Uygun Uçak Bileti Ara, Ucuz Uçak Biletleri
Tek Yön Gidiş Dönüş
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi - Dönüş +
Gidiş Tarihi Dönüş Ekle+
Yolcu Detayları
1 Yolcu (1 Yetişkin, 0 Çocuk)
Yetişkin
- +
Çocuk (2-12 Yaş)
- +
Bebek (0-2 Yaş)
- +
UCUZ BİLET ARA
ANASAYFA Bakü Uçak Bileti

Bakü Uçak Bileti

Bakü Uçak Bileti

Bakü Uçak Bileti Genel Bakış

Azerbaycan’ın başkenti konumu halinde bulunan Bakü, ayrıca ülkenin en kalabalık şehridir de. Bulunduğu yerleşkenin petrol bakımından zengin olması ve işlenebilmesi ekonomi bakımından oldukça gelişmiş bir şehirdir. Bunun yanında pek çok kültürel aktiviteler mevcuttur ve bu aktiviteleri günün her saatinde gerçekleştirebilme şansına sahipsinizdir. Yüzyıllar boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmasından dolayı tarihi kalıntılara rastlayabilmek mümkündür. Bunlarla birlikte doğa güzellikleriyle de turistlerin dikkatini çekmeyi başarabilmiştir.

Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı

40 seneye yakın bir süredir hizmet vermek de olan Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı, büyüleyici bir tasarıma sahip olması nedeniyle yolcularını havalimanına iner inmez dikkat çekici bir şekilde karşılamaktadır. Verdiği hizmetlerle ve mimarisi sebebiyle birçok kez ödül sahibi olmayı da başarmıştır. Yıl içerisinde 5 milyona aşkın yolcuyu ağırlama şansına sahip olmuştur. Şehir merkezine 25 kilometre uzaklıkta olmasıyla birlikte ulaşım, oldukça kolay bir şekilde sağlanabilmektedir.

Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı’ndan Ulaşım Seçenekleri

Taksi

Havalimanından istenilen yere ulaşmak için en çok kullanılan araçlardan birisidir taksi. Havalimanının önünde her saat içerisinde mevcut olan taksiler vasıtasıyla istediğiniz yere ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Dilediğiniz yere en kısa sürede varmak için taksileri tercih edebilirsiniz.

Toplu Taşıma

Belirli saatlerde seferleri bulunan otobüsler sayesinde havalimanından şehir merkezine ve birçok yere yolculuğunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Diğer ulaşım seçeneklerine nazaran en ucuz ulaşım yoludur. Trafik sorununa nadiren rastlanılması sebebiyle zaman konusunda sıkıntıya girmeden ulaşımınızı konforlu bir şekilde sonlandırabilirsiniz.

Şehir içerisinde de geniş bir toplu taşıma ağı bulunmaktadır. Bu nedenle birçok yere toplu taşıma araçlarıyla yolculuk edebilirsiniz. Otobüsler ve minibüslerin sefer saatleri hakkında bilgi alarak yolculuğunuza devam edebilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanındaki araç kiralama şirketleri ile iletişime geçerek yolculuğunuzu kendi belirlediğini rota ile sürdürebilirsiniz. Her cebe uygun bir şekilde her türlü aracı kiralayabilirsiniz. Yakıt fiyatlarının pahalı olmaması nedeniyle para konusunda önemli bir sorun yaşamayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Metro

Havalimanından direkt olarak yolculuk edebileceğiniz metro hattı bulunmamaktadır ancak havalimanı ile metro arasında çok uzun bir mesafe yoktur. Bu yüzden kısa bir süre içerisinde metroya aktarma yaparak, belirli duraklara yolculuk edebilirsiniz. Metro seçeneği ise hız ve maliyet konusunda cep dostu seçeneklerden birisidir.

Bakü’de Konaklama Nasıl Gerçekleştirilebilir?

Bakü, gelişmiş bir şehir olması nedeniyle konaklama konusunda herhangi bir sorunun yaşanması neredeyse imkansız gibidir. İster şehir merkezine yakın bir şekilde, dilediğiniz her şeye yürüme mesafesinde olan bir yerde konaklayabilirsiniz; isterseniz de merkeze yakın olmayan, gürültüye uzak yerlerde kafa dinlemek amacıyla konaklamanızı gerçekleştirebilirsiniz. Doğayla iç içe tatil geçirebileceğiniz kamp seçenekleri de mevcuttur, bunun yanı sıra Hazar Denizi’nin kenarında bile konaklama yapabileceğiniz yerler bulabilirsiniz. Yıldızlı oteller, pansiyon ve günlük evler gibi seçenekler arasından dilediğinizi seçebilirsiniz.

Bakü’de Gezilmesi Gereken Yerler

Pek çok medeniyete ev sahipliği yapmasından dolayı Bakü, tarihi bakımdan gezilebilecek imkanlar sunmaktadır. Tarihi kalıntıların yanı sıra doğa güzelliklerine sahip olmasıyla birlikte Bakü’de, her zevke hitap eden bir gezi yapabilmek mümkündür.

Şirvanşahlar Sarayı: En eski tarihi yapıtlardan birisi olan Şirvanşahlar Sarayı, görkemli bir mimariye sahip olması nedeniyle turistlerin uğrak noktası haline gelmiştir. 1964 yılından bu yana müze olarak hizmet vermeye başlamış ve kapılarını ziyaretçilerine açmıştır. Yüzlerce yıl boyunca hiçbir restorasyona bile gerek duyulmadan, eski halini hala koruyabilmektedir.

Haydar Aliyev Kültür Merkezi: Bakü’nün simgesi haline gelen Haydar Aliyev Kültür Merkezi, değişik bir görünüme sahip olup insanların dikkatini çekmeyi başarabilmiştir. İçerisinde Azerbaycan kültürünü ve tarihini barındırmasının yanı sıra dünya miraslarına da yer ayırmıştır.

Türk Şehitliği: Azerbaycan’ın bağımsızlık savaşı verdiği yıllarda Osmanlı’dan askeri destek alarak savaşı kazanmayı başarmışlardır ve bu savaşta bine aşkın Türk şehit olmuştur. Bu sebeple savaşta şehit düşen Türkler için şehitlik yapılarak dostluğun bir nişanesi haline gelmiştir.

Bakü’ye Özgü Yöresel Yemekler

Zengin tarihinin etki ettiği alanlardan birisidir yöresel yemekleri de. Eski medeniyetlerden kalan birçok yöresel lezzeti ulusuna katmıştır. Ülkemizle de çoğu konuda olduğu gibi yöresel yemek konusunda da benzerliklere sahiptir.

Dovğa: Sofrada olmazsa olmaz çorbalardan birisi olan Dovğa’nın yapımında yoğurt ve belirli yeşillikler kullanılmaktadır. Lezzetini tadanlar tarafından oldukça beğenilmesinin yanında sıcak ve soğuk olarak her mevsim tüketilebilen bir çorba haline gelmiştir.

Düşbere: Yapılışı bakımından mantıya benzeyen Düşbere, hamur içerisine kuzu eti doldurularak hazırlanmaktadır ve yanında özel olarak yapılan sarımsak sosuyla servis edilmektedir. Servis edilişi bakımından da mutfağımızda çokça benzerlikler göstermektedir.

Piti: Bir güveç yemeği olan Piti’nin yapımında kuzu eti, nohut, patates ve birçok baharat kullanılmaktadır. Bu lezzetin yapılışı oldukça zahmet ve zaman gerektiren bir iştir, bu kadar uğraşa binaen lezzeti de uğraşısına değecek düzeydedir.

Biletivo Yurtdışı Popüler Uçuşlar

Biletivo Yurtiçi Popüler Uçuşlar

Biletivo Popüler Uçuşlar