların ardından hala ilk zamanki ihtişamını korumaya devam ediyor.

Uludağ: Turistler tarafından da çokça tercih edilen bir yer olan Uludağ, kış tatili için en uygun yerleşim yerlerinin başındadır. İster kayak yapabilir ister kar motoru ile Uludağ’ı keşfe çıkıp bunun gibi güzel vakit geçirmenizi sağlayacak birçok aktiviteyi de deneyebilirsiniz.

Biletivo Yurtdışı Popüler Uçuşlar

Biletivo Yurtiçi Popüler Uçuşlar

Biletivo Popüler Uçuşlar