Uygun Uçak Bileti Ara, Ucuz Uçak Biletleri
Tek Yön Gidiş Dönüş
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi - Dönüş +
Gidiş Tarihi Dönüş Ekle+
Yolcu Detayları
1 Yolcu (1 Yetişkin, 0 Çocuk)
Yetişkin
- +
Çocuk (2-12 Yaş)
- +
Bebek (0-2 Yaş)
- +
UCUZ BİLET ARA
ANASAYFA Beyrut Uçak Bileti

Beyrut Uçak Bileti

Beyrut Uçak Bileti

Beyrut Uçak Bileti Genel Bakış

Dünyanın en eski şehirlerinden birisi olan Beyrut, binlerce yıl boyunca medeniyetlerin hakimiyeti altında kalmıştır. Ekonomisinin gelişimiyle birlikte kültürel aktivitelere daha fazla bütçe ayrılmıştır ve bu aktiviteler sayesinde yılın her döneminde turist akımına uğramaktadır. Sahip olduğu pek çok tarihi ve günümüzde inşa edilen modern yapıtlarıyla birlikte ziyaretçilerinin dikkatini çekmeyi başarmıştır.

Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havalimanı

Lübnan’ın en büyük havalimanı olan Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havalimanı, yıl içerisinde Avrupa’dan ziyaretçi akınına uğrayan havalimanlarından biridir. Şehir merkezine sadece 9 kilometre uzaklıkta olması nedeniyle ulaşım konusunda herhangi bir sorun yaşanmayacağından emin olabilirsiniz.

Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havalimanı’ndan Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Havalimanından şehir merkezine yolculuk edinmek istenildiğinde zaman kaybetmeden ulaşım sağlanabilir. Beyrut’ta yerel olarak kullanılan para birimi Türk Lirası’na göre oldukça düşük seviyede seyretmektedir. Bu yüzden yolculuk edeceğiniz zaman sorun olarak düşünebileceğiniz en son şey fiyatlardır. Şehir merkezi havalimanına sadece 9 kilometre uzaklıkta olması nedeniyle yolculuğunuzu kısa süre içerisinde gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

Taksi

Havalimanından direkt olarak ulaşımınızı gerçekleştirmek, varmak istediğiniz yere en kısa sürede ulaşmanızı sağlayabilirsiniz. Özellikle şehir merkezinin dışında bir yere yolculuk etmek istiyorsanız en iyi seçeneklerden biri olacaktır. Havalimanının yakınında her saat içerisinde taksi bularak yolculuğunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Toplu Taşıma

Belirli süreler aralığında hizmet vermekte olan otobüsler vasıtasıyla şehir merkezine yapacağınız yolculuklarda tercih edebilirsiniz. Ulaşımınızı uygun bir fiyata gerçekleştirmek istiyorsanız, otobüsleri kullanmak zaman sıkıntınız olmadığı sürece en iyi tercih olacaktır.

Şehir merkezine geçiş yaptığınızda başka yerlere yolculuk gerçekleştirmek için birçok aktarma seçeneği mevcuttur. Bu seçeneklerle birlikte belirli yerlere otobüsler sayesinde ulaşabilirsiniz. Özellikle turistlerin gezmek istedikleri pek çok yere otobüs hatları vardır.

Araç Kiralama

Yolculuğunuzu kendi başınıza ve kendi belirlediğiniz rota üzerinden gerçekleştirmek istiyorsanız, cebinize her türden uygun araçları kiralayabilirsiniz. Böylelikle yolculuğunuzu yapmak istediğiniz her yere ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Beyrut’ta Konaklama Seçenekleri

Beyrut’ta konaklamak için her türlü seçeneğe sahip olabilirsiniz. Yıldızlı otellerden pansiyonlara kadar birçok seçenek mevcuttur. Bu seçeneklerin arasından istediğinizi seçebilir ve dilediğiniz zamanda konaklamanızı gerçekleştirme şansı yakalayabilirsiniz. Gece hayatı oldukça haraketli olan Beyrut’ta, ister şehir merkezine yakın bir konumda konaklayarak bu gece hayatının tadını çıkarabilirsiniz isterseniz de kalabalıktan uzak bir şekilde kafanızı dinleyebileceğiniz bir tatil geçirebilirsiniz. Sadece özellikle yaz aylarında planlanan tatillerde konaklama yerleri için önceden rezervasyon yaptırmak hem fiyat bakımından hem de yer bulma konusunda yaşanabilecek sorunların da önüne geçilmiş olunur.

Beyrut’ta Gezilmesi Gereken Yerler

En eski kentlerden biri olması sebebiyle tarihi yapıtlar açısından pek çok zenginliğe sahiptir. Böyle bir zenginliğe sahip olmasıyla birlikte turistlerin de oldukça dikkatini çekmeyi başarabilmiştir.

Beyrut Ulusal Müzesi: Lübnan’da gerçekleştirilen arkeolojik kazılar sonucunda ortaya çıkan tarihi kalıntıların sergilendiği Beyrut Ulusal Müzesi’nde bine aşkın eser sergilenmektedir. 1942 yılından bu yana toplanan eserleriyle birlikte kapılarını ziyaretçilerine açmıştır.

El Ömer Camii: Tarihi Roma İmparatorluğu’na kadar dayanan bu cami, önceden kilise olarak kullanılıp ardından camiye dönüştürüldüğü için değişik bir mimariye sahiptir. Yıllar içerisinde savaş nedeniyle zarar görmesine karşın tarihi dokusu değiştirilmeden sağlıklı bir şekilde restorasyonu sağlanmış ve konuklarını yeniden ağırlamaya başlamıştır.

Jeitta Mağarası: Tarihi yapıtların yanı sıra Beyrut’un en büyüleyici doğa güzelliklerinden biri olan Jeitta Mağarası, farklı bir görünüşe sahip olması sebebiyle turistlerin dikkatini çekebilmiştir. Çoğu insan tarafından da Dünya’nın 8. Harikası olarak görülmektedir. Hiçbir şekilde değişikliğe uğratılmadan yürüyüş yolları kurulmuştur ve bununla birlikte insanların mağarayı ziyaret edebilmesi sağlanılmıştır.

Beyrut’a Ait Yöresel Yemekler

Kibbe Lebeniye: Beyrut’un en gözde lezzetlerinden biri olan Kibbe Lebeniye, Türk mutfağında benzerlikler göstermektedir. Pirinç ve yoğurtla birlikte hazırlanan çorbaya içli köfteler katılarak hazırlanan bu yöresel lezzet, özellikle başlangıç yemeği olarak oldukça sık tüketilmektedir.

Etli Humus: Ana malzemesi olarak nohut kullanılarak yapılan humusu bilmeyen yoktur. Beyrut mutfağı bunu daha farklı bir hale getirerek etli olarak servis edilmektedir. Sunuluş şekli bakımından da önceden hiç tatmayan insanları kendine çekebilmiştir.

Mamul Kurabiyesi: Hazırlanış bakımından kurabiye ile fazla farklılık göstermeksizin içerisinde farklı tatlar bulunmaktadır. Gül suyu ve portakal çiçeği ile birlikte antep fıstığı da harç olarak kullanılmaktadır. Farklı tatların bir araya gelerek oluşturduğu tatlı bir lezzettir Mamul Kurabiyesi.

 

Biletivo Yurtdışı Popüler Uçuşlar

Biletivo Yurtiçi Popüler Uçuşlar

Biletivo Popüler Uçuşlar