Uygun Uçak Bileti Ara, Ucuz Uçak Biletleri
Tek Yön Gidiş Dönüş
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi - Dönüş +
Gidiş Tarihi Dönüş Ekle+
Yolcu Detayları
1 Yolcu (1 Yetişkin, 0 Çocuk)
Yetişkin
- +
Çocuk (2-12 Yaş)
- +
Bebek (0-2 Yaş)
- +
UCUZ BİLET ARA
ANASAYFA Adana Uçak Bileti

Adana Uçak Bileti

Adana Uçak Bileti

Adana Uçak Bileti Genel Bakış

Tarihi 3 bin yıl öncesine kadar dayanan, Türkiye’nin önemli ticaret merkezlerinden biri olan Adana, tarihin ve ticaretin yoğun olduğu şehirler arasında olması nedeniyle turistlerin ve girişimci iş adamlarının sıklıkla ziyaret ettiği bir yerdir. Türkiye’nin gözde şehirleri arasında bulunan Adana zengin maden yataklarına sahip olması nedeniyle ticaret alanında gelişmiştir. Yalnızca ticarette gelişmiş olmasından dolayı değil tarihi ve kültürel mekanları ile de çok değerli bir şehrimizdir.  

Yalnızca Türkiye’den değil pek çok ülkeden iş adamları ve tarihe ilgisi olanları cezbeden dokusuyla Adana’da geçireceğiniz her dakika çok keyifli olacaktır.  

Adana’nın tarihi dokusunu görmek, oradaki iş kollarını keşfetmek için ihtiyacınız olan en uygun Adana uçak bileti Biletivo’da!

 

Biletivo İptal Garantisi (Çok Yakında!)

Uçuş tarihinizden 1 hafta öncesine kadar biletinizi iptal etme garantisi Biletivo’da! Seyahat planınızı değiştirmeniz mi gerekti? Biletivo sizin için en uygun fiyat seçeneklerinin yanısıra bilet iptal garantisi de sunar.

 

Adana Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Ulaşırsınız?

Adana Havalimanı 1937 yılında sivil ve askeri uçuşlar için açılmıştır ve o günden bu yana çalışmaya devam etmektedir. İç hatlar, dış hatlar ve kargo olmak üzere üç terminale sahiptir. Adana Havalimanı şehir merkezine yakın bir konumda bulunduğundan dolayı taksi veya toplu taşıma araçları ile çok rahat bir şekilde şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

 

Adana Havalimanı Ulaşım Seçenekleri

Adana Havalimanı ulaşım seçenekleri sınırlı sayıdadır. Otobüs, taksi, metro, araç kiralama ile sınırlıdır. 

 

Taksi

Taksiler Adana Havaalanının iç ve dış hatlarında 24 saat aynı tarifeyi kullanarak hizmet vermektedirler. Adana Havaalanı’ndan şehir merkezine gitmek için tercih edilecek en uygun ulaşım aracı taksilerdir. Taksi ile rahat ve kısa sürede şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

 

Araç Kiralama

Bir diğer ulaşım aracı seçeneği araç kiralamadır. Araç kiralama Adana Havalimanı’nda birçok araç kiralama ofisi bulunmaktadır ve günlük kiralama hizmeti sunmaktadırlar. Şehir merkezi içerisinde istediğiniz herhangi bir noktaya gitmenin en kolay yollarından biri araç kiralamadır. Komşu illeri ziyaret etmek için sınırlı sayıda seçenek bulunuyor. Komşu illere yapacağınız gezilerde araç kiralama en akla yatkın tercih olur.

 

Otobüs

Şehir içi ulaşımda otobüsler büyükşehir belediye otobüsleri ve özel halk otobüsleri olarak hizmet vermektedir. Adana içerisindeki otobüsler şehrin her bir noktasına ulaşma imkanı sağlar. Belirli saatler dahilinde hizmet veren otobüslerin, gece geç saatlerde sayısı azalır. Geç saatlerde otobüs bulmak neredeyse imkansız hale gelir.

 

Metro

14 kilometrelik hattı bulunan metro 13 durağı ile hizmet vermektedir. Günün belirli saatleri arasında 10 dakikada bir gelmekte olan metro 21.00-23.00 saatleri arasında 15 dakika da bir gelmektedir. Metro ile istediğiniz noktaya ulaşmak için yakın olan bir durakta inerek yolun devamı otobüs ve taksi ile devam edebilirsiniz.

 

Adana’da Gezilecek Tarihi Mekanlar

Tarihi ve kültürel mekanlarda vakit geçirmeyi seviyorsanız Adana’da bulunan başlıca Adana Merkez Camii, Varda, bir başka adıyla Alman Köprüsü, Kozan ve Yılan Kalesi, Taş Köprü, Anavarza Ören Yeri’ni görmenizi tavsiye ederiz. Yalnızca tarihi mekanlar değil pek çok müzesi, sinema ve devlet tiyatrolarının sahnesi de bulunmaktadır. Ziyaret edilmesi gereken başlıca müzeler Misis Mozaik Müzesi, Adana Arkeolojik Müzesi, Atatürk Bilim ve Kültür Müzesi ve Etnografya müzesidir.

 

Adana’da Alışveriş

Adana tarihi, kültürü ve güzelliklerinin yanı sıra alışveriş imkanları ile de pek çok seçenek sunuyor. Adana’da alışveriş için çeşitli caddeler ve çarşılar bulunmaktadır. Bu caddelerden birisi de Seyhan ilçesinde bulunan Çakmak Caddesidir. Çakmak caddesinde alışveriş yapabileceğiniz büyük küçük birçok dükkan ve bir alışveriş merkezi bulunmaktadır. Adana sınırları içerisinde günlük ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek dükkanlar bulunan Tarihi Kazancılar Çarşısı ilk akla gelen çarşılar arasında yer alır.

 

Adana’da Neler Yenir

Adana çok fazla yöresel yemeğin bulunduğu bir yöremizdir. Adana’nın yüz ölçümü çok büyük olmadığından dolayı eğer araç kiralamıyorsanız toplu taşıma araçları ile de kısa sürede istediğiniz noktaya gidebilir ve Adana lezzetlerine kısa sürede ulaşabilirsiniz. Adana’da mevzubahis yemekler ise tabii ki ilk olarak Adana kebabından bahsetmek gerekir. Başka şehirlerde yediğiniz kebap kesinlikle Adana Kebap ile aynı değildir yalnız bu eşsiz lezzet için bile Adana ziyaret edilmelidir. İkinci yöresel lezzet ise Adana lahmacundur. Adana lahmacun bol malzemeli olup normal lahmacunlara göre daha küçük fındık lahmacuna göre ise daha büyüktür. Adana lahmacun da Adana’da kesinlikle tadına bakılması gereken eşsiz lezzetlerden birisidir.

Biletivo Yurtdışı Popüler Uçuşlar

Biletivo Yurtiçi Popüler Uçuşlar

Biletivo Popüler Uçuşlar