İstanbul-Berlin Uçak Bileti Ara

Uygun Uçak Bileti Ara, Ucuz Uçak Biletleri
Tek Yön Gidiş Dönüş
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi - Dönüş +
Gidiş Tarihi Dönüş Ekle+
Yolcu Detayları
1 Yolcu (1 Yetişkin, 0 Çocuk)
Yetişkin
- +
Çocuk (2-12 Yaş)
- +
Bebek (0-2 Yaş)
- +
UCUZ BİLET ARA
ANASAYFA BERLİN UÇAK BİLETİ

En Ucuz BERLİN UÇAK BİLETİ Uçak Biletleri

BERLİN UÇAK BİLETİ Genel Bakış

Berlin Şehir Rehberi

Berlin, tarihi dokusu ve birbirinden eşsiz sokakları ile Avrupa’nın en güzide şehirlerinden bir tanesidir. Almanya’nın başkenti olan Berlin, yıl içerisinde milyonlarca turiste de ev sahipliği yapmaktadır. Berlin’in günümüzde ki nüfus 3.7 milyon civarındadır. Ancak önemli tatil günlerinde bu nüfusun 2 katına çıktığı bilinmektedir. Dünyanın hemen her yerinden Berlin ve Almanya’ya seyahate giden kişiler Berlin’de gezilecek yerler, Berlin uçak bileti fiyatları, Berlin uçak bileti fırsatları, Berlin uçuş şirketleri, Berlin’de kalınacak yerler gibi konularda detaylı araştırmalar içerisine girmektedir. Biz de Biletivo olarak Berlin ile ilgili sorulan tüm bu sorulara cevap vermek için Berlin Şehir Rehberi’ni hazırladık. Şimdi gelin hep birlikte Berlin Şehir Rehberini inceleyelim ve Berlin’de gezilecek yerler, Berlin uçak bileti fiyatları, Berlin uçak bileti fırsatları, Berlin uçuş şirketleri, Berlin’de kalınacak yerler gibi konuları inceleyelim.

 

Berlin Hakkında

Yukarıda da bahsedildiği gibi Berlin, Almanya’nın başkenti olmanın yanı sıra en gelişmiş şehirlerinden bir tanesidir. Almanya’nın kuzeydoğusunda yer alan kent, dünyanın da en gelişmiş ve önemli şehirleri arasında yer almaktadır. Hem Almanya’nın hem de Avrupa’nın politik ve kültürel şehirlerinden biri olan Berlin, Almanya’nın geçirdiği çeşitli savaşlardan sonra başkent olarak ilan edilmiş ve o tarihten itibaren de ülkenin başkenti olarak varlığını devam ettirmektedir. Bunun yanı sıra Berlin çok kültürlü ve hareketli bir sosyal hayata da sahiptir. Bu nedenle hem tarihe hem de eğlenceye meraklı olan turistler Berlin’e yoğun bir şekilde ilgi göstermektedir. Almanya, ülke genelinde şehir planlamacılığı ilkelerine uygun bir şekilde hareket etmektedir. Berlin’de Almanya’nın planlamacılığının en güzel örneklerinden bir tanesidir. Bunun yanı sıra Berlin’de ulaşım da oldukça rahattır.

 

Berlin’de Gezilecek Yerler

Berlin tarihi açıdan son derece gelişmiş bir şehirdir. Bu doğrultuda Berlin’de gezilecek pek çok yerin varlığından söz edebilmek mümkündür. Berlin’de gezilecek yerleri aşağıdaki gibi açıklayabiliriz.

 

Brandenburg Kapısı

Berlin’de gezilecek yerlerin başında Brandenburg Kapısı yer almaktadır. Orijinal ismi Brandeburger Tor olan kapı, Berlin’in en önemli sembollerinden bir tanesidir. Bu nedenle söz konusu yapıtın Berlin’in en çok ilgi çeken yeri olduğundan da bahsedebilmek mümkündür. Siz de Berlin geziniz sırasında Brandenburg Kapısı’nı ziyaret edebilirsiniz.

 

Alman Parlamento Binası

Alman Parlamento Binası, Brandenburg Kapısı’nın yakınında yer almaktadır. Cam kubbesinin bulunması ise Alman Parlamento Binası’nın turistlerin ilgisini çekmesinin sağlamaktadır. 1882 yılında düzenlenen bir yarışma sonrasında Alman Parlamento Binası mimar Paul Wallot tarafından tasarlanmış ve hazırlanmıştır.

 

Alexanderplatz

Alexanderplatz, Berlin’in tarihi bir merkezidir. Son derece önemli bir yer olan Alexanderplatz, Mitte’nin merkez noktasında yer almaktadır. Almanya’nın en büyük meydanı olarak bilinen Alexanderplatz, Berlin Katedrali ve Spree Nehri’nin de yakınlarında yer almaktadır.

 

Müzeler Adası

Müzeler Adası, 5 müzeden oluşmaktadır. Hem Almanya hem de Berlin tarihini yansıtan bu müzeler Spree Nehri üzerinde yer almaktadır. Müzelerin yapımında ise 1930 yılında başlanmış ve yapımı 1980 yılında sona ermiştir.

 

Charlottenburg Sarayı

Berlin, Almanya’nın dışında Branderburg Dükalığı ve Prusya Devleti’nde başkentli yapmıştır. Bu doğrultuda şehir pek çok savaş görmüş ve bu savaşlardan da büyük hasarlar almıştır. Şehirde ki pek çok saray ise yok olmuştur. Ancak Charlottenburg Sarayı günümüze kadar ulaşmayı başarabilen saraylar arasında yer almaktadır. Bu doğrultuda saray, Berlin’in simgelerinde birisi haline gelmiştir. Siz de Berlin seyahatiniz sırasında Charlottenburg Sarayı’nı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

 

Berlin Katedrali

Berlin Katedrali, Berlin’in en görkemli sembolleri arasında yer almaktadır. 1700’lü yıllarda barok stili ile tasarlanmış olan katedral, pek çok onarım görmüştür. Özellikle II.Dünya Savaşı’nda büyük bir hasar gören katedral son olarak 1981 yılında restore edilmiştir.

 

Doğu Yakası Galerisi

Herkesin bildiği üzere Berlin Duvarı, Berlin’in doğu ve batı olmak üzere ikiye ayırmıştır. 1990 yılında Berlin Duvarı’nın yıkılması ile birlikte Almanlar, Berlin Duvarı’nın yaptıklarını unutmamak adına bir kısmının yıkılmaması için karar almıştır. Spree Nehri boyunca 1.3 kilometre kalıntısı bulunan duvar günümüzde bir açık hava galerisi olarak işlev görmektedir. Dünyanın pek çok yerinden ressamın yaptığı 105 resmi içeren galeri, Berlin’in uluslararası özgürlük anıtı olarak bilinmektedir.

 

Yukarıda bahsedilen Berlin’de gezilecek yerlerin yanı sıra aşağıdaki yerleri de ziyaret edebilmeniz mümkündür.

 

 • Checkpoint Charlie
 • Holocaust Anıtı
 • Postdamer Meydanı
 • Kreuzberg
 • Tiergarten
 • Gendarmenmartk Meydanı
 • Unter den Linden
 • DDR Müzesi
 • Filarmonik Konser Salonu
 • Alman Tarihi Müzesi
 • Berlin Olimpik Stadyum
 • Kaise Wilhelm Anıt Kilisesi

 

Berlin’e Ne Zaman Gidilir?

Berlin’in hava şartları Türkiye’nin hava şartlarına göre çok daha zorlayıcıdır. Berlin, bir Kuzey Avrupa şehri olduğu için yaz aylarında bile soğuk bir hava ile karşılaşabilmeniz mümkündür. Okyanusal iklimin ve karasal iklimin etkilerinin görüldüğü şehri özellikle kış aylarında görmek istiyorsanız sıfır derecenin altına inen hava koşullarını göz önüne almalısınız. Bu nedenle Berlin’e gitmek için en iyi ayların Temmuz ve Ağustos ayları olduğundan bahsedebilmek mümkündür. Özellikle Temmuz ayı şehrin en sıcak olduğu aydır. Siz de Berlin tatilinizi Temmuz ve Ağustos aylarına planlayabilirsiniz.

 

Berlin’e Nasıl Gidilir?

Berlin’e havayolu ile ulaşım sağlayabilmek mümkündür. İstanbul, Ankara, Antalya ve İzmir gibi şehirlerden direkt olarak uçuş imkanı bulurken diğer şehirlerden ise aktarmalı bir şekilde Berlin’e ulaşım sağlayabilirsiniz. Berlin ve İstanbul arasında haftanın her günü uçuş seferi düzenlenmektedir. Uçuş süresi ise 2 saat 55 dakikadır.

 

Berlin’de Nerede Kalınır?

Berlin, Almanya’nın en önemli destinasyonlarından biri ve başkenti olduğu için otel konusunda da oldukça gelişmiştir. Şehir de otel, pansiyon ve hostel gibi konaklama seçenekleri bulunmaktadır. 12 ilçeden oluşan Berlin’de konaklama için en fazla tercih edilen yer Mitte bölgesidir. Bunun yanı sıra Berlin’in Charlottenburg-Wilmersdorf, Kreuzberg ve Neukölln gibi bölgelerinde de konaklayabilirsiniz.

 

Berlin Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Berlin’e en uygun uçak biletlerini satın almak ve bu şekilde şehre seyahat etmek herkesin istediği bir şeydir. Eğer siz de Berlin’e en ucuz uçak biletleri seyahat etmek istiyorsanız öncelikle uçak bileti fiyatlarını düzenli bir şekilde kontrol etmelisiniz.  Çünkü pek çok havayolu şirketi ve Biletivo yıl içerisinde birbirinden farklı uçak bileti fırsatları düzenlemektedir.  Bu doğrultuda siz de Almanya ve Berlin tatilinizi en uygun uçuş fiyatları ile gerçekleştirebilirsiniz. Biletivo’nun uçuş arama butonundan kendiniz için en uygun tarihleri ve havaalanlarını seçerek uçak bileti fırsatlarını yakalayabilir ve erken uçuş rezervasyonu yaptırabilirsiniz.

 

BERLİN UÇAK BİLETİ İlgili İçerikler