Uygun Uçak Bileti Ara, Ucuz Uçak Biletleri
Tek Yön Gidiş Dönüş
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi - Dönüş +
Gidiş Tarihi Dönüş Ekle+
Yolcu Detayları
1 Yolcu (1 Yetişkin, 0 Çocuk)
Yetişkin
- +
Çocuk (2-12 Yaş)
- +
Bebek (0-2 Yaş)
- +
UCUZ BİLET ARA
ANASAYFA Ucuz Air China Uçak Bileti

Ucuz Air China Uçak Bileti

Ucuz Air China Uçak Bileti

Ucuz Air China Uçak Bileti Genel Bakış

 

Air China

Dünyanın farklı noktalarına uçmak için Air China uçak bileti satın alarak keyifli ve konforlu bir seyahat deneyimi yaşayabilirsiniz.

 

Çin merkezli bir havayolu şirketi olan Air China merkezi olan Pekin Uluslar arası Havalimanı’nda 1988 yılında kurulmuştur. 30 yılı aşkın süredir başta Pekin olmak üzere dünyanın farklı noktalarından uçuşlar gerçekleştiren Air China; Pekin dışında Chengdu ve Şanghay şehirlerinde de merkezlere sahiptir. 2007 yılında dünyanın en önemli havayolu şirketlerinin üyesi olduğu Star Alliance’a üye olan Air China; Türk Hava Yolları ile ortak uçuşlar gerçekleştirir.

 

Dünyanın sayılı uçuş şirketinden bir tanesi olan ve yıl içerisinde milyonlarca insanın seyahat ayrıcalığı yaşamasına olanak tanıyan Air China; filosunda bulundurduğu 350’ye yakın uçak ile dünyayı birbirine bağlama ideali ile hizmetlerini sürdürür. Üstelik filosunun bu gücünü dünyada 200’e yakın lokasyona uçuşlar gerçekleştirerek destekler. 50 binden fazla çalışanı ile devasa bir kuruluş olma özelliğindeki havayolu şirketi ile siz de bir uçak bileti satın alarak dilediğiniz noktaya uçuş gerçekleştirebilirsiniz.

 

Air China Check-in İşlemleri

Air China dünyanın farklı coğrafyalarına çeşitli seferler düzenleyen oldukça büyük bir havayolu şirketi olması sebebi ile check-in işlemlerinde büyük farklılıkların gözlemlendiği bir şirkettir. Özellikle yurtiçi uçuşlarda check-in işlemleri yapılırken farklı prosedür ve yollar takip edilmektedir. Kendi sayfasında bütün detaylara yer veren Air China check-in işlemlerinde kolaylık sağlamak adına online check-in işlemlerine de imkan tanır.

 

Online check-in işlemlerinden yararlanarak Air China uçak biletiniz ile check in işlemlerini yaptırabilirsiniz. Uçuş gerçekleştireceğiniz lokasyon veya kalkışın gerçekleşeceği lokasyona bağlı olarak değişen saat aralıklarının sunulduğu Air China’da ortalama sürelerde işlem yapmanız sizler açısından oldukça yararlı olacaktır. Aksi durumda check-in işlemlerini kaçırarak seyahat ile ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz.

 

Air China ile seyahat etmek isteyenler için kiosk check-in işlemlerinin de mümkün olduğunu ifade etmek gerekir. Her havalimanında olmasa da havalimanlarının büyük çoğunluğunda kiosk ile check-in yapmanız olasıdır. Zamandan kazanmanıza olanak sağlayan ve hızlı bir şekilde uçağa binmenize yardımcı olan kiosk check-inden mutlaka faydalanmalısınız.

 

Bagaj Hakkı ve Ücretler

Air China bagaj hakkı konusunda pek çok havayolu şirketine göre oldukça yüksek standartlar sunmayı başarır. Özellikle ağırlık ve boyutlar konusunda dünyada önde gelen uçuş şirketleri arasında yer alan Air China ile uçuyorsanız genel anlamda bahajınızın 32 kg sınırını aşmaması ve 2 kgdan hafif olmaması gerekir. Bunun yanı sıra boyutlar toplamının da 203 cm sınırını aşmaması istenir.

 

Air China uçak bileti satın alan yolcular için tanınan bagaj sınırları genel anlamda bu şekilde olsa da sınırların uçuş sınıfına göre farklılık gösterdiği görülür. Bu anlamda bagaj hakkını Çin içindeki uçuşlar ve uluslar arası uçuşlar için ikiye ayırmak gerekir. Çin içi uçuşlarda First Class, Business Class ve Economy Class için sınırlar sırasıyla 40, 30 ve 20 kgdır. Uluslar arası uçuşlarda ise sınırlar sırasıyla 32, 23 ve 23 kgdir.

 

El bagajında da uçuç sınıfına göre sınırlandırmalar belirleyen Air China’da First Class ve  Business Class için sınırlar sırasıyla 2 adet 8 kg ile Economy Class için 1 adet 5 kg olur.

 

Koltuk Seçimi

Air China ile uçuç gerçekleştiriyorsanız koltuk seçiminin farklı standartlara göre ücretlere tabi olduğunu unutmamalısınız. Uçak bileti satın alırken ücretini ödeyerek koltuk seçimi yapabileceğiniz gibi check-in işlemleri sırasında da koltuk seçimi yapabilirsiniz.

 

Diz Mesafesi

Air China dünyanın en büyük havayolu şirketi olması nedeni ile filosu oldukça geniştir. Bu anlamda Air China’da standart bir diz mesafesinden bahsetmek doğru olmayacaktır. Uçak tipi ve uçuş sınıfınıza göre değişkenlik gösteren diz mesafesinin ortalamaların altında olmayacağı ifade edilebilir.

 

Yiyecek ve İçecek İkramı

Dünya mutfağından lezzetler bulabileceğiniz Air China’da uçuşunuzun uzunluğuna göre sunulan menülerin farklılık göstereceğini unutmamalısınız. Yiyecek ve içecek ikramında oldukça zengin menüsü olan Air China ile uçarken beslenme alışkanlıkları farklı olan yolcular için özel menülerin de hazırlanabildiğini unutmamalısınız. Bu yönde bir talebiniz olması durumunda uçuştan 24 saat önce Air China ile iletişime geçerek menü talebinizi iletmelisiniz. Elbette bu menünün ekstra ücrete tabi olduğunu da unutmamalısınız.

 

21/04/2020 Tarihinde Güncellenmiştir

Biletivo Yurtdışı Popüler Uçuşlar

Biletivo Yurtiçi Popüler Uçuşlar

Biletivo Popüler Uçuşlar