Uygun Uçak Bileti Ara, Ucuz Uçak Biletleri
Tek Yön Gidiş Dönüş
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi - Dönüş +
Gidiş Tarihi Dönüş Ekle+
Yolcu Detayları
1 Yolcu (1 Yetişkin, 0 Çocuk)
Yetişkin
- +
Çocuk (2-12 Yaş)
- +
Bebek (0-2 Yaş)
- +
UCUZ BİLET ARA
ANASAYFA Bilet İptal/İade

Bilet İptal/İade

Bilet İptal/İade Genel Bakış

İptal / İade

1. İçhat uçuşlarında yapılacak iptal/iade:

 • Web sitemiz aracılığı ile düzenlenmiş olan sadece iç hat uçuşlarını içeren elektronik biletlerin iptal ve iade talepleri ilk uçuşunuzun tarifeli kalkış saatine kadar web sitemiz aracılığı ile yapılabilmektedir.
 • İçhat Promosyon sınıflı (U/W/P) biletlerimiz;İçhat promosyon sınıf ücretlerinde uçuş öncesi ve uçuş sonrasında iptal ve iade ile rezervasyon ve parkur değişikliği yapılamaz.
 • İlk uçuştan sonra iptal ve iade işlemleri web sitemiz aracılığı ile yapılamaz.
 • Sözkonusu biletlerin iptal/iade işlemleri için, lütfen ödeme için kullandığınız Kredi Kartı, fotoğraflı kimlik belgesi (pasaport, nüfus cüzdanı veya ehliyet) ve Seyahat Planınızla birlikte seyehatinizin başladığı ülkede bulunan bir Biletivo.com Satış Ofisine  başvurunuz.
 • İptal işlemleri için Çağrı Merkezi’i (0850 255 0159) arayıp iptal/iade işlemleri için gerekli olan adımları ,PNR code ve soyisminizi, ileterek ilgili kişi tarafından rezervasyonunuzu iptal edebilirsiniz.
 • İçhat promosyon sınıf ücretleri hariç diğer ücretlerde rezervasyon, uçuş kalkış saatine on iki saatten az bir zaman kala iptal edildiği takdirde bilet bedelinin %30 'u ceza olarak tahsil edilir. Uçuştan sonra bilet iadesi yapılamaz.

2. Dışhat uçuşlarında yapılacak iptal/iade:

 • Web sitemiz aracılığı ile düzenlenmiş olan dışhat uçuşlarını içeren biletlerin iade işlemleri  Biletivo.com Satış Ofisleri'nden ve Çağrı Merkezi’inden yapılacak olup, satın alınan biletlerde iade ve iptal ceza bedeli, bilet ücret kurallarına bağlı olarak bilet bedelinin %100 'ne kadar çıkabilmektedir. Satış ofislerinden yapılacak olan bilet iade işlemleri sadece biletin düzenlendiği ülkede gerçekleşebilir.
 • Web sitemiz aracılığı ile düzenlenmiş olan dış hat uçuşlarını içeren elektronik biletlerin iptal, iade ve değişiklik talepleri için, lütfen ödeme için kullandığınız Kredi Kartı, fotoğraflı kimlik belgesi (pasaport, nüfus cüzdanı veya ehliyet) ve Seyahat Planınızla birlikte seyehatinizin başladığı ülkede bulunan bir Biletivo.com Satış Ofisine başvurunuz.

3: İptal/İade ile ilgili önemli hususlar:

 • İnternet üzerinden yapılan ödemelerde, iadesi mümkün olan biletlerin, iade işlemleri sadece bilet satın alma işlemlerinde kullanılan kredi kartına yapılır.
 • Ödemede kullanılan kredi kartının son kullanma tarihinin geçmiş olması ya da iptal edilmiş olması durumunda;
 • Eğer kart sahibi aynı bankaya ait başka bir kart kullanıyorsa kart sahibinin hesabına iade yapılır.
 • Eğer kart sahibi banka ile çalışmayı bırakmış ise, bankadan almış olduğu resmi yazı ile satış ofislerimize başvurabilir.
 • Biletleme Servis Ücreti iade edilmeyecek olup, iade işlemlerinde ayrıca Servis Ücreti bedeli alınmayacaktır.
 • Biletleme ve Ödeme işlemini İnternet bankacılığı aracılığıyla yapmış olduğunuz biletlerin iptal ve iade işlemleri için Türkiye'de bulunan Biletivo.com Satış Ofislerine başvurunuz. Bilet iptal, iade ve değişiklik işlemleri sadece Biletivo.com Satış Ofisleri'nden yapılacak olup, satın alınan biletlerde iade ve iptal/ceza bedeli, bilet ücret kuralları doğrultusunda yapılacaktır.
 • Web sitemiz aracılığıyla yapılan iptal işlemlerinde yolcuya Biletivo.com tarafından onay e-postası gönderilmektedir.
 • İç hat biletlerinde: Rezervasyon, uçuş kalkış saatine on iki saatten az bir zaman kala iptal edildiği takdirde bilet bedelinin %30 'u ceza olarak tahsil edilir. Uçuştan sonra bilet iadesi yapılamaz. “İade edilemez” kuralı olan biletlerin ücreti iadeye alınmaz. Bilet düzenlenirken tahsil edilen iade edilebilr vergilerin iadesi gerçekleştirilir.
 • Dış hat biletlerinde:Web sitemiz aracılığıyla yapılan biletlerin iptali şuan için web sitemizden yapılamamaktadır. İptal iade ve değişiklik işlemleri için Biletivo.com satış ofisimize başvurmanız gerekmektedir.Bilet ücret kuralında belirtilen iptal/iade cezası tahsil edilir. “İade edilemez” kuralı olan biletler iadeye alınmaz.
 • Talep etmiş olduğunuz iptal/iade işlemi, rezervasyon kaydındaki tüm yolcuların biletleri için gerçekleşecektir

Türk Hava Yolları İptal ve İade Koşulları aşağıdaki gibidir ; 

İptal etmek istediğiniz biletiniz için Türk Hava Yolları’nın web sayfası üzerinden işlem yapabilirisiniz. Rezervasyonlarım bölümünden PNR ve Ad Soyad bilgilerinizi girerek iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İadelerde ise biletleme servis ücretleri dahil değildir. Ayrıca Ekonomi ve Business Class dışında iade yapılmamaktadır.
Detaylar için http://www.turkishairlines.com/tr-tr/seyahat-bilgileri/mevzuat-ve-yasal-bilgiler/kural-ve-kosullar-web-mobil/iptal-iade

Anaolujet İptal ve İade Koşulları aşağıdaki gibidir ; 

Tarifeli uçuşlara 12 saatten fazla zaman varsa 60 TL ceza düşerek iptal ve iade yapılabilirsiniz. Biletleme servis bedeli iade şartlarını sağlamadığı için bu kapsamda değerlendirilmez. En az 12 saatlik bir süre kaldıysa iptal ya da iade yapılamaz.
Detaylar için https://www.anadolujet.com/tr/kurallar/ucret-notlari

Pegasus İptal ve İade Koşulları aşağıdaki gibidir ; 

İptal ve iade işlemeri için Pegasus Hava Yolları’nın web sitesinden bilet işlemleri bölümünü kullanabilirsiniz. Genel kuralları ve iptal iade şartlarını görmek için aşapıdaki linke tıklayınız.
https://www.flypgs.com/faydali-bilgiler/diger-bilgiler/sikca-sorulan-sorular#f-3

Biletivo Yurtdışı Popüler Uçuşlar

Biletivo Yurtiçi Popüler Uçuşlar

Biletivo Popüler Uçuşlar