Uygun Uçak Bileti Ara, Ucuz Uçak Biletleri
Tek Yön Gidiş Dönüş
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi - Dönüş +
Gidiş Tarihi Dönüş Ekle+
Yolcu Detayları
1 Yolcu (1 Yetişkin, 0 Çocuk)
Yetişkin
- +
Çocuk (2-12 Yaş)
- +
Bebek (0-2 Yaş)
- +
UCUZ BİLET ARA
ANASAYFA Afyon Uçak Bileti

Afyon Uçak Bileti

Afyon Uçak Bileti

Afyon Uçak Bileti Genel Bakış

Asıl adı 2005’te değiştirilerek Afyonkarahisar olan Afyon, halk dilinde hala Afyon olarak anılıyor. Afyon, tarihi M.Ö. 3000 yılına kadar dayanan dünyanın en köklü şehirlerinden birisidir. Şehrin en gelişmiş sektörü ise mermercilik, mermercilik konusunda gerek yurt içinde gerek yurt dışında ün yapmış olan Afyon’da bilinen 356 mermer işletmesi bulunuyor.

 

Afyon’a özgü birçok yiyecek vardır, bu anlamda Afyon’un gıda sektöründe de gelişmiş şehirlerden birisi olduğu söylenebilir. Afyon sucuğu ve Afyon lokumu şehrin en ünlü yiyeceklerindendir.

 

Afyon tarih boyunca birçok medeniyetin egemenliği altına girmiş ve ev sahipliği yapmıştır. Bu ünlü medeniyetlerden bazıları; Roma İmparatorluğu, Persler, Hititler, Osmanlı Devleti.

 

Afyon’da egemenliği altına girdiği her medeniyetten izler bulabilirsiniz, bu bağlamda Afyon özellikle tarih severler tarafından ayrı bir yere sahip.

 

Uygun Fiyatlı Afyon Uçak Bileti Fırsatları Biletivo’da!

Afyon’u ziyaret edip tarihi dokusunu tanımak, medeniyetlere dair fikir sahibi olmak ve yaşadıkları topraklarda adım atmak, ziyaret dönüşünüzde Afyon’un burnunuzda tütmesini sağlayacak yöresel yiyeceklerini yerinde deneyimlemek ve satın almak isterseniz en uygun fiyatlı Afyon uçak bileti Biletivo’da!

 

Biletivo İptal Garantisi (Çok Yakında!)

Uçuş tarihinizden 1 hafta öncesine kadar biletinizi iptal etme garantisi Biletivo’da! Seyahat planınızı değiştirmeniz mi gerekti? Biletivo sizin için en uygun fiyat seçeneklerinin yanısıra bilet iptal garantisi de sunar.

 

Zafer Havalimanı

Afyon’da havalimanı yer alıyor ancak bu havalimanı sivil uçuşlara açık değil. Afyon’a 60 km uzaklıkta yer alan Zafer Havalimanı ile Afyon’a uçakla ulaşım mümkün.

 

Zafer Havalimanı’ndan Afyon Şehir Merkezine Ulaşım

 

Taksi

Zafer Havalimanı’ndan Afyon’a ulaşmak için taksi seçeneğini değerlendirebilirsiniz ancak tek başınıza yolculuk yapıyorsanız taksinin maliyetli olacağını bilmelisiniz çünkü şehir merkezi ile havalimanının arası 60 km.

 

Araç Kiralama

Araç kiralama seçeneği, şehirde kendi otomobiliyle seyahat etmek isteyen kişiler için mantıklı bir seçim olacaktır, böylece hem havalimanı transferinizi gerçekleştirir hem de şehir içi ulaşım ihtiyacınızı giderirsiniz.

 

Özel Transfer Araçları

Özel transfer araçları ile de Afyon’a ulaşım sağlayabilirsiniz, bunun için havalimanına gitmeden önce özel havalimanı transferi sunan firmaları araştırabilirsiniz.

 

Afyon’da Ziyaret Edilecek Yerler

Amorium Antik Kenti: Önemli bir ticaret şehri olduğu düşünülen Amorium Antik Kenti kalıntılarını hala koruyor ve bölgede yapılan kazı çalışmaları tarihe ışık tutuyor. Turistlerin ilgi odağı olan Amorium Antik Kenti mutlaka ziyaret edilmeli!

 

Afyon Kaplıcaları: Afyon, tarihinin yanı sıra şifa dağıtan kaplıcaları ile de ünlüdür. Afyon kaplıcalarında birçok otel bulunuyor, bu termal otellerde şifa dolu bir tatil geçirebilirsiniz.

 

Afyon Arkeoloji Müzesi: Afyon 5 bin yıllık tarihinde birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır, Afyon Arkeoloji Müzesi’nde Afyon’u egemenliği altına alan tüm medeniyetlerden izler bulabilirsiniz.

 

Afyon’da Ne Yenir Ne İçilir?

Kendine özgü yöresel lezzetler barındıran Afyon’da tadabileceğiniz birçok yiyecek ve içecek var. Afyon lokumu, Afyon sucuğu, Afyon kaymağı hepimiz bildiği ve tanıdığı lezzetler.

 

Keşkek: Keşkek yemeği çoğu yörede yapılır ancak Afyon keşkeğini diğer yörelerden ayıran özelliği çömlekte yapılıyor olması. Keşkek mutlaka tatmanız gereken bir lezzet.

 

Paçik: Paçik, Afyon halkının beğenerek tükettiği lezzetlerden birisi, bir çorba olan paçik küçükbaş hayvanların paçasından yapılıyor. Kelle paçayla benzerlik gösteren bu lezzeti denemeden Afyon’dan ayrılmayın!

 

Kaymak Baklavası: Kaymağıyla ünlü Afyon’un baklavası da kaymaklı! Kaymaklı baklava ağzınızda ferah ve yumuşak bir tat bırakacak.

 

Biletivo Yurtdışı Popüler Uçuşlar

Biletivo Yurtiçi Popüler Uçuşlar

Biletivo Popüler Uçuşlar