Uygun Uçak Bileti Ara, Ucuz Uçak Biletleri
Tek Yön Gidiş Dönüş
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi - Dönüş +
Gidiş Tarihi Dönüş Ekle+
Yolcu Detayları
1 Yolcu (1 Yetişkin, 0 Çocuk)
Yetişkin
- +
Çocuk (2-12 Yaş)
- +
Bebek (0-2 Yaş)
- +
UCUZ BİLET ARA
ANASAYFA Balıkesir Uçak Bileti

Balıkesir Uçak Bileti

Balıkesir Uçak Bileti

Balıkesir Uçak Bileti Genel Bakış

Balıkesir, yaklaşık 9000 yıl önce insanlar tarafından yerleşim yeri olarak kullanılmaya başlanmış, birçok eski medeniyetlerin de içerisinde yer almıştır. İki denize de (Marmara ve Ege) kıyısı bulunan Balıkesir, bu nedenle yaz mevsimlerinde turistlerin dikkatini çekebilmiştir ve sahip olduğu tarihi zenginliklerden dolayı da her türden zevke sahip olan insanların dikkatini çekmeyi başarıyor. Nüfusunun ortalama bir sayıya sahip olması nedeniyle ulaşım ve konaklama gibi konular hakkında sorun yaşamayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Balıkesir’i rotanıza eklediyseniz Balıkesir için en ucuz uçak biletlerini Biletivo’dan satın alabilirsiniz!

Biletivo İptal Garantisi

Uçuş tarihinizden 1 hafta öncesine kadar biletinizi iptal etme garantisi Biletivo’da! Seyahat planınızı değiştirmeniz mi gerekti? Biletivo sizin için en uygun fiyat seçeneklerinin yanısıra bilet iptal garantisi de sunar.

Balıkesir Havalimanı’ndan Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Balıkesir, sürekli hareket içeren bir şehir olduğu için ulaşım konusunda birçok opsiyona sahiptir. Bu opsiyonları ise istediğiniz zaman, çoğu yerde kullanma imkanına erişebilirsiniz. Özellikle havalimanından bir yere yolculuk etmek istediğinizde hiçbir problem olmayacağından emin olabilirsiniz. Balıkesir içerisinde kullanabileceğiniz ulaşım yolları şunlardır:

Taksi

Taksi ile istediğiniz her yere gidebilme şansına sahip oluyorsunuz. Havalimanının çıkışında gece gündüz fark etmeksizin sizi bekleyen taksiler sayesinde zaman konusunda endişeniz olmadan yolculuk edebilirsiniz. Merkezi olmayan yerlere gitmeyi, hem zamandan kazanmak hem de konforlu bir yolculuk yapmayı istiyorsanız taksi sizin için en iyi seçenek olacaktır.

Kiralık Araçlar

Havalimanından sağlayabileceğiniz imkanlardan birisi de kiralık araçlardır. Kiralık araçlar ile şehir içerisinde istediğiniz yere gidebilirsiniz. İsterseniz de havalimanına ulaşmadan önce de rezervasyon yaptırabilir ve böylelikle hiçbir sorunla karşılaşmamış olursunuz.

Kiralayabileceğiniz araçlardan biri de bisiklettir. Her ne kadar havalimanında bisiklet kiralama seçeneği olmasa da şehir içlerinden kiralayabileceğiniz bisikletler sayesinde trafiğe takılmadan ve bir yandan da spor yaparak merkezi veya merkez dışındaki yerlere kolayca ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Bunların dışında ise deniz ulaşımında da araç kiralayabilirsiniz. Kiralayacağınız tekneler sayesinde, bir yandan denizin tadını çıkarırken diğer yandan deniz kenarlarına sağlayacağınız yolculukları daha kısa ve kolay bir şekilde halletmiş olursunuz.

Toplu Taşıma

Havalimanından direkt olarak toplu taşıma imkanı olmamasına karşın ilçe içlerinde toplu taşıma ile yolculuk etme olanağına sahip olabilirsiniz. İlçeler arasında yolculuk etmek isterseniz toplu taşıma araçlarıyla bu ulaşımı en ucuz şekilde sağlayabilirsiniz. Fakat bazı toplu taşımalar günün her saatinde ulaşım sağlayamadığı için önceden tarife saatleri ile ilgili bilgi edinmelisiniz.

Balıkesir’de Şehir Hayatı

Balıkesir, çok yüksek nüfusa sahip olmaması nedeniyle günlük hayatta çoğu ihtiyaç kolayca giderilebiliyor. Günün herhangi bir zamanında hiçbir sorun yaşamadan ihtiyaçlarınızı kolayca karşılayabilirsiniz.

 

Konaklama

Tatil için Balıkesir’e gittiğinizde en son dert edeceğiniz şeylerden biridir konaklama. Özellikle turistik açıdan gelişmiş bir şehir olmasından dolayı yaz mevsiminde turist akınına uğrar. Bu yüzden de tatil amaçlı yapılacak olan konaklama yerleri epey bir fazladır. Kalacağınız yer hakkında şüpheniz var ise otel, pansiyon, kiralık evler gibi birçok seçenek arasından kendinizi en rahat hissedeceğiniz şekilde kararınızı verebilirsiniz.

Turistlerin en çok tercih ettiği konaklama yerlerinden birisi kaplıca otelleridir. Burası normal bir oteldir ancak tek farkı havuzlarının ve banyoda akan suların kaplıca suları olması. Ağrıları olan insanlar buradaki suları kullanarak tedavi olabiliyorlar.

Doğa ile iç içe olmak istediğiniz bir tatil geçirmek istiyorsanız kamp alanlarından çadır ya da karavan kiralayarak konaklamanızı da böylelikle doğayla iç içe yapmış olursunuz.

Yeme-İçme

Balıkesir, iki bölgede (Marmara ve Ege) yer almasından dolayı yöresel yemekler bakımından oldukça zengin bir mutfağa sahiptir. Bu yüzden de her insanın kendi damak tadına göre yemek bulabilmesi gayet kolaydır.

En çok bilinen yöresel yemeklerinden biri olan Bigadiç güveci, Balıkesir’e gelen çoğu insanın da gözdesi haline gelmiştir. Diğer bilinen yemeklerinden biri olan ayvalık tostu ise Balıkesir yöresinden çıkmıştır. Yemeklerin yanı sıra, höşmerim tatlısı da Balıkesir’e ait yöresel tatlılarımızdan biridir.

Gezilecek Yerler

Balıkesir’in tarihi eski medeniyetlere kadar dayandığından dolayı, özellikle tarihe ilgi duyan insanlar için görülmeye değer zenginlikler barındırıyor.

Kaz Dağları: Birçok ağaç türünü içinde barındıran ormanlarının yanı sıra şelaleleriyle de bize tertemiz bir hava ve görsel olarak bir şölen sunuyor.

Antandros Antik Kenti: Balıkesir’deki en eski yapıtlardan biri olan Antandros Antik Kenti, milattan önce 1200’lü yıllara kadar uzanır ve içinde Roma dönemine ait birçok arkeolojik buluntular da barındırır.

Zağnos Paşa Camii ve Külliyesi: Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılan bu caminin içerisinde hamam ve türbe de bulunmaktadır. Turistlerin ise en çok görmek istedikleri yerlerden bridir.

Biletivo Yurtdışı Popüler Uçuşlar

Biletivo Yurtiçi Popüler Uçuşlar

Biletivo Popüler Uçuşlar