Uygun Uçak Bileti Ara, Ucuz Uçak Biletleri
Tek Yön Gidiş Dönüş
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi - Dönüş +
Gidiş Tarihi Dönüş Ekle+
Yolcu Detayları
1 Yolcu (1 Yetişkin, 0 Çocuk)
Yetişkin
- +
Çocuk (2-12 Yaş)
- +
Bebek (0-2 Yaş)
- +
UCUZ BİLET ARA
ANASAYFA Ankara Uçak Bileti

Ankara Uçak Bileti

Ankara Uçak Bileti

Ankara Uçak Bileti Genel Bakış

Anadolu’nun incilerinden biri olan Ankara’nın tarihi çok eskilere dayanır. Tarihte pek çok medeniyetin başkentliğini yapan Ankara, günümüzde de güzel ülkemizin başkentidir. Ankara üzerinde pek çok medeniyet kurulmuş ve yaşamlarını sürdürmüşlerdir. Bu nedenle pek çok medeniyete ait kalıntılar bulunmaktadır. Ankara toprakları üzerinde birçok imparator hüküm sürmüştür. Ancak Ankara’nın en parlak dönemi Alâaddin Keykubat zamanıdır. Ankara ziyaretlerinde görülmesi gereken bir hayli yer vardır. Ankara’nın geniş tarih yelpazesi ile başka bir şehre planladığınız rotanızı Ankara’ya çevirebilirsiniz.

Yolunuz Ankara’ya düştüğünde Ankara’nın tarihi mekanlarını, müzelerini ve en önemlisi Anıtkabir’i mutlaka ziyaret etmelisiniz. Tarih ile modern yaşamı bir arada görmeyi sevenlerdenseniz Ankara’ya yaptığınız ziyaretten bir hayli memnun kalırsınız. Ankara’yı ziyaret etmenin en kolay yolu uçak ile seyahat etmektir. Uçak ile seyahatlerinizde en uygun Ankara uçak bileti Biletivo’da.

Biletivo İptal Garantisi (Çok Yakında!)

Uçuş tarihinizden 1 hafta öncesine kadar biletinizi iptal etme garantisi Biletivo’da! Seyahat planınızı değiştirmeniz mi gerekti? Biletivo sizin için en uygun fiyat seçeneklerinin yanısıra bilet iptal garantisi de sunar.

Ankara Havalimanından Şehir Merkezine Nasıl Ulaşırsınız?

Ankara’yı yurtiçinden ve yurtdışından ziyaret etmek isteyenlerin daha kolay ulaşabilmesi adına 1955 yılında yapılan Ankara Esenboğa Havalimanı, hizmete açıldığı tarihte yeterli hizmet kalitesinde olmadığından dolayı 2006 yılında tadilata girerek daha modern ve kapsamlı bir hal alıyor. Ankara Esenboğa Havalimanı geniş bir alanı kapsamaktadır. Esenboğa Havalimanı büyük bir alanda yer almasından dolayı uçuş saatinizi beklerken vakit geçirebileceğiniz pek çok seçenek bulunur. Esenboğa Havalimanının şehir merkezine uzaklığı yirmi sekiz kilometredir. Bu nedenle şehir merkezine gitmek için mutlaka bir ulaşım aracı gerekir. Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezine yarım saat gibi bir sürede ulaşmanız mümkündür. Şehir merkezine gitmek için Havaş Otobüsleri, Belediye Otobüsleri, Taksi ve Araç Kiralama opsiyonu bulunmaktadır.

Ankara Esenboğa Havalimanı Ulaşım Seçenekleri

Esenboğa Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için Taksi, Araç Kiralama, Belediye Otobüsleri ve Havaş Otobüsleri bulunmaktadır. Opsiyonlardan herhangi biri ile şehir merkezine yarım saat gibi bir sürede varabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Esenboğa Havalimanının iç hatlar ve dış hatlar bölümünde yolcu bekleyen belediye otobüsleri yer alır. Belediye Otobüsleri ile yolcular istedikleri noktaya rahatça ulaşabilir. Belediye otobüslerinin belirli güzergahları vardır. Dilerseniz internet üzerinden Esenboğa Havalimanı belediye otobüslerinin güzergahlarını kontrol edebilir, dilerseniz bizzat sorabilirsiniz. Belediye otobüslerinin yolcu kapasitesi fazla olduğundan eşyalarınız fazla ise eşyalarınızı yerleştirmekte biraz zorlanabilirsiniz.

Havaş Otobüsleri

Esenboğa Havalimanı’na inen her uçuş seferleri için Havaş otobüsleri bulunmaktadır. Havaş Otobüsleri hayli fazladır bu nedenle otobüs bulamama gibi bir sorun yaşamazsınız. Her saatte rahatça Havaş Otobüsü bulabilirsiniz. Havaş otobüslerinin güzergahları da bellidir ve her noktada yolcu indirmez. Yolcu indirmek ve yolcu almak için belli noktalar vardır. Esenboğa Havalimanı’ndan başlar ve Özal Bulvarı, Çevreyolu, İstanbul Yolu, Anadolu Bulvarı, Sakıp Sabancı Bulvarı, AŞTİ güzergahlarında yolcu indirir.

Araç Kiralama

Esenboğa Havalimanı’nın iç hatlar kısmında on, dış hatlar kısmında ise beş adet araç kiralama ofisi bulunmaktadır. Araç kiralamak için birçok seçenek bulunur dilediğiniz firma ile anlaşıp kolaylıkla araç kiralayabilirsiniz. Gece uçuşu yapıyor ve geç saatte Esenboğa Havalimanı’na indiyseniz araç kiralama seçeneğinden aynı oranda faydalanabilirsiniz. Saatin geç olması bir dezavantaj oluşturmaz. Esenboğa Havalimanı araç kiraladığınızda yalnızca Ankara’da kalacağınız süre için kiralamazsınız. Kiraladığınız aracın teslim süresini anlaştığınız firma ile belirleyerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Taksi

Esenboğa Havalimanı’nın ulaşım seçeneklerinden biri de taksidir. Esenboğa Havalimanında rahatlıkla taksi bulabilirsiniz. Aynı zamanda taksiler gece vaktinde dahi hizmet vermeye devam ederler böylece şehir merkezine ulaşmak için taksi bulmakta zorlanmazsınız. Taksiyle trafik yoğunluğu az olduğunda rahat bir şekilde, yarım saat gibi bir sürede şehir merkezine varabilirsiniz. Taksi için bir tek dezavantaj bulunmaktadır. Esenboğa Havalimanı’nın şehir merkezine olan uzaklığı yirmi sekiz km olması nedeniyle fiyat açısından pek uygun olmayabilir.

Ankara’da Gezilecek Tarihi Mekanlar 

Ankara pek çok medeniyeti konuk etmiş sayılı yerler arasındadır. Ankara’nın tarihini anlamak için yalnızca hakkındaki metinleri okumak yetmez. Ankara’nın tarihini anlamak özümsemek için tarihi mekanlarını da ziyaret etmek gerekir. Ankara’da ziyaret edilmesi gereken pek çok müze ve tarihi mekan bulunmaktadır. Ankara denilince ziyaret edilmesi gereken ilk yer Anıtkabir’dir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’da bulunan anıt mezarıdır. Ankara’da görülmesi gereken bir diğer noktalar ise Anadolu Medeniyetler Müzesi, Ankara Kalesi, Kocatepe Camii, Etnografya Müzesi, Kurtuluş Savaşı Müzesi (1. TBMM Binası) ve Eymir Gölü’dür.

Biletivo Yurtdışı Popüler Uçuşlar

Biletivo Yurtiçi Popüler Uçuşlar

Biletivo Popüler Uçuşlar