Uygun Uçak Bileti Ara, Ucuz Uçak Biletleri
Tek Yön Gidiş Dönüş
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi - Dönüş +
Gidiş Tarihi Dönüş Ekle+
Yolcu Detayları
1 Yolcu (1 Yetişkin, 0 Çocuk)
Yetişkin
- +
Çocuk (2-12 Yaş)
- +
Bebek (0-2 Yaş)
- +
UCUZ BİLET ARA
ANASAYFA Belgrad Uçak Bileti

Belgrad Uçak Bileti

Belgrad Uçak Bileti

Belgrad Uçak Bileti Genel Bakış

Sırbistan’ın en kalabalık şehri olan Belgrad, günün her saatinde ayrı bir havaya sahiptir, gece gündüz fark etmeksizin canlı bir dokusu vardır. Yontma taş devrinden bu yana insanların yaşamını sürdürdüğü tarihi bir kenttir. Pek çok markayı barındırmasıyla birlikte ekonomisi de bu yönde gelişmiştir. Yıl içinde onlarca festival düzenlenmektedir. Ziyarete gelen turistler için yapılabilecek oldukça fazla seçenek bulunmaktadır.

Belgrad Nikola Tesla Havalimanı

Neredeyse her ülkeye pek çok havayolu firmasıyla birlikte uçuşlar sağlamaktadır. Yıllık olarak en çok ziyaretçi ağırlayan havalimanlarından biridir. Havalimanından şehir merkezi sadece 18 km uzaklıkta olduğu için ulaşım, oldukça kolay bir şekilde gerçekleşir. Uçuş bekleme sırasında vakit geçirebileceğiniz birçok seçenek de mevcuttur.

Belgrad Nikola Tesla Havalimanı’ndan Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Her açıdan gelişmiş bir kent olmasının yanında geniş bir ulaşım ağına da sahiptir. Bu geniş ulaşım ağı sayesinde havalimanından aktarma yaparken birçok seçenek mevcuttur. Bunların yanı sıra, şehirdeki bölgeler birbirine oldukça yakın olduğu için istenilen her yere yürüyerek gidebilme şansına da sahipsinizdir. Böylelikle yolculuğunuzu istediğiniz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Taksi

Vakit kaybı yaşamamak için taksi en iyi tercih olacaktır. Hem istediğiniz zaman havalimanının önünde taksileri bulabilirsiniz hem de dilediğiniz her yere kısa bir süre içerisinde ulaşabilirsiniz. Taksi yolculuğunun ücreti ise bizim paramıza göre oldukça uygundur bir fiyattadır.  Böylelikle taksi ile yolculuk ederken para konusunda sıkıntı yaşamayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Toplu Taşıma

Sizi şehir merkezine ulaştırabilecek minibüs ve otobüsler mevcuttur. İkisi de belirli süre aralığında kalkar ve kalkış süreleri birbiriyle çakışmadığı için aralarından tercih yapmak daha kolay hale gelir. Ancak şehir merkezine yapılacak olan yolculuklarda minibüs otobüse göre, durak sayılarının az olması nedeniyle, daha kısa sürede ulaştırır.

Shuttle Araçlar

Belirli bir havayoluna bağlı olan shuttle araçlar, her saat başı havalimanından yolculuğa çıkarak şehir merkezine ulaşır. Bu araçlar servis görevi görürler ve gün içerisinde uzun saatler hizmet vermektedir.

Belgrad’da Konaklama Seçenekleri

Belgrad, yıl içerisinde oldukça fazla ziyaretçiye kapılarını açtığından dolayı konaklama konusunda sıkıntı yaşamak neredeyse imkansızdır. Otellerden apart dairelere kadar her türlü seçeneğe sahip olmasının yanında her cebe uygun bir konaklama tesisi bulabilmek de mümkündür. Özellikle apart dairelerin sayısı çok fazladır ve bu sebeple uygun bir fiyata konaklama yeri bulmak oldukça kolaydır. Şehir merkezine yakın ya da uzak olarak tatil geçirmek isterseniz de birçok seçenekler mevcuttur.

Belgrad’da Gezilmesi Gereken Yerler

Belgrad, doğa güzellikleriyle ve tarihi dokusuyla oldukça dikkat çeken bir kenttir. Her insanın zevkine göre uygun bir gezi yapabilmek mümkündür. Gezilmesi gereken yerlerden birkaçı şunlardır:

Kalemegdan Kalesi ve Parkı: Belgrad’da en çok ziyaret edilen yerlerden biri olan Kalemegdan Kalesi, şehrin önemli simgelerinden birisidir. Kalenin üzerinden Belgrad’ın manzarasının keyfini çıkarabilir, parkta bir yürüyüşe çıkarak doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Sırbistan Ulusal Müzesi: Pek çok önemli sanatçıların eserlerini barındıran bu müzede yaklaşık olarak 400 binden fazla esere rastlayabilirsiniz. Birçok Sırp sanatçıların yanı sıra dünyaca tanınan ressamlar ve yazarların da eserlerini görebilmeniz mümkündür. Bunların yanı sıra orta çağdan kalma heykeller de mevcuttur. Bu müzeyi günün çoğu saati gezip görebilme şansına sahipsinizdir.

Nikola Tesla Müzesi: Bu müzeyi ziyaret ederek Nikola Tesla’nın pek çok icadını görebilir ve rehberler aracılığıyla bu konular hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Bunun yanında Nikola Tesla’nın kişisel eşyaları da sergilenip icatlarını da yakında görebilme hakkına sahip olabilirsiniz.

Belgrad’a Ait Lezzetler

Özellikle et yemekleriyle öne çıkan Belgrad’da üç öğün yiyebileceğiniz ve doyma konusunda sıkıntı yaşamayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Karadordeva Snicla: Belgrad’ın en sevilen yemeklerinden birisi olan Karadordeva Snicla, tarihe sahip bir lezzettir. Dana ya da domuz etinin içerisine kaymak doldurularak ve rulo şeklinde hazırlanmaktadır. Lezzetiyle kendisine çekmesinin yanında şekliyle de dikkatlerini üzerine toplamaktadır.

Pljeskavica: Görünüşü bakımından hamburger köftesine benzeye Pljeskavica, oldukça çok tüketilen bir et yemeğidir. Yanında klasik olarak kaymak ve patatesle birlikte tüketilmektedir. Namı o kadar çok yayılmıştır ki birçok Avrupa ülkesinin restoranlarında da boy göstermektedir.

Riblji Paprikas: Bir deniz şehri olan Belgrad’da balık yemeği olmazsa olmaz. Birçok akarsu balığının birlikte kullanımıyla ve domates sosuyla hazırlanmasının yanında özel biberler ile de süslenerek servise sunulmaktadır.

 

Biletivo Yurtdışı Popüler Uçuşlar

Biletivo Yurtiçi Popüler Uçuşlar

Biletivo Popüler Uçuşlar