Uygun Uçak Bileti Ara, Ucuz Uçak Biletleri
Tek Yön Gidiş Dönüş
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi - Dönüş +
Gidiş Tarihi Dönüş Ekle+
Yolcu Detayları
1 Yolcu (1 Yetişkin, 0 Çocuk)
Yetişkin
- +
Çocuk (2-12 Yaş)
- +
Bebek (0-2 Yaş)
- +
UCUZ BİLET ARA
ANASAYFA Ucuz Asiana Airlines Uçak Bileti

Ucuz Asiana Airlines Uçak Bileti

Ucuz Asiana Airlines Uçak Bileti

Ucuz Asiana Airlines Uçak Bileti Genel Bakış

 

Asiana Airlines Hakkında

Dünyanın en büyük havayolu şirketleri arasında yer alan Asiana Airlines ile uçak bileti satın alarak enfes bir yolculuğa çıkmanın tam zamanı!

 

1988 yılında güney Kore’nin başkenti Seul’de kurulan ve 30 yılı aşkın süredir milyonlarca yolcuya seyahat etme olanağı sağlayan Asiana Airlines; Gimpo ve Incheon Uluslararası Havalimanları’nda merkezleri bulunan bu havayolu şirketi dünyanın en önemli havayolu şirketlerinin bir parçası olduğu Star Alliance organizasyonuna üyedir. Bu yönü ile dünyanın farklı coğrafyalarında THY vb. uluslararası havayolu şirketleri ile ortak uçuşlar gerçekleştiren Asiana Airlines pek çok lokasyona sefer düzenler.

 

Güney Kore’nin en önemli havayolu şirketleri arasında yer alan firma; 30’a yakın ülkede 100’ü aşkın destinasyona uçuşlar gerçekleştirmesi sayesinde adını duyurmayı başarmıştır. Yolcu ve kargo taşımacılığında elde ettiği başarılarla adından söz ettirmeyi başaran Asiana Airlines; farklı uçak tipleri ile seferler düzenler. Filosu çok geniş olmasa da kendi sınıfındaki uçuş şirketleri arasında oldukça başarılı bir konumdadır.

 

Asiana Airlines Check-in İşlemleri

Dünyanın en önemli havayolu şirketlerinden bir tanesi olması sebebi ile Asiana Havayolları’nın check-in işlemlerinde oldukça çeşitli seçenekler sunduğunu ifade etmek gerekir. Online check-in, auto check-in ve kiosk check-in olmak üzere farklı şekillerde gerçekleştirilebilmektedir.

 

Online check-in işlemleri uçağa binerken daha kolay bir süreç yaşamanızı ve sıra beklemeden uçağa yönelmenizi sağlayan oldukça faydalı bir sistemdir. Bu anlamda online check-in mutlaka tercih edilmelidir. İç hat uçuşlarında uçuşa 24 saat kala açılan bu sistem 30 dakika kala kapanır. Uluslararası uçuşlarda ise süre 48 saat ve 1 saat olarak düzenlenir.

 

Auto check-in başvurmanız durumunda check-in işlemlerinizin otomatikman yapılmasını sağlayan bir sistemdir. Tıpkı online sistemdeki gibi uçağa biniş işlemlerinizi kolaylaştırmaktadır.

 

Kiosk check-in işlemleri; check-in yapmakta gecikmiş yolcular için harika bir fırsattır. İç hat uçuşlarında uçuşa 20 dakika kala check-in olanağı sağlayan bu hizmet uluslararası uçuşlarda uçuşa 1 saat kalana kadar açıktır.

 

Bagaj Hakkı ve Ücretler

Asiana Airlines uçak bileti satın aldıysanız ve uçuşa kısa bir süre kala bahajınızı hazırlamaya başladıysanız muhtemelen en çok merak edeceğiniz konular arasında size tanınan bagaj hakkı yer alacaktır. Asiana Havayolları’nda yolculara sunulan bagaj haklarında uçuş sınıfı etkili olsa da temel ayrım ABD uçuşları için yapılmıştır. Bu anlamda kurallar şu şekildedir.

Kabul edilmiş bagajlar için boyutlar toplamı asla 158 cm limitini geçemez. Bunun yanı sıra Business sınıfı yolcular için hem ABD hem ABD dışı uçuşlarda 2 adet ve her biri 32 kg ağırlığında bagaja izin verilir. Economy sınıfında ABD uçuşlarında 2 adet ve her birinin ağırlığı 23 kg olan bagajlar kabul edilirken ABD dışı uçuşlarda kabul edilen bagaj adeti 1 olacaktır.

 

Kabin bagajı konusunda rota ayırımından ziyade uçuş sınıfı ayrımı yapılır. Bu noktada Economy sınıfı yolculara 10 kg ağırlığında 1 adet çanta hakkı tanınırken Business sınıfı yolcular için 2 çantaya izin verilir.

 

Koltuk Seçimi

Asiana Airlines uçak bileti satın aldıysanız ve seyahat boyunca daha konforlu dakikalar yaşamak istiyorsanız koltuk seçiminizi ücreti mukabilinde yapmanız gerekecektir. Burada farklı koltuk tipleri bulunduğundan ücretler ve koltuk tipleri ile ilgili detaylı bilgiye Asiana Airlines’ın kendi sayfasında ulaşmanız doğru olacaktır. Koltuk seçimi ile alakalı bilinmesi gereken en önemli detay seçimin havalimanına ulaşmadan yapılması gerekliliğidir.

 

Asiana Airlines Diz Mesafesi

Havayolu şirketinin filosunda bulunan farklı uçak tiplerinden dolayı genel bir diz mesafesinden bahsetmek doğru olmayacaktır. Üstelik satın aldığınız uçak biletinin sınıfına göre diz mesafesinde de değişkenlikler ortaya çıkabileceğini vurgulamak gerekir. Yine de klasik koltuklar için diz mesafesinin oldukça tatmin edici olduğunu söylemek mümkündür.

 

Asiana Airlines Yiyecek ve İçecek İkramı

Güney Kore’nin ve dünyanın en önemli havayolu şirketleri arasında yer alan Asiana Airlines; uçak içerisinde hem alkollü hem de alkolsüz içecek ikramının yanı sıra dünya mutfağından lezzetleri yolcuları ile buluşturur. Uçak içerisindeki ikramların ücrete tabi olduğu bu havayolu şirketinde beslenme alışkanlıklarınıza uygun yiyecekler bulmanız mümkündür. Üstelik havayolu şirketi ile iletişim kurarak beslenme konusundaki hassasiyetlerinizi bildirmeniz durumunda size özel menü hazırlanabilmekte ve keyifli bir yolculuğa kapı aralanmaktadır.

 

19/04/2020 Tarihinde Güncellenmiştir

Biletivo Yurtdışı Popüler Uçuşlar

Biletivo Yurtiçi Popüler Uçuşlar

Biletivo Popüler Uçuşlar