Uygun Uçak Bileti Ara, Ucuz Uçak Biletleri
Tek Yön Gidiş Dönüş
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi - Dönüş +
Gidiş Tarihi Dönüş Ekle+
Yolcu Detayları
1 Yolcu (1 Yetişkin, 0 Çocuk)
Yetişkin
- +
Çocuk (2-12 Yaş)
- +
Bebek (0-2 Yaş)
- +
UCUZ BİLET ARA
ANASAYFA Amsterdam Uçak Bileti

Amsterdam Uçak Bileti

Amsterdam Uçak Bileti

Amsterdam Uçak Bileti Genel Bakış

Avrupa’nın en romantik ve güzel şehirlerinden birisi olan Hollanda’nın başkenti Amsterdam zengin kültürü, gece hayatı, lüks restoranları, ucuz ve sistemli ulaşım ağı ile en çok ziyaret edilmek istenilen şehirlerden birisi. Amsterdam’da dünyaca ünlü müzelerde tarih şöleni yaşayabilir, ünlü Amsterdam kanallarını deniz araçlarıyla gezerek şehri keşfedebilirsiniz.

 

Nispeten nemli havanın hakim olduğu Amsterdam’da aşırı sıcaklıklar görülmez, o yüzden tüm mevsimlerde Amsterdam’ı ziyaret edebilirsiniz. Ancak Amsterdam’ın kendine özgü sisli havasını deneyimlemek istiyorsanız kış aylarını tercih edebilirsiniz.

 

Amsterdam’da tarihi binalar ile modern binalar iç içe, şehirlerin mimari yapılarını ilgi çekici bulan turistler Amsterdam’ı çok seviyor. Her yıl 3 milyondan fazla turist kenti ziyaret ediyor.

 

En Uygun Fiyatlı Amsterdam Uçak Bileti Biletivo’da!

Amsterdam seyahatiniz için ihtiyacınız olan ucuz uçak bileti Biletivo’da! Seyahat planınızı daha fazla ertelemek istemiyorsanız en uygun Amsterdam uçak biletini hemen satın alabilirsiniz.

 

Biletivo İptal Garantisi (Çok Yakında!)

Uçuş tarihinizden 1 hafta öncesine kadar biletinizi iptal etme garantisi Biletivo’da! Seyahat planınızı değiştirmeniz mi gerekti? Biletivo sizin için en uygun fiyat seçeneklerinin yanısıra bilet iptal garantisi de sunar.

 

Amsterdam Schiphol Havalimanı

100 yıllık tarihe sahip dünyanın en köklü havalimanlarından birisi olan Amsterdam Schiphol Havalimanı şehir merkezine yalnızca 17.5 km uzaklıkta.

 

Ulaşım Seçenekleri

 

Tren

Havalimanından Amsterdam’a doğrudan bağlanan demir hattı sayesinde tren çok iyi bir seçenek. Amsterdam Schiphol Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra havalimanındaki tren ile şehir merkezine kısa sürede ulaşabilir, hemen şehri keşfetmeye başlayabilirsiniz.

 

Taksi

Çeşitli sebeplerden dolayı treni tercih etmek istemiyorsanız bunu problem edinmenize gerek yok çünkü havalimanında tercih edebileceğiniz birçok taksi var. Taksiler aracılığıyla konforlu bir havalimanı transferi yaşayabilirsiniz.

 

Otobüs

Her 10 dakikada bir şehir merkezine giden otobüsler sayesinde Amsterdam’a ulaşmak çok kolay. Tren kullanmayı fobinizden dolayı tercih etmiyor, taksi seçeneğini de maliyetli buluyorsanız otobüs tam olarak aradığınız seçenek.

 

Araç Kiralama

Şehir içi ulaşım ihtiyacınızı da giderebileceğiniz bir seçenek arıyorsanız ve kontrolün tamamen sizde olmasını istiyorsanız araç kiralama seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Havalimanı içerisinde hizmet veren araç kiralama şirketlerinden özel araç kiralayabilirsiniz.

 

Amsterdam’da Gezilecek Yerler

 

Amsterdam Kanalları: Amsterdam’ın UNESCO tarafından koruma altına alınan kanallarında şehrin en güzel görüntüsüne tanıklık edebilirsiniz, hem gündüz hem de gece aktivitesi olarak gerçekleştirilebilecek bu eylem sayesinde Amsterdam’ı herkesten iyi tanıyabilirsiniz. Kanallar boyunca rehberler size şehir ve şehrin dokusu hakkında bilgi verir, Amsterdam’a giderseniz bu atmosferi mutlaka yaşamalısınız.

 

Müzeler ve Sergiler: Amsterdam’da dünyaca ünlü birçok sergi ve müze bulunuyor, bunlardan en ünlüsü ise; Van Gogh Müzesi. Van Gogh’un eserlerine canlı gözle tanıklık ederek entelektüel seviyenizi arttırmak isterseniz bu müzeyi mutlaka ziyaret etmelisiniz.

 

Yel Değirmenleri: Amsterdam yel değirmenleri ile ünlüdür, Hollandalılar için yel değirmenleri önemlidir ve Amsterdam’da artık işletme olarak çalıştırılan yel değirmenleri bulunuyor, bu yel değirmenlerinde lezzetli yemekler yiyebilir ve Amsterdam’a özgü içecekleri keşfedebilirsiniz.

 

 

Bisiklet Sürüşü: Amsterdam’da neredeyse 1 milyon tane bisiklet var. Yani insanlardan daha çok bisiklet var diyebiliriz, şehirdeki herkes bisiklet kullanmayı hayatlarının parçası haline getirmiş vaziyette. Bu yüzden dünyanın en çevreci şehirlerinden olan Amsterdam’ın havasının ne kadar temiz olduğunu gördüğünüzde şaşırmayın çünkü insanlar ulaşım ihtiyaçlarını genellikle bisiklet kullanarak gideriyor. Amsterdam’da bisiklet sürmek tehlikeli değil çünkü hemen hemen tüm rotalarda bisiklet yolları bulunuyor bu sayede zevkli bir bisiklet yolculuğu yaşayabilirsiniz.

 

Amsterdam’da Ne Yenir Ne İçilir

Ringa Balığı: Amsterdam’da ringa balığı çok meşhur bir sokak lezzetidir. Soğanla birlikte servis edilen Ringa balığı muhteşem bir lezzet. Ancak soğana karşı bir hassasiyetiniz varsa akşam saatlerinde yemeniz daha iyi olabilir çünkü yanında bol bol soğan servis ediliyor.

 

Hollanda Peyniri: Pek çok şehir peyniriyle tüm ülkede ünlüdür ancak Hollanda peyniri tüm dünyada ünlü! Ünlü olmasının temelinde yatan nedenin eşsiz lezzeti olduğunu anlamak için Amsterdam’a gitmişken mutlaka bu peynirleri tatmalısınız. Dönüş yolculuğunuzda bol bol Hollanda peyniri getirmeyi unutmayın!

Biletivo Yurtdışı Popüler Uçuşlar

Biletivo Yurtiçi Popüler Uçuşlar

Biletivo Popüler Uçuşlar