Uygun Uçak Bileti Ara, Ucuz Uçak Biletleri
Tek Yön Gidiş Dönüş
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi - Dönüş +
Gidiş Tarihi Dönüş Ekle+
Yolcu Detayları
1 Yolcu (1 Yetişkin, 0 Çocuk)
Yetişkin
- +
Çocuk (2-12 Yaş)
- +
Bebek (0-2 Yaş)
- +
UCUZ BİLET ARA
ANASAYFA Amasya Uçak Bileti

Amasya Uçak Bileti

Amasya Uçak Bileti

Amasya Uçak Bileti Genel Bakış

Anadolu’nun en eski yerleşim alanlarından biri olan Amasya, binlerce yıl boyunca Roma ve Bizans gibi medeniyetlerin de sınırları içerisinde yer almıştır. Her ne kadar çoğu insan tarafından göz ardı edilse de, ev sahipliği yaptığı medeniyetler sayesinde turistik açıdan zengin bir coğrafyaya sahiptir. Son yıllarda da yurtiçinden ve yurtdışından ziyaretçi sayısında epey bir artış olup, Türkiye’deki turistik bölgeler içinde en çok gelişmekte olan şehirlerden biri haline gelmiştir.

Amasya’nın zenginliklerini görmek için ise en uygun fiyatlı Amasya uçak bileti Biletivo’da!

Biletivo İptal Garantisi (Çok Yakında!)

Uçuş tarihinizden 1 hafta öncesine kadar biletinizi iptal etme garantisi Biletivo’da! Seyahat planınızı değiştirmeniz mi gerekti? Biletivo sizin için en uygun fiyat seçeneklerinin yanı sıra bilet iptal garantisi de sunar.

Amasya Merzifon Havalimanı

Amasya’daki ilk ve tek havalimanı olan Amasya Merzifon Havalimanı, çeyrek asra yakın bir süre önce açılmış ve hala hizmetini sürdürmeye devam etmektedir.

Amasya Havalimanı Ulaşım Seçenekleri

Amasya Merzifon Havalimanı’ndan birçok yere ulaşım, çeşitliliğin bol olması nedeni ile kolay bir şekilde sağlanır. Havalimanından yapılan yolculuklar dışında şehir merkezinde veya dışında da ulaşım oldukça rahatlıkla karşılanabilir. O ulaşım çeşitleri ise şunlardır:  

Taksi

Havalimanının çıkışında yer alan taksiler sayesinde gitmek istenilen her yere ulaşım kolaylığı mevcuttur. Havalimanının çıkışlarında bekleyen taksiler sayesinde ulaşımınızı hiçbir sorun olmadan gerçekleştirebilirsiniz. Amasya yüksek nüfuslu bir şehir olmadığından dolayı, taksi ile seyahat ederken trafik engeline takılma konusunda şüpheniz olmasın.

Havaalanı Transfer Servisleri

Havalimanın içerisinde mevcut olan özel araçlar vesilesiyle de istediğiniz zaman, istediğiniz yere rahat, konforlu ve zaman kaybetmeden gidebilme imkanı sağlayabilirsiniz. İsterseniz de havalimanına varmadan transfer servisleriyle iletişime geçerek önceden rezervasyon yaptırabilir, zamandan oldukça tasarruf etmiş olursunuz.

Toplu Taşıma

İlçeler arasında yolculuk yapmak istediğinizde ise hem ucuz hem de rahat bir şekilde bu ulaşım yönteminden faydalanabilirsiniz. Hatların sıklığı sebebiyle hiçbir zaman sıkıntınız olmadan kolaylıkla yolculuk edebilirsiniz.

 

 

Amasya’da Konaklama

Küçük ve düşük nüfusa sahip olması sebebiyle konaklayacağınız yerlerin sayısı sınırlıdır ancak kalabileceğiniz oteller, günlük kiralık evler ve Amasya’da turistler tarafından en çok tercih edilen eski evlerden çevrilme butik tarzda tesisler de mevcuttur. Konaklama alanlarının çoğu il merkezinde yer alır, böylelikle ihtiyacınız olan her şeyi yakınınızda bulma imkanı sağlayabilirsiniz.

Amasya’da Yeme İçme

Amasya’nın yemek kültürü, birçok medeniyete ev sahipliği yaptığı için oldukça geniş bir mutfağa sahiptir. Özellikle hem İç Anadolu hem de Karadeniz Bölgesi’nde yer aldığı için iki bölgenin mutfağından lezzetler edinmiştir. Çorbadan hamur işine, et yemeğinden sebze yemeğine kadar birçok damak zevkine göre seçenek mevcuttur.

Amasya Çöreği: Genellikle kahvaltılık olarak oldukça çok tüketilen Amasya çöreği, ceviz ve haşhaşın birleşiminden oluşan yöresel bir hamur işidir. Şehri ziyarete gelen insanlar tarafından da çokça sevilen bir yemektir.

Çatal Çorbası: Bu çorbanın sevilmesinin en önemli nedeni; çorba olmasına rağmen bir tabağının bile karnı rahatça doyurabilmesidir. İçerdiği malzemeler sayesinde bir kere tadına bakan bir daha bırakamıyor.

Hasuda Tatlısı: Bu tatlının çok tüketilmesinin birçok sebebi var, bunlardan birisi; malzemelerinin az ve yapımının kolay olması. Pratik tarifinin yanı sıra lezzetinin de güzel olması, yöre halkı tarafından sıkça tüketilmesini sağlıyor.

Amasya’da Gezilmesi Gereken Yerler

Amasya’da her türden gezilebilecek yerler bulabilirsiniz. Gerek il merkezi gerekse merkez dışında olsun gezilebilecek çok fazla seçenek mevcuttur.

Amasya Kalesi: Harşena Dağı üzerine kurulmuş olan bu kale, binlerce yıl önce yaptırıldığı için zamanla hasar görmüştür ama yaptırılan restorasyonlar sayesinde hala sağlam bir şekilde yaşamını sürdürmeye devam etmektedir. Ziyaret ettiğinizde ise kalenin üstüne çıkarak manzaranın keyfine varabilirsiniz.

Yalıboyu Evleri: Bu evlerin en önemli özelliği Yeşilırmak’ın yanına kurulmuş olmasıdır. Şu anda bu evler otel veya restoran olarak kullanılmaya devam etmektedir. İstediğiniz zaman ziyaret ederek Yeşilırmak’a karşı yemeğinizi yiyip, kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

II.Beyazıt Camii ve Külliyesi: Osmanlı döneminde yaptırılan bu caminin etrafındaki ağaçlar ile dikkat çekmektedir. Bu ağaçlar caminin inşası sırasında dikilmiş ve çoğu hala bu zamana kadar ayakta durmayı başarabilmiştir. Uzun süredir de bir bölümü İl Kütüphanesi kullanılmaktadır.

 

 

Biletivo Yurtdışı Popüler Uçuşlar

Biletivo Yurtiçi Popüler Uçuşlar

Biletivo Popüler Uçuşlar